podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 26. 8. 2022 21:58

Místo % jsi myslel asi €, že? :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dana2000 27. 8. 2022 16:52

Nějaké tipy pro výběry z bankomatu bez poplatků ve Slovinsku, poradíte?
dana2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vrty 31. 8. 2022 15:45

Zdravím všechny, nepročítal jsem tady úplně diskuzi, ale letos jsem byl taky v Chorvatsku v Pagu (ostrov Pag) a pokoušel jsem se tam najít nějaký bankomat bez Surcharge Fee a bohužel jsem tam na žádný nenarazil.. tak jsme na to alespoň vytvořil otevřenou veřejnou srovnávací tabulku tady https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Snímek obrazovky 2022-08-31 164451.png
Přehled Surcharge Fee poplatků
iPhone 13 PRO
vrty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 8. 2022 16:59

:tleskani Díky za tabulku.. Naštěstí bude Chorvatsko v příští sezóně už v eurozóně a tak nebude bolet vybrat nějaké eura navíc tady doma..ty lze uplatnit kdekoliv v civilizované Evropě, mít doma stovky kun bylo asi zbytečné ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrty 31. 8. 2022 17:18

No v dalších záložkách jsou i jiné země..
Ale jak chceš tady doma levně vybrat nějaké Euro navíc? Jediný bankomat, který v tuzemsku vydává Eura je Euronet a z něho vybírat nechceš.. Buď má Surcharge poplatek cca 5EUR a nebo DCC 20%..

dr._lukas píše::tleskani Díky za tabulku.. Naštěstí bude Chorvatsko v příští sezóně už v eurozóně a tak nebude bolet vybrat nějaké eura navíc tady doma..ty lze uplatnit kdekoliv v civilizované Evropě, mít doma stovky kun bylo asi zbytečné ;-)
iPhone 13 PRO
vrty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 31. 8. 2022 19:16

V Polsku by ještě měla bez poplatku fungovat síť bankomatů Santader, byť mě se nepodařilo ani z jednoho vybrat, vždy nějaká chyba
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 9. 2022 08:09

vrty píše:Ale jak chceš tady doma levně vybrat nějaké Euro navíc?
Dělá se to na pobočkách bank (z EURo účtu). ;-) Nikoliv v ATM.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 1. 9. 2022 08:12

Anebo CZK z ATM a ve směnárně vyměnit :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod privrat 1. 9. 2022 11:12

tlamik5 píše:V Polsku by ještě měla bez poplatku fungovat síť bankomatů Santader, byť mě se nepodařilo ani z jednoho vybrat, vždy nějaká chyba


Minulý týden Polsko - Szklarska Poreba - výběr z bankomatu Santander bez poplatku i bez DCC (i když se mi ho ten bankomat snažil vnutit opakovaně) ;-]
privrat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davsopl 20. 9. 2022 23:22

Emiráty:
Poplateček:
- Abu Dhabi Islamic Bank ( v některých případech ani naši kartu nebral)
- mashreq
Bez poplatku: HSBC
Je to ale asi 10 let zpět.

-- 21. 9. 2022 00:23 --

privrat píše:
tlamik5 píše:V Polsku by ještě měla bez poplatku fungovat síť bankomatů Santader, byť mě se nepodařilo ani z jednoho vybrat, vždy nějaká chyba


Minulý týden Polsko - Szklarska Poreba - výběr z bankomatu Santander bez poplatku i bez DCC (i když se mi ho ten bankomat snažil vnutit opakovaně) ;-]


Potvrzuji Santander - stačí DCC odmítnout. Žádný poplatek navíc.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 22. 9. 2022 03:52

@vrty tabulka pěkná, leč na Brači první týden v září neaplikovatelná. Snad všechny banky měly nastaveny poplatek za výběr od 30 šušňů nahoru. Kromě toho někde ještě byla omezena horní výše výběru na poměrně nízkou částku, teď nevím přesně, třeba max 1000 šušňů.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 24. 9. 2022 21:17

Dnes Polsko - Cieszyn.
1. pokus Santander - šrotovalo to v něm snad 5 minut a nakonec vyhodil hlášku service unavailable.
2. pokus PKO - vnucoval poplateček.
3. pokus PEKAO - tady už konečně úspěch. Bez poplatku, sice nabídl DCC, ale dalo se odmítnout.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod privrat 11. 10. 2022 06:51

Minulý víkend Polsko - Hel. Bank Polski s poplatkem, Bank Pekao bez poplatku i bez DCC. Jen se dalo vybrat max. 500 PLN, nicméně toto šlo obejít opakovaným výběrem.
privrat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 11. 10. 2022 07:03

Nevíte, jak je to s výběrem v USA? Chtějí nějaké poplatky?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod HNF-01 11. 10. 2022 11:26

Bejvavaly to 2USD všude, možná teď zdražili.
HNF-01
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků