Okamžitá platba

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 11. 1. 2020 07:44

No nevím. Já v posledních letech pružně přecházím podle jasně finančních kritérií jako vyšší úroku a vyšší odměny na kreditních kartách, ale pohodlí typu lepší IB, férovější přístup, okamžité platby nakonec hrají minimální roli, přinejlepším jako pomocné kritérium u jinak srovnatelných nabídek.

Např. ING jsem za ty složité podmínky nediskvalifikoval, a jak tu na RB pořád nadávám, asi z jejich kreditky bude má jediná a hlavní…

Kdo měl/má/nemá potvrzování plateb z účtu a plateb kartou v aplikaci, nebo dokonce plnou podporu 3DS 2.0, vůbec netuším. Ani to Apple Pay nakonec nebyl dost silný důvod pro změnu výběru kreditky.

Určitě nejsem běžný klient, ale docela by měl zajímalo, podle čeho si momentálně vybírá banku většina klientů. („Pobočka nejblíž místu bydliště“ prý bylo nejdůležitější kritérium snad několik desetiletí, ale teď už o tom dost pochybuji.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 1. 2020 08:14

Tipoval bych, že většina klientů si banku nevybírá. Prostě u nějaké banky je. Rodiče jsou, dětem založí účet a děti zůstávají. Někteří pak přejdou kvůli nějakému "specifickému" produktu, pod vlivem reklamy, přátel … hypotéce či jinému úvěru (tam už by mohla být míra vybírání vyšší).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 1. 2020 09:31

Soused si vybral banku podle barvy. Zaujala ho "ta zelená"...
Asi bychom ještě měli rozlišit, jestli se jedná o hlavní nebo další banku klientu. Řekl bych, že v případě hlavní banky se mnoho klientů nerozhoduje (viz drkarel), na rozhodování pro nějakou další banku má vliv reklama a doporučení druhých. Zpravidla je to ale rozhodování iracionální.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 11. 1. 2020 18:06

me spis zajima u jaky banky vlastne zustanu, ja každý rok pouzivam primane něco jiného.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 1. 2020 19:35

FIO - nově zprovozněno, zatím to neoznámili oficiálně, ale už jim to fachčí!
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 1. 2020 22:11

kdo bude další, mBank?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 14. 1. 2020 23:50

do mesicu
mBank
Equa bank
Hello bank
Expobank
do roku UniCredit Bank - proc za tak dlouho proboha
Sberbank.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 1. 2020 10:06

V 1-45 jsem posílal platbu z čs do RB- nepřišla, snad ani nedošlo k odečtení platby, natož jsem ji neviděl nikde v blokacich. Tak jsem poslal platbu z csob a ta v RB byla za chvíli připsána. Z čs tam dorazila někdy ráno.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamil40 15. 1. 2020 11:43

Já osobně jsem tedy nenašel, že by Equa bank spustila do měsíce, ale budu doufat, že tomu tak bude.
Kamil40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 1. 2020 13:49

Creditas Sporici + neprijma okamzite platby? Posilal sem ze sporky, platba se zauctovala az na druhy den. Opacnym smerem okamzite platby funguji...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 15. 1. 2020 13:54

posílám pravidelně a ze spořky i z RB přijímá, naopak si tím jistý nejsem tak posílám radši přes Richieho, ovšem okamžité platby u Creditas musí člověk brát s rezervou
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 15. 1. 2020 13:54

Posílal jsem minulý týden dvakrát z Monety na spořící účet u Creditas, obě platby připsány v řádu sekund.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2020 14:41

Dle vlastního pozorování je to u Creditas na příjmu vždy otázka - někdy projdou v pohodě, ale často (řádově desítky %) okamžité platby neprojdou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mimonik 17. 1. 2020 00:45

Tak fio limit pro okamžitou platbu jen 100 tisíc. To nic moc teda.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 1. 2020 18:28

Ta okamzita platba posilana z Erste premier do Creditas sporici + byla po pulnoci (kolem 1h) sobotu, platba dorazila az v pondeli....Ted jsem zkousel, a platba pripsana v radu sekund
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků