Faily platebních karet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JPT666 28. 7. 2019 01:53

minarjo píše:Ten trend prodlužování platnosti úzce souvisí s rozmachem bezkontaktních plateb v české kotlině, a to už i u bankomatů, nejen v obchodech. Četl jsem vyjádření nějaké banky, že mají spočítané, že oproti dřívějším kontaktním platbám (ať čipem nebo proužkem) takto karty nejsou fyzicky namáhané a vydrží klidně o 3 roky déle než v době kontaktní. Proto trend prodlužování platnosti (obzvlášť s rozmachem Google/Apple pay bez potřeby fyzické karty) bude ještě sílit, banky tím ušetří nemalé peníze. Ostatně pokud se nepletu, tak IN karta ČD (jako typický zástupce plně bezkontaktní karty, samosebou se specifickým nebankovním účelem, ale to je jedno) je vydávána už s platností 6 let.

Já zas četl u občanek s čipem u otázky, jestli budou mít i bezkontakt a psali, že ne, že kontakt vydrží dýl než bezkontakt.
JPT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 7. 2019 06:25

Pasy jsou taky bezkontakt a nevím, že by s nimi byl problém.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 8. 8. 2019 19:19

tom brava píše:Už u druhé karty mě potkala trvalá nefunkčnost - jde o MC debetku vydanou ČSOB/PS a to v čase 2 roky a něco od vydání, tedy ani ne v polovině předpokládané životnosti (mám ještě Air a Monču, ale tam problémy nemám). Vizuelně žádné poškození, používám kartu minimálně na jen 3-4 výběry/rok v ATM, do 10 bezkontakt-plateb měs. jen malých částek do 500kc, takže v terminálech pokladen vyjímečně tak 5x/rok. Kartu nosím výhradně v peněžence v odd. pro karty nebo v boční kapse kapsáčů/bermud, nevylučuju že občas se dostane do kontaktu s tlf (magnetizace?), ale 100% vylučuju ohyb (namáhání čipu) zvlášť u té druhé teď, kdy si na to dávám extra majzla....nefunkčnost se u mě projevila naráz jak bankomat tak bezkontakt...... někdo podobné zkušenosti nebo tipy, kde dělám chybu? Nebo se všem dožívají platebky plánovaného konce životnosti 3/4/5 let a je to "rukama":-))?

ad moje kauza 2.nefunkční MC debetky: ČSOB/PS má ode mne like za rychlé a vstřícné vyřízení reklamace, po 3 týdnech mám náhradní kartu doma - převydáno bez bakšiše. Jen mě znervozňuje, že jsem se nedozvěděl ani tentokrát důvod/zdroj selhání...no tak ještě tomu dám dotřetice posl. šanci.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 8. 8. 2019 20:03

Uprime 3 tydny mi teda neprijdou rychle.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 8. 8. 2019 23:07

to byl celý komplet proces zpracování podané reklamace vč. doručení náhradní karty, mě to přijde tak akorát, než čas. rekordy oceňuju hladký průběh bez extra námahy (vše přes PC, jen si dojít do schránky pro dopis)...
Naposledy upravil tom brava dne 9. 8. 2019 08:56, celkově upraveno 3
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 9. 8. 2019 00:19

Posledni dobou mi nefunguje Hellobank kreditka na placeni na zahranicnich internetech. Nesel s ni zaplatit hotel pres booking, ani ted v eshopu pres stripe. Amazon a ceske eshopy funguji.
psovod78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 8. 2019 07:47

Já s ní předevčírem platil bez problémů na Aliexpressu...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinsip 13. 8. 2019 02:32

tom brava píše:Už u druhé karty mě potkala trvalá nefunkčnost - jde o MC debetku vydanou ČSOB/PS a to v čase 2 roky a něco od vydání

Mě u Poštovní Spořitelny taky přestala fungovat. Zažádal jsem o novou z důvodu nefunkčnosti. Vydali a strhli z účtu 300,-. :grr: Možná našli fyzické poškození o kterém jsem ale nevěděl. Ale spíš si myslím, že ta kr.va na pobočce normálně napsala žádost o novou kartu a neuvedla z důvodu nefunkčnosti. Neměl jsem náladu to reklamovat a jen si doma nhlas zanadával na ty kur.vy zlodějský. :oops:
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 8. 2019 12:57

Ja mel casto problemy co pamatuju u kontaktniho placeni MC od Moneta debet a pak Erste Visa debet. Od te doby co lze pipat a nemusim tolik uz pouzivat kontaktni placeni, tak neni problem. To jsem zazil s Monetou krusny chvilky treba v Kaufu, kde chci zaplatit, penize tam mam a nejde, zas nejde a prodavacka uz chtela i podpis (ten nesedel samozrejme po letech), potom jsem vypadal skoro jako kdyz jsem kartu ukrad :(
Ted uz ok.
Jen co vzpomenu tak letos me nesla na vylete Equa MC debet, nahodne jsem vzal tuto jedinou kartu ze to staci nekde do lesa. Platim v jedne zapadle restauraci, pipani neprochazi... kontaktne az na druhej pokus :(
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod miropiro 31. 8. 2019 23:26

Mohlo se dnes večer něco stát? Chci platit kartou v Německu za večeři, platím RB debetkou, peníze na účtu mám. Přesto obsluha opakovaně hlásí, že prý systémová chyba. Ani kartou přítelkyně se nedaří, přitom jiné karty jim prý fungují.
miropiro
Návštěvník

Předchozí stránka