eBay - čím nejvýhodněji platit

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod forrest23 13. 8. 2019 11:42

Ahoj všem, máte někdo zkušenosti s výhodnějšími platbami na eBayi?

Měsíčně tam zhruba 20 tisíc utratím a doteď jsem jel klasicky přes kartu od Komerční banky, případně přes PayPal. Známý mi doporučil Revolut, který občas používám a říkal, že by Revolut měl mít nejvýhodnější kurz. Skutečnost je ale jiná.

Aktuálně mám položku na eBayi za 270 USD.

A níže je přepočteno na CZK pokud chci zaplatit:
- KB kartou - 6880 CZK
- PayPalem - 6930 CZK
- Revolut kartou - 6950 CZK

U Revolutu to eBay automaticky ukládá jako kartu s britskou librou, tak si myslím, že tam ještě na pozadí probíhají nějaké směny. Tím je ale platba Revolutem nevýhodná.

Ještě přemýšlím, že zkusím Twisto - s jejich Premium tarifem slibují až 5 % zpět ze zahraničních plateb, což by odpovídalo těm procentům, o které banka okrádá... :-)

Pokud bych chtěl 270 USD koupit/prodat na Revolutu v appce, vychází to na nějakých 6250.

Zajímalo by mě tedy, zda se reálně na těch 6250 CZK v tomto případě dá na tom eBayi nějak dostat?
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 8. 2019 11:50

Twisto Premium určitě.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 11:55

Jo, aktuálně je Twisto Premium jednoznačně nejlepší (dokonce cca 2% pod Mastercard kurz, takže to bude ještě míň než 6250). Ale jen do konce září.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod forrest23 13. 8. 2019 12:12

Díky moc za rady, dnes tedy dokončím registraci na Twistu a napíšu prodejci, ať mi ještě chvíli počká s platbou... :-)
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 13. 8. 2019 12:21

do konce zari vsechny platby v cizi mene Twisto Premium! :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 8. 2019 20:01

Nebo Hello kreditka, kurz asociace a 1% bonus zpet na kreditni ucet
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 13. 8. 2019 20:04

hlavne preklilnout ze chces platit v eur apd.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 22:43

slavo963 píše:Nebo Hello kreditka, kurz asociace a 1% bonus zpet na kreditni ucet
No, Twisto se dá splatit vracecíma kreditkama, takže se dá dostat až 4% pod kurz asociace (ČEZ do konce měsíce nebo Mall).
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 06:10

Ale Twisto karta narozdíl od Hello kk přeci nemá vedení zdarma....
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 8. 2019 09:39

3 měsíce ano, pak se dá nastavit vlastní poplatek.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 09:43

Ale "vlastní poplatek" je stále více než nula :). A pokud by si někdo trvale nastavoval nulu, jistě mu to brzy vypoví, Twisto není charita :). Právě proto u Twisto mám jen bezplatný online tarif bez karty (placení z různých eshopů, nebo faktur/složenek přes Snap s následnou úhradou vracecí kreditkou).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 8. 2019 10:28

mně na Twistu vadí asi tři věci,
každý měsíc jim to píšu a poplatek snižuju na 10,- Kč (zatím to prochází)
takže v kombinaci s RB Mall (je to 60,- p.m. a 2 % zpět všude jsou doma i ze složenek, používám na běžné placení)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pfemir 15. 8. 2019 13:18

Zrovna řeším stejný problém, často platím na eBay a rád bych lepší kurz. Chci si na to založit Revolut, ale po přečtení této diskuze nevím, jestli jsem všechno správně pochopil.
Jak je možné, že Revolut chce za 270 USD 6950 CZK? Vždyť to je kurz 25,74 kč. V čem je tedy výhoda toho Revolutu? Měl jsem za to, že Revolut kartu přidám do paypalu, nabiji si ji USD nebo EUR za kurz Revolutu, v tomto případě tedy 270 USD za 6250 CZK a přes paypal zaplatím na ebay. Tam už přece žádná další konverze neprobíhá.
Může mi, prosím, někdo říct, jestli to chápu správně? A jak je tedy možné, že po @forrest23 chtěl Revolut 6590 kč?
Děkuji.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rols 15. 8. 2019 13:39

@Pfemir
A převádíš to určitě v USD a ne v EUR?
Doporučující kód na 300 Kč od Twista najdeš v mém profilu.
rols
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guybrush 15. 8. 2019 14:01

@Pfemir
Musíš si při platbě na eBay nastavit "Card issuer will determine your exchange rate". Pokud necháš konverzi na PayPalu, tak budeš mít nevýhodný kurz i u Twista, Hello kreditky, apod.

Obrázek
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 15. 8. 2019 14:12

@rols: Moment, já ještě Revolut nemám, teprve si ho chci založit.
@guybrush: Ano, to vím, to mám, na eBay jsem už 7let.

Já jsem reagoval na úvodní dotaz, kde @forrest23 psal, že mu to přes Revolut chtělo strhnout 6950 CZK za 270 USD. To je to co nechápu.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 15. 8. 2019 15:10

@Pfemir Aha, tak to jo :) @forrest23 to musí mít nastavené špatně (tj. konverzi nechal na PayPal/eBay), jinak by přece nemohl vědět, kolik mu to chce strhnout v Kč.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 15. 8. 2019 22:56

No ale tam přece už žádná konverze není. Pokud mám na Revolutu USD a paypalem platím USD, tak co se kam konvertuje?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 16. 8. 2019 12:04

@Pfemir
Pokud zvolíš "Card issuer will determine your exchange rate", tak se samozřejmě nic nekonvertuje, ale defaultně ti to konverzi nabídne. Viz můj screenshot: karta 2243 je nová Revolut a tam se mi defaultně nabídne konverze na Kč a karta 3561 je pár let stará Revolut a tam je pro změnu defaultně konverze na GBP.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 16. 8. 2019 12:28

@guybrush: To jako i když na Revolut kartě už ty dolary máš (samozřejmě v dostatečném množství), tak ti je zkonvertuje na CZK a pak zase zpět na USD? To snad ne :shock:
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 16. 8. 2019 12:41

@Pfemir
Ano. Pokud necháš konverzi na PayPalu, tedy budeš platit v Kč, tak si Revolut strhne platbu v Kč z dostupného zůstatku (a pokud nebudeš mít Kč, tak klidně z USD).
Ale ten případný převod z USD na Kč v Revolutu je jen drobný detail, nejvíc stejně tratíš na DCC u PayPalu.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 16. 8. 2019 12:58

Aha, takže paypal to vždy převádí na primární měnu, která je v paypalu nastavena. To bych nejdříve musel nastavit primární měnu na USD a pak by se to nepřevádělo. To je ale nesmysl, jednodušší je nechat konverzi na kartě.
Teď mě ale napadá, že stejně jako paypal se může chovat kterýkoliv obchodník, bankomat, apod. Tam se to potom řeší jak?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 16. 8. 2019 13:08

Ano, je vždy lepší zaplatit v místní (původní) měně a nechat banku (Revolut) ať se postará o konverzi.
Ano, takhle se už dlouho chová spousta obchodníků a řešením je na terminálu/bankomatu odmítnout DCC (Dynamic Currency Conversion) a nechat si platbu zaúčtovat v místní měně.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 18. 8. 2019 18:24

Takže Revolut kartu už mám, mám ji v Paypalu a chci se zeptatje ště na jednu věc. Mám tam nabité CZK a chci přes Paypal zaplatit v GBP. Musím nejdříve přes aplikaci v mobilu směnit CZK na GPB a pak zaplatit nebo je to jedno a Revolut si smění při platbě?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 8. 2019 19:31

Je to jedno, ale počkej do zítra - o víkendu má revolut špatný kurz. Ty směny jsou dobré právě na tohle. Pokud víš, že budeš platit o víkendu, tak je dobré si směnit ještě před víkendem, aby ses vyhnul tomu špatnému kurzu.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pfemir 18. 8. 2019 20:06

Ano, čekám na pondělí. Počítám, že se bere půlnoc britského času, je to tak?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod forrest23 23. 8. 2019 10:09

Samozřejmě jsem to měl špatně nastavené...

eBay kurz šel přes PayPal, tzn. USD za 25 korun... Takže i s Twistem jsem ušetřil velký ho*no s prominutím.

Odteď vím, že převod se musí před každým nákupem nastavit na vydavatele karty...
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod forrest23 23. 8. 2019 11:29

Ještě se zeptám... Kde na PayPal najdu tu možnost převádět v kurzu vydavatele karty?
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2019 14:03

Hledal jsem hledal - a nenašel, oni to neustále překopávají a tuto možnost schovávají, ale měla by tam naskočit možnost změny při každé platbě (zrovna nic zaplatit nepotřebuji :( )
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod guybrush 23. 8. 2019 18:31

@forrest:
Klikni na vpravo nahoře na nastavení (ozubené kolečko) > pak v menu na "Platby" > v části Správa automatických plateb klikni na "Zobrazit" > v pravém sloupci je úplně dole odkaz na stránku "správu automatických plateb" > v tabulce vpravo nahoře je odkaz "Available Funding Sources" > teď bys měl vidět seznam karet a u každé by měl být odkaz "Conversion Options".
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2019 21:27

to mi něco připomíná:

"Ale jo, našel. Na dně zamčené registračky, a tu vecpali na zrušený záchod a na dveře dali ceduli Pozor, leopard!."
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 24. 8. 2019 10:18

chapu tu jeho flustraci z ebay pri revolut placeni, ale nechapu jak prisel na tu castku a uz vubec ne jak to vzniklo, tam podle me fakt musel o dochazet ke konverzi

u toho twista jsem v rychlosti na webu nic o konverzi 2% pod karetni asociaci nenasel a pisou tam vedeni 99kc a nevim jak je problem to zrusit, viz. tedka moje zkusnost z komercky, neprijde me to moc zajimave
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 8. 2019 11:42

naopak Twisto je dobrý počin!
https://www.twisto.cz/vychytavky/karta/
+3 % - 5 % = -2 %
za úplatu naučím používat google: https://blog.twisto.cz/podminky-programu-2-cash-back/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 24. 8. 2019 11:56

Twisto Premium je na 3 měsíce zdarma, založení je nejlepší přes Rohlik.cz, dostaneš 600 kreditů na zaplacení. Po 3 měsících si to jednoduše přepneš na základní tarif, karta ti zůstane, ale dočasně blokovaná.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 24. 8. 2019 12:35

No a jde to online zrusit nebo ne teda?
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 24. 8. 2019 15:00

Jde to zrusit emailem.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 28. 8. 2019 11:42

Navazující dotaz - kdy nejvýhodněji platit?
Například vidím, že v 10:00 byl kurz libry 28.57 a o hodinu později v 11:00 28.40. Řekněme, že kurz bude dále postupně klesat. Pokud chci nakoupit za výhodnější kurz než 28,57, kdy nejdříve musím kartou zaplatit? O hodinu později? Až následující den? (kdy začíná z tohoto pohledu nový den u visa / mastercard)?
Pokud si najdu kurz u kartové společnosti, např. Visa Currency Exchange Calculator, kde se uvádí "Rates apply to the date the transaction was processed by Visa; this may differ from the actual date of the transaction." - dá se nějak spočítat, kdy bude platba zpracována? Jak moc se může lišit čas zpracování od provedení platby? Den, dva? Záleží tento čas i na konkrétní bance? Je pravda, že visa má v úterý horší kurzy nebo je to hoax? Atd., spousta otázek :-)
V SZ mohu obratem zaslat promo kód Richee, Creditas, ING.
Navstevnik123
Diskutér