podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod philmencz 11. 9. 2019 16:54

Mauricius:
Barclays Bank - chce vždy poplatek (cca 120 Kč)
Mauritius Commercial Bank - bez poplatku vždy

Ještě bych k těm kartám doplnil debetní EUR či USD kartu Monety s koupí ve všední dny EUR či USD - výběr také zdarma pokud se jedná o měnu EUR/USD, v ostatních měnách bych ji nepoužil.
Mám vyzkoušený nákup ve Smart BAnce FX Money a vycházelo to celkem dobře, o něco níže než mBank VISA Svět.

-- 11. 9. 2019 16:58 --

Lotyšsko (údaj k červnu):
Swedbank - bez poplatku
Citadele Banka - bez poplatku
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 11. 9. 2019 17:18

super !, diky moc , chystam se pristi tyden do Rigy
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 11. 9. 2019 17:39

Není zač, Riga a vůbec Lotyšsko je hezká země vč. např. Siguldy. Velmi rozšířené jsou platební terminály, takže se dá skoro všude platit kartou, včetně koupě lístků na MHD z automatu na letišti (je až na zastávce v přístřešku-nehledat na letišti).
Pokud by chtěl někdo použít Lotyšskou národní železnici, doporučuji si stáhnout aplikaci a koupit si lístek přes ní - máte tam nejen jízdní řád, ale dá se v té aplikaci koupit lístek - zpáteční je vždy zlevněný. České karty (KK Hello Bank, mBank Visa Svět, Creditas) to bere všude. V supermarketech se jim líbila naše mBank Svět :-)

A ještě jedno doporučení - ač je v Lotyšsku velká skupina Rusů (v Lotyšsku byla hlavní základna SSSR pro Pobaltí), nezačínejte na lidi hned mluvit v ruštině pokud nezačnou sami. S mladými se domluvíte v angličtině, a v super-, hyper-marketech pokud je postarší prodavačka, tak zase bude rozumnět nejspíš jen v ruštině :-), ale vzhledem k historii jsou na to fakt citlivý.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 11. 9. 2019 18:12

Co se týče Brazílie, tak v Barreirinhas se mi nakonec podařilo poté co doplnili peníze do bankomatu u Bradesco vybrat a opět bez poplatku. Takže pro mne tu vítězí Bradesco, dvakrát bez poplatku a jednou s nejnižším poplatkem ve městě.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 12. 9. 2019 10:53

Španělsko - tam se situace velmi zhoršila, všechny velké banky už účtují poplatky - Santander, Bankia, CaixaBank, BBVA, ING, bez poplatku se mě podařilo vybrat u Caja de Ahorros de Valencia a Banco de Valencia, takže vyplatí se hledat spíše bankomaty regionálních bank a spořitelen

Taiwan - bez poplatku Taishin Bank, jejich bankomaty jsou ve všech prodejnách Family Markt, ostatní banky účtují 100 TWD

Hong Kong - bez poplatku byla HSBC, Bank of China chtěla poplatek

USA - letos jsem tam nevybíral, měl jsem dostatečnou hotovost z domu, ale před čtyřmi lety jediná banka, která mě pustila bez poplatku byla TD Bank

-- 12. 9. 2019 11:00 --

noi2 píše:Co se týče Brazílie, tak v Barreirinhas se mi nakonec podařilo poté co doplnili peníze do bankomatu u Bradesco vybrat a opět bez poplatku. Takže pro mne tu vítězí Bradesco, dvakrát bez poplatku a jednou s nejnižším poplatkem ve městě.

Příští rok jedu s rodinou na tři týdny do Jižní Ameriky, jak vidím, tak Brazílie by byla celkem bez problémů, ale bolení hlavy mě teď spíš působí Argentina. Podle toho co čtu a jak dramaticky se situace vyvíjí (a zdá se že to půjde k horšímu :'( ), tak to vidím tak, že si budu s sebou asi brát hlavně dolarovou hotovost. Argentina zavedla zatím poměrně mírnou kapitálovou kontrolu, ale i to znamená, že zase začíná bujet černý trh s valutami. Takže nehrozí jen vysoké poplatky za výběr hotovosti a přirážky za platbu kartou v obchodech, ale navíc ještě účtování transakcí v nevýhodném oficiálním kurzu.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zbýša 12. 9. 2019 11:39

Neví někdo jak se bude počítat převod při výběru z debetní karty EURo od Monety při výběru z bankomatu v jiné měně? Podle kurzu Mastercard?
Zbýša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 12. 9. 2019 11:46

To by bylo hezké, že? Ale bohužel, ostatní měny se převádějí kurzem asociace na CZK a ty pak dle kurzovního lístku na deviza nákup.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zbýša 12. 9. 2019 11:49

Takže používat asi raději jen na výběr Eura...Dík
Zbýša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 12. 9. 2019 21:39

Slovensko: VÚB Banka - výběr z bankomatu u parkoviště na Štrbském Plese bez poplatku pomocí Revolut karty.
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 9. 2019 12:38

Bolívie - vyzkoušena jen Banco Union - bez poplatku, ale bere jen Visa
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka