podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mareka 27. 7. 2020 12:37

Víkendová situace v PL: Bank Polski nabízí DCC, po odmítnutí natvrdo poplatek cca 15zl (ještě nedávno přitom byly tyto bankomaty OK).

Bankomat Santander: výběr bez nabídky DCC i bez poplatku.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2020 13:32

čulibrk píše:No a nejsqělejší je, že to nastavení mKarty Svět pro blokaci DCC a poplatků z ATM lze dělat jen v jejich aplikaci, ale v IB to nelze. Někomu to asi vyhovuje, ale když má člověk účty u více bank, pak bych měl mobil plný jen bankovních aplikací. :'(

Slibují, že to bude výledově i v IB, snad do konce roku, ale známe mTermíny :D. Nicméně rozhodně je to užitečná vlastnost - a ještě víc super je, že není povinná. Kdo chce, využije, kdo nechce, nemusí si jí zapínat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2020 17:30

Zajímavý postřeh z Řecka - při platbě v obchodě kartou - částka v řádu jednotek eur, bezkontaktně, terminál nabídl DCC - a to až po pípnutí, prodavačka automaticky dala "EUR", takže pro mne v pohodě, ale nemohl bych vůbec nijak zabránit tomu, kdyby vybrala "CZK".

Z bankomatu jsem zatím nevybíral, možná na to ještě dojde. Samozřejmě v "turistických vesnicích" vévodí bankomaty Euronet (dokonce jsou tak "vyčůraní", že mimo sezonu jsou vypnuté), jiné jsem viděl jen velmi zřídka.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 8. 2020 18:43

Jj, podobnou věc jsem řešil na Slovensku, mají tam často terminál sestávající se jen z jedné části, není tam ta zákaznická část s displejem a klávesnicí. Pípnete a pak jim tam něco naskočí a netušíte co. V Irsku jednou to samé, ale tam jsem měl tu zákaznickou část terminálu.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 5. 8. 2020 23:27

Bohužel zobrazení nabídky DCC po pípnutí není ojedinělá záležitost. Mě se to samé loni stalo v Polsku. Platil jsem bezkontaktně přes google pay v hypermarketu Auchan cca 40zlotych. Tehdá mi do toho hrábla prodavačka (odmítla směnu)... Dotaz na DCC jsme nečekal, takže mě to docela zaskočilo... Jinak při potvrzení DCC nebude to vyžadovat znovu přiložení karty/mobilu?
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubocz 22. 8. 2020 13:18

V Polsku je v restauracích DCC po pípnutí docela běžné...
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 22. 8. 2020 16:59

Na Slovensku bankomaty VÚB a Tatra banka (ty umí volbu konkrétních bankovek) mají výběr bez poplatku a bez DCC (minimálně tedy u MC k Moneta EUR účtu).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pezos 23. 8. 2020 07:51

Kubika1 píše:Jinak při potvrzení DCC nebude to vyžadovat znovu přiložení karty/mobilu?

Taky si myslím, že by mělo, protože se mění suma, kterou zákazník platí. Nepochybuji o tom, že někteří vychytralí obchodníci/banky to mají nastaveno tak, aby se nemuselo. Ale to je podle mě čistokrevný podvod.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 8. 2020 08:16

tmx643 píše:Na Slovensku bankomaty VÚB a Tatra banka (ty umí volbu konkrétních bankovek) mají výběr bez poplatku a bez DCC (minimálně tedy u MC k Moneta EUR účtu).

Ve VÚB bankomatu karta MC k Moneta EUR účtu potvrzuji bez poplatku a nabídky DCC (karta předpokládám má nastavenu měnu EUR). Ve stejné bance a bankomatu MC Equa k účtu CZK i EUR bez poplatku, ale DCC je již nabízeno (karta předpokládám má nastavenu měnu CZK).
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kinga 25. 5. 2021 22:06

Nemá někdo aktuální zkušenost z Rakouska ? Konkrétně Wien HBF, případně letiště.

Potřeboval bych vybrat cca 2000 EUR a oproti kurzu Visa/MC je tady ve směnárnách rozdíl cca 0.6 CZK/EUR.

Ideálně bez poplatku :-)
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2021 08:19

Zdravím z home-office z Chorvatské Rovině. Většina bankomatů je Euronet, ten jsme ani nezkoušeli. Kamarád vybral v té Privátní záhřebské bance (zlaté logo na obrázku) a nabídlo mu to DCC nebo poplatek. Při odmítnutí DCC si nevšiml, že odsouhlasil poplatek, takže 33 kun. Vybíral mBank Visa svět.

Já zkusil banku vedle ta "add..." s červeným logem a DCC sice nabídla, ale bez poplatků. Vybíral jsem Revolutem.
Přílohy
IMG_20210607_1929168.jpg
DCC 13,5 % nebo 33 HRK
IMG_20210607_1929132.jpg
Bezplatný výběr
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 6. 2021 08:21

Neví někdo, jestli letos Creditas prodává na svých pobočkách chorvatské kuny s dobrým kurzem jako kdysi?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2021 08:55

Na webu neměli, tak jsem to ani nezkoušel. Koupil jsem pár za 3,52 ve směnárně na Václaváku . Výběr z bankomatu zde mě vyšel na 3,38 (Revolutem).

-- 10. 6. 2021 10:05 --

Ještě dodám, že hodně bankomatů je vypnutých nebo nefunkčních - i u místní pošty. Takže úplně bez místní měny bych nejezdil.

Posílám kurz z výlohy směnárny, ale nevím, jestli to není nějaká ojebávka - když se večer dostanu do města už je zavřená. Ale asi by se tam našla jiná, já jsem tu za potápěním, ne za nákupy :)
Přílohy
IMG-20210609-WA0017.jpeg
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 6. 2021 18:24

Creditas už dávno doje**l své kurzy, takže bych se asi ani neobtěžoval.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 6. 2021 11:22

Nevíte, jak je to letos s poplatky za výběr nebo DCC v Chorvatsku u bankomatů "Zagrebačka banka" nebo "Hrvatska Poštanska Banka (​HPB)" kartou Revolut nebo mKartou VISA Svět?

[Patrik už vyzkoušel, že bankomaty PBZ (Privredna banka Zagreb) chtějí buď poplatek nebo DCC. ]

Nevím, jak je aktuální toto:
https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků