stavebni sporeni, podzim 2019

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 10. 2019 19:58

Poradili byste prosim, kdyz chci ted do konce roku zalozit nove stavebni sporeni pro dospelaka, co je ted momentalne nejvyhodnejsi. To znamena pokud mozno bez poplatku za uzavreni, resp. s co nejvyssim vynosem za celou dobu. Jde mi ciste o sporeni, tedy max. statni prispevek, ale jinak s min. cilovou castkou, to je ulozka, ted nevim, tech 20000 kc rocne?
Vsiml jsem si, ze ted neco ma Raiffeisen do konce rijna, ta stavebni sporitelna od CSOB ma taky nejaky bonus, ale to jen kdyz si clovek zalozi nove ucet u CSOB, to ja ho naopak mam a chci ho pomalu rusit.
Mam pospichat ted do konce mesice s tou RBSS, je to tak vyjimecna nabidka, nebo je neco jineho vyhodnejsiho, prip. byste radili pockat s tim uzavrenim smlouvy do konce roku?
Nikde SS nemam.

A kdyz si to uz zalozim, tak plati v podstate u kazde SS, ze ty penize vcetne nastradanych uroku mam temer kdykoli k dispozici (tyden sem tyden tam), jenom pri vyberu driv nez za 6 let prichazim o statni podporu (a pripadne prijdu o poplatek za uzavreni smlouvy, pokud bych ho platil)? Nebo je to slozitejsi?
Diky za rady
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 28. 10. 2019 20:57

Je už tady na to vlákno.
Momentálně je (podle mne) nejvýhodnější RSTS, jestli se ještě něco objeví nevím - chlapci s lepšími věšteckými koulemi tvrdí, že jo. Já uzavřel tu raifku.
K druhému odstavci, neplatí. Pokud pro tebe týden sem/tam neznačí tři měsíce (dá se zkrátit při uzavření nového, nevím, že by zkracovali i jindy) A spíše nepřijdeš jen o státní podporu, ale bude i nějaká pokuta - mrkni do ceníků.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 10. 2019 14:39

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér