Okamžitá platba

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 5. 5. 2021 16:51

No to mě právě zajímalo, protože třeba pro mě by byl o dost menší komfort ty platby posílat 5x, když to můžu poslat jednou a to i za cenu toho, že pár hodin počkám. Jako samozřejmě se přihodí situace, kdy by se to hodilo okamžitě, to je jasné.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jirik74 5. 5. 2021 17:39

Limit sníží i Equa (zřejmě i kvůli spojení s RB), zvažuje dokonce na 50 000 Kč. Fio dál nechá 100 000 Kč. https://twitter.com/penize_cz/status/13 ... 6558141440
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xsw 5. 5. 2021 17:42

Jestli zavádějí nízké limity, protože většina klientů jsou hlupáci, co se nechají okrást, a vysoké limity stejně nepotřebují, tak to chápu, ale měli by uživatelům umožnit na jejich žádost změnit nízké limity vyšší.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cz01 5. 5. 2021 20:09

jir.vesely píše:No to mě právě zajímalo, protože třeba pro mě by byl o dost menší komfort ty platby posílat 5x, když to můžu poslat jednou a to i za cenu toho, že pár hodin počkám. Jako samozřejmě se přihodí situace, kdy by se to hodilo okamžitě, to je jasné.

Někdy jde o to, že mám čas až odpoledne, kdy by mi z jiné banky už peníze ten den nepřišly, nebo by se mi to nehodilo z jiného důvodu. Na toto jsou okamžité platby perfektní.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 5. 2021 20:55

Nejlépe banky udělají, když okamžité platby z bezpečnostních důvodů úplně zruší aby si kryly záda, když neumí zneužívání zabezpečit jinak ... :-( :-( :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 5. 5. 2021 21:06

To mi připomíná ... otevřel si hospodu, ale jako na potvoru mu tam chodili lidi ...

Kolik asi klientů párkrát do měsíce či do roka posílá statisícové částky? Hádám, že pokud je to třetina, bude to moc.

Jirik74 píše:Od června výrazně stoupne limit. Bohužel to bude závazné jenom pro příchozí platby.

Tuzemské banky, které okamžité platby nabízejí, tak musí od začátku června přijímat transakce až do 2,5 milionu korun místo dosavadních 400 tisíc. Neznamená to ovšem, že by zároveň všechny zapojené banky musely stejnou možnost nabídnout klientům i při odesílání peněz. Pravidla jsou totiž závazná jen pro příchozí transakce. U odchozích si banky mohou určit vlastní (nižší) limit. Koneckonců i samotná účast ve schématu okamžitých plateb, který zajišťuje Česká národní banka prostřednictvím systému CERTIS, znamená pro banky povinnost zajistit klientům jen příchozí transakce (ne nutně i odchozí).

Jsem jediný, komu to přijde jako absurdita, že okamžitě budou akceptovat 2,5 milionu, ale zároveň snižují limit pro okamžité platby ze 400 000 až někam k 50 000 Kč ? To přeci nedává smysl - když nepůjde 2,5 milionu odeslat okamžitě, tak k čemu je dobré, že to banka umí okamžitě přijmout? Vlk se nažral, ale koza zůstala celá.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 5. 5. 2021 22:02

Je vcelku zajimave, ze na ucet pro obchodovani s akciemi u Fia okamzitou platbu odeslat nelze. Tvari se pritom cislem jako normalni.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 5. 5. 2021 23:00

Přinejmenším KB v tom článku říká, že zvýší limit i pro odchozí okamžité platby.

-- 6. 5. 2021 00:02 --

octaviampi píše:Je vcelku zajimave, ze na ucet pro obchodovani s akciemi u Fia okamzitou platbu odeslat nelze. Tvari se pritom cislem jako normalni.


V praxi se to obejít (vím, není to ideál) posláním okamžité platby na běžný účet ve Fio bance. A z běžného účtu to pak jde na investiční účet prakticky hned.
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 5. 2021 23:04

To není až tak nové, speciální typy účtů nejsou zařazeny do systému OP u více bank. U Fio tedy obchodní multiměnové účty eBrokeru, u mBank pak třeba účty kreditních karet, totéž bylo nějaký čas u ČS (tam už účty kreditek OP umějí) atd. Všude to lze obejít zasláním na běžný účet dané banky a až pak uvnitř banky vnitřní rychlý převod. Banky (když jsou součástí systému OP) musejí ty OP poskytovat snad jen u běžných účtů, u těchto speciálních to je nepovinné.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 6. 5. 2021 09:49

Mě přijde, že jim OP zřejmě narušují cash flow, tak to začali limitovat. Zvýšeným poplatkem za OP to nebude, protože ten je nezávislý na její výši. Kdyby to bylo bezpečnostní záležitost, tak nechají klienta, ať si nastaví limit jaký chce. Ovšem nechápu jaký je v tomto rozdíl mezi klasickou a okamžitou platbou, přeci když to jednou odešlu tak s platbou stejně už většinou nelze nic udělat. Řešením by bylo a myslím, že to k tomu směřuje, že CERTIS přejde pouze na okamžité platby.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 6. 5. 2021 14:34

Běžný uživatel v IB nemá možnost odeslanou platbu zrušit, ale banka klidně může podivnou platbu pár hodin (nebo i do D+1) pozastavit a prozkoumat.

Nechat klienta nastavit si limit by nefungovalo, protože podvodník klienta přesvědčí, aby limit zvýšil – leda nechat klienta limit zvýšit s platností příští týden.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 6. 5. 2021 15:37

RB jede v režimu D+0 do 12ti, takže tam prostor stejně moc není, takže buď by to museli mít tak jako tak automatizované anebo to vyjde nastejno. Nehledě na to, že kdo má zkušenost u banky s reklamací neoprávněné/chybné/mylné platby tak stejně řeknou, že to zastavit nemohou a řešit případně až zpětně.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Jan 12. 5. 2021 08:10

ČSOB zvýší od 1. června limit pro odchozí okamžité platby na 2,5 milionu. (Pro příchozí platby ho musí ke stejnému datu zvýšit všechny banky, ale u odchozích záleží hranice na nich). https://www.penize.cz/osobni-ucty/42647 ... ji-maximum
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 5. 2021 18:57

...(due to safety) dočasně upravujeme limit pro okamžité odchozí platby. Od 18. 5. 2021 bude limit pro jednorázovou okamžitou platbu snížen z původních 400 000 Kč na 100 000 Kč.

Děkujeme za pochopení.
Vaše Raiffeisenbank
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 18. 5. 2021 19:08

Asi je inspirovali klienti ...
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků