Podnikatelský účet (vedení zdarma + úročení)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 2. 8. 2019 11:56

Dotaz na ty kdo mají v této oblasti přehled. Existuje nějaký podnikatelský (veřejný i neveřejný) účet pro právnickou osobu, který má mimo vedení zdarma také alespoň nějaké úročení, nebo jiné benefity?

Nyní na to již delší dobu po odchodu z ČSOB využívám FIO (+ mám ještě bezplatně účet u Creditas, který jsem dříve používal na smluvní devizové konverze v době kdy RoklenFX zdražil).

Jsem s FIO spokojen, ale splňuje pouze 1 podmínku a to bezplatné vedení. Žádné další benefity z toho nemám, resp. do nich debetní kartu nepočítám. Snažím se tam nechávat ležet minimum peněz, které se musí otáčet, ale i tak by nebylo špatné mít na tomto účtu nějaké úroky.

Edit: Mám tam také EUR účet, tzn. pokud by banka umožňovala bezplatné vedení a příchozí SEPA platby za rozumných podmínek včetně karty, tak by to bylo výborné.
Naposledy upravil Mufinmufi dne 2. 8. 2019 15:42, celkově upraveno 1
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 2. 8. 2019 15:18

Zrovna včera mi Trinity poslala nabídku na firemní účet, je to ale vyloženě spořák:
Aktuálně pro Vás máme jedinečnou nabídku založení spořicího
účtu pro firmy s nadstandardní sazbou 1,38 % p.a. Při částce vyšší než 50 mil. Kč Vám nabízíme možnost individuálního zhodnocení.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 2. 8. 2019 15:44

https://www.trinitybank.cz/file/476

Odchozí úhrada mimo Trinity bank 1,90 Kč (vč. trvaláku) pro běžný účet :-/. U vkladového účtu zdarma.

Úrok 0,4% pro běžný účet. Vkladový účet 0,1-0,3% podle výše vkladu.

Spořící účet výhoda+ 0,01%, až od 1.000.000 Kč vkladu pak těch 1,38%. Tady na tohle tě zřejmě lákali.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amazing Grace 3. 8. 2019 19:25

"Nějaké úročení" je na Fio kontu, které lze i pro právnické osoby. Aktuálně 0,35% do 1 mil. Akorát má jen jeden cílový účet a jeho změna trvá i pár hodin po zadání.
Amazing Grace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 8. 2019 19:53

To je vysmech a ne urok. :D
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 3. 8. 2019 22:14

Bohužel spořící účet pro PO od FIO má jednak směšně nízký úrok a navíc to ty prostředky odkloní z účtu, kde se točí a tudíž musí člověk hlídat jednu věc navíc, aby jich tam měl dostatek.
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 8. 2019 18:37

Mufinmufi
Diskutér