podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2021 13:27

Jsme teď v Mexiku a zatím všechny bankomaty chtějí poplatek. Zdá se, že jednotný - 1 % z částky, minimálně 30 pesos (asi 33 korun). Zatím zkoušela HSBC, Banka Azteca a ostatní nevím (zkoušeli kolegové). DCC nenabízí ani bankomaty, ani obchodníci.
I když na terminálech i bankomatech jsou někdy symboly bezkontaktní platby, nefungují.

Další zajímavost - některé bankomaty mají štěrbinu na šířku.
Přílohy
IMG_20210813_0649346.jpg
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 7. 9. 2021 09:44

Nebyl teď někdo v Itálii ideálně na Sicílii, který bankomat bere Curve/Revo bez přirážky?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 7. 9. 2021 15:27

V Itálii (ale v horách) jsem zadara bez přirážky vybíral Revolutem před 3 týdny ve Sparkasse, Raiffka chtěla 5€. Ale ve Švýcarsku měsíc předtím Raiffka zadarmo.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomov 8. 9. 2021 08:36

V Itálii minulý týden: La cassa rurale (ty byly na každém rohu) a Unicredit bez poplatku.
tomov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jisy 10. 9. 2021 19:57

trinchin píše:V Zakopanem jsem napočítal za 2 hodiny 28 bankomatů Euronet a to jsem jiste nekteré prehlédl :). Vybíral jsem na Krupówkach v PKO Bank polski bez poplatku a bez DCC.

Pak mám zkušenost ze severu, Chelmza - bez poplatku a bez DCC byl Bank Spoldzielczy w Brodnicy. Nemam to overeno ale tipoval bych ze podobne se budou chovat i ostatní druzstevní banky v PL ze site Bank BPS. https://www.bankbps.pl/placowki-i-bankomaty


Odkaz na seznam bezpoplatkových bankomatů v Polsku:

https://www.esbank.pl/1/produkt/43/162/ ... raz-planet
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ale 27. 9. 2021 01:46

Aktualne z Peru - z bankomatu si bez poplatku vyberete zadarmo zrejme jen uz z bankomatu Banco Credito de Peru (BCP). Ten to i zduraznuje, kdyz pri vyberu pise ze se za nej u nich nic neplati, ale ze si neco muze nauctovat vase banka. Ostatni bankomaty chteli 18-19 solu poplatek (i Interbank, ktery mel byt driv taky zdarma). Na DCC sem u nich nenarazil.
C220d (S206)
ale
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2021 09:06

Čerstvá zkušenost z Jordánska. Většina bankomatů chce poplatek 3,5 až 5 JOD, maximální vybíratelná částka 250 JOD.
Našli jsme dva bez poplatku - Invest Bank a Jordánsko-Kuwaitská banka.

Běžné obchody berou karty, ale třeba v potápěčském centru chtěli 4 % poplatek. V hotelu (levnější kategorie) nebrali karty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 22. 12. 2021 09:19

přidám zkušenost z Rakouska, z Vídně.

Klasický ERSTE bankomat, Postbank chtěly poplatek 4,95eur při výběru z revolut i DKB Visa kreditky. Euronet bankomat chtěl poplatek 1,95eur

A pak jsem nějakým omylem potkal bankomat "Die Steiermärkische Este" a spíš s pleziru vyzkoušel a ejhle, revolut výběr bez poplatku...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 22. 12. 2021 19:27

Minulý víkend polská Lodž, centrum města - otestoval jsem cca 8 bankomatů s kartou Revolut (ATM v pobočkách různých banka, ale na všech malé logo Euronet), u všech poplatek skoro 17 PLN.
A další negativní bonus je nový typ Revolut karty bez magnetického proužku = kartu nejde dostat do bankomatu a výběr možný jen bezkontaktním způsobem.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2021 20:19

V Polsku mi bezplatně fungovala Pekao
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 22. 12. 2021 21:30

Minulý týden Krakow chtěl Pekao stejně jak Euronet poplatek těch skoro 17 PLN - karta Revolut. Takže tu malou částku na hotovostní platby jsme měnili ve směnárně.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prvocisla 6. 1. 2022 11:30

V Poľsku sú od istého času (cca jeden rok/ už tie PKO spoplatnené, Ja využívam Santander- posledne dve navstevy výber ZEN kartou a Curve kartou bez poplatkou. Najlepsi kurz ma zen.
prvocisla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jisy 6. 1. 2022 12:57

V prosinci jsem v Polsku (Těšíně) vybíral z bankomatu "Bank Spółdzielczy" bez poplatku, kurz Mastercard + 1% (karta Creditas). Zkoušelo to na mne DCC, ale dalo se snadno překonat ...
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 6. 1. 2022 15:14

Jen pro jistotu: PKO != Pekao
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 2. 2022 10:56

takže aktuálně výběry z ATM PKO zpoplatněny?
tam kde budu v PL zítra jsou ještě Santander, ING, Bank Spółdzielczy - vybrat kartou mSvět u nich= jsou gratis, že?
dík
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků