podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 14. 7. 2020 14:06

To jo. Dneska jsem vybíral curve v bankomatu raiffky a přirážka by byla krásných 10.1%. No neber to.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 14. 7. 2020 15:52

Je docela zajímavý, že v zahraničí některé karty v bankomatech s DCC otravují, jiné ne.Jinak banky pořád zhoršují normální kurzy, takže se třeba ještě výhodnějšího DCC dočkáme.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 14. 7. 2020 16:19

Rád bych se podělit o svoji zkušenost s výběrem EUR platební kartou Revolut v bankomatu Euronet na letišti ve Vídni. Výběr lze uskutečnit, oproti bankomatu RB, stále bez poplatku.

Dále ve Španělsku se mi již delší dobu nedaří najít bankomat, z kterého by šlo vybrat EUR pomocí karty Revolut bez poplatku.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 7. 2020 17:59

Bankomat Euronet na Slovensku nejdříve nabídl DCC, což jsem odmítl a pak na mě vyrukoval s poplatkem 3,95€. U bankomatu Slovenské Spořitelny byl poplatek 2,5€ a DCC vůbec nenabízel.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satinst 14. 7. 2020 19:12

Nevíte jak je to v Chorvatsku? Loni mě ze 2 výběrů ve stejném bankokmatu (Euronet) jedenkrát dal bez poplatku a podruhé mě obral o poplatek..a to byl fyzicky stejný bankomat. Letos pokud budu vybírat, tak asi zvolím nějakou banku - Splitska Banka, Zagrebačka , PBZ nebo OTP...máte zkušenosti s případnými poplatky u bankomatů těchto bank?
Díky
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 7. 2020 08:52

Tenhle rok jsem revolut kou vybíral v Chorvatsku jenom z ATM https://www.moneyget.eu/, bez poplatku, DCC nabídnuto nebylo.
Minulý rok euronet poplatek+DCC, atm chorvatských bank bez poplatku, DCC nabídlo.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod pobert 15. 7. 2020 09:49

Před týdnem jsem vybiral V Chorvatsku z bankomatu Erste. Bylo to bez poplatku, ale DCC nabídl.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 7. 2020 11:10

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas999 17. 7. 2020 16:49

Vyberám Curve kartou a OTP, PBZ bez poplatku. Erste a Euronet surcharge 23 a 29 kún.
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 7. 2020 04:47

Zrovna jsem v Chorvatsku, bankomat KENTBANK. U MBank DCC nenabídl u Curve ano, poplatek neúčtoval ani u jedné.

Euronet u mBank dává na výběr běží DCCa poplatkem 29,3 HRK.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pezos 18. 7. 2020 09:09

Opravdu dává na výběr? Někdo poslal fotku na FB Fia a tam je DCC a zároveň poplatek.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 7. 2020 14:50

Já zadal výběr, nabídlo to DCC. Odsouhlasil jsem, ale platba neprošla (nastavené zakázání DCC v aplikaci mBank). Tak jsem zadal výběr znovu, DCC zamítl a nabídlo to poplatek - po odsouhlasení transakce zase neprošla (nastavený zákaz poplatků)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 18. 7. 2020 16:09

Člověk si to vypne a karta se stane nepoužitelnou. :'(
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 18. 7. 2020 16:14

To asi nebude chyba karty, že... Osobně jsem rád, že to funguje přesně, jak má.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 7. 2020 16:21

Když jsem o tom psal článek, tak jsem na to upozorňoval. Pokud má člověk jen jednu kartu s sebou, tak nevypínat, může stát, že v dosahu nebude bankomat bez DCC a bez poplatků. Pokud má karet víc, tak tam prostě strčí jinou, když bude muset vybrat. Karta mBank funguje přesně tak, jak má.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků