podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Urokovy turista 19. 7. 2022 06:28

Chorvatsko - Blato, bankomat na pláži Money Get vydá hotovost výhradně s poplatkem 29,90 HRK.
Urokovy turista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 19. 7. 2022 19:12

dk1844 píše:
Na Corfu teď v červnu-červenci 2022 chtěly bankomaty Euronet 3.95 Eur, Piraeus Bank 3 Eur, Alpha bank 2.5 Eur (CZ debetní karta od Equabank). Všechny tyhle bankomaty velmi aktivně nabízely DCC s marží 8-11%.

omlouvám se za pouze hodnotící koment, sám s výběry ze zahr. bankomatů nemám aktuální zkušenosti, ale poplatek 3-4 Eur za výběr od provozovatele bankomatu mi přijde jako šílená zlodějna.
Hlavně že spousta českých bank se v reklamách stále chlubí "výběry ze všech bankomatů v zahraničí zcela zdarma", až by člověk uvěřil, že to je skutečně pravda...
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 19. 7. 2022 20:04

Že si zahraniční bankomaty účtují poplatek při použití české karty, za to české banky nemůžou. Nicméně české banky a české bankomaty se k tomu staví stejně a při použití zahraniční karty většina z nich člověku naúčtuje poplatek, klidně i 195Kč (Moneta).
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 20. 7. 2022 13:31

Přesně tak: Moneta 195 Kč (s kartou ze zemí mimo EU dokonce 235 Kč), Česká spořitelna 169 korun, ČSOB 150 korun, UniCredit Bank a Air Bank 125 korun. Některé dokonce i v rámci stejné skupiny (třeba Raiffka - s českou kartou po vás chtějí poplatek i v rakouské RB). https://www.penize.cz/debetni-karty/429 ... a-nepomuze
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 20. 7. 2022 16:04

Na bankomaty v zahraničí (jezdím jen po EU) se už vůbec nespoléhám. Nebaví mne hledat, který je bez poplatku za výběr. Valuty si vyberu vždycky předem na pokladně RB, kde mám jeden výběr v měsíci zdarma.
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 7. 2022 16:56

Tak eura lze případně levně vybrat i na pobočkách Creditas (s poplatkem 15 Kč) - mají rozumný eurový účet a vydávají k němu debetku s kurzy karetní asociace, ale tím lze vesměs pokrýt opravdu jen ty eura - univerzální doporučení to není, na pobočce RB si s hovovstí v BGN nebo RON (což jsou též měny zemí EU) taky neškrtneš...

-- 20. 7. 2022 17:09 --

Leonos píše:Přesně tak: Moneta 195 Kč (s kartou ze zemí mimo EU dokonce 235 Kč), Česká spořitelna 169 korun, ČSOB 150 korun, UniCredit Bank a Air Bank 125 korun. Některé dokonce i v rámci stejné skupiny (třeba Raiffka - s českou kartou po vás chtějí poplatek i v rakouské RB). https://www.penize.cz/debetni-karty/429 ... a-nepomuze

Účtovat poplatky za výběr debetkou banky v rámci stejné skupiny je už trochu mimo, taky jsem před nedávnem zkoušel vybírat debetkou ČS (s multiměnou) v bankomatu Slovenské spořitelny (taky účtují příplatky pro "cizí" karty) a kupodivu to bylo bez příplatku... ale podbízení DCC tam bylo pořád (což je stejný úlet - navíc na té debetce jsem to měl DCC zakázané - transakce by v případě potvrzení neměla projít, ale stejně jsem si nelajznul to zkoušet).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 7. 2022 17:25

Tak u BGN se to brzy vyřeší přechodem na EUR, BGN byl problém tady sehnat i ve směnárnách ... Na druhou stranu tam mají již dlouho pevný kurz vůči EUR a s EUR tam není problém (v zásadě ale ani s kartami).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 7. 2022 20:54

fremantle píše:Tak eura lze případně levně vybrat i na pobočkách Creditas (s poplatkem 15 Kč)

No, naštěstí jsem nedošel do fáze Patrika, sorry :-D, ale s Creditas bych se zrovna tento týden před odjezdem hezky vypekl..Sice bych mohl vybrat za deset kaček, ale nevybral bych, protože z nepochopitelných důvodů je pobočka v mém městě celý týden zavřená..Kdybych kolenovrtoval, tak dneska odešlu z Monety směněné eura a v pátek zlostně stojím před Creditas a pondělní odjezd zabiju minimálně o dvě, tři hodiny, protože bych sice ušetřil závratných 90,- oproti tomu co jsem nechal v původní bance, ale čekal, jak idiot, až se po týdenní dovolené vrátí zaměstnanci v deset ráno do práce.

Upozornění

Omezení provozu pobočky
Upozorňujeme klienty, že pobočka v Opavě bude ve dnech 15. až 22. července 2022 uzavřena.
Dne 25. července 2022 bude pobočka otevřena od 10 hodin.
Navštívit nás můžete na nejbližší otevřené pobočce.
Děkujeme za pochopení.

To je snad větší garážovka, než kancl pobočky Fiobanky :D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 23. 7. 2022 16:10

Výběry v Rumunsku:
Doporučuji "Banca Transilvania" (http://www.bancatransilvania.ro) - ve svých bankomatech nepožaduje žádný poplatek ani "nenabízí " DCC. Bankomaty lze vyhledat na jejích stránkách - Units network na úvodní stránce dole vpravo. Banka je jedna z největších v Rumunsku.
Jediná nevýhoda - bankomaty mají předdefinované hodnoty pro výběr - kromě menších je to 100, 200 a pak až 900 RON. Pro cizí karty údajně nelze volit vlastní částku, na rozdíl od vlastních. Výběr s DK Visa Svět.

Jinak vyzkoušen bankomat Unicredit Bank - zkoušel DCC, dalo se odmítnout, poplatky podle vlastní banky (u mne DK Expobank MC , bez poplatku).

Bankomaty Euronet nebrat !! (podobně jako jinde - poplatek a povinné DCC - sám jsem nezkoušel, zkušenost spolucestujícího).
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 7. 2022 21:19

beet píše:Polsko - bankomat Millenium Opole. Bez jakýchkoli dotazů vybráno. Žádné DCC, žádné poplatky. Revolut

Potvrzuji bankomat Millenium ve Varsave bez poplatku a dcc, ale umoznil vyber pouze 150 zlotych. Karta Wise. Jinak bankomat Bank Polski poplatek 17,90 zlotych. Bankomat ING po odmitnuti DCC kartu vyplivl.
EDIT: Jinak si “sypu popel na hlavu” a jak jsem psal, ze na bankomat v cizine uz nespoleham a vybiram na pobocce RB v ramci jednoho vyberu valut mesicne zdarma, tak problemy s letni dovolenou zpusobily, ze mi vyber valut z RB nestacil a musel jsem neplanovane vybirat kartou v zahranici-Polsku, protoze jednak doma v CZ jsem nemel cas chodit na pobocku a jednak jsem stejne mel uz jeden vyber zdarma mesicne vycerpany.
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tlamik5 5. 8. 2022 22:36

Polský Těšín, jel jsem tam protože tu někdo psal, že bankomaty Santander jsou bez poplatku a bez DCC, obešel jsem 3 a v každém neskutečně dlouho psalo Transaction in progress a pak že službu nelze poskytnout a finito. Zkoušeno Curve a EquaBank. PKO chtělo při výběru 1100PLN poplatek 17.99PLN. Do místnosti, kde byl bankomat Millenium se mi nepovedlo dostat, nechápu, jak se tam leze, na dveřích byla nějaká krabička, ale nebralo to ani kartu ani mobil. No nakonec jsem oběhl celé město, ale nikde nic, tož jsem *****ý vybral i s poplatkem v PKO. Hlavně, že naše debilní banky furt tvrdí, že máš výběry v zahraničí zdarma ... ani howno
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brabisson 6. 8. 2022 10:01

Já jsem tam v Polském Těšíně vybíral někdy v květnu a bez poplatku se mi to povedlo v bankomatu Pekao (červený nápis s logem býka), kdy PKO (modrý nápis) poplatek chtěl.
brabisson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 8. 2022 16:38

Millenium a Pekao mam ted odzkousene z Varsavy…
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 8. 2022 16:40

Slovenská spořitelna ATM, CRV nebo revolut poplatek 2.5€(DCC nenabízelo) ,Binance card bez poplatku.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 6. 8. 2022 17:11

Hmm, to je zajímavé s tou kartou Binance :hm
Milos
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka