Okamžitá platba zdarma - přehled

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 1. 2020 19:57

Ano s novějšími b.ú. od KB - Můj účet Gold (169 Kč/měs) Můj účet Plus (39 Kč/měs) - 0 Kč
Jiné účty nevím, KB nemám. Podívej se do podmínek a napiš sem, jak to je.

Odeslání z AB (jako běžná platba, ne okamžitá) v cca 11h (k vypořádání do 13h), dorazilo do FIO ve 14:23h.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 1. 2020 21:13

Jednou jsem posílal i 14-10. Mám pocit že je to do 14,30 cca u Kb
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 2. 2. 2020 11:24

DrumSession píše:Ano s novějšími b.ú. od KB - Můj účet Gold (169 Kč/měs) Můj účet Plus (39 Kč/měs) - 0 Kč
Jiné účty nevím, KB nemám. Podívej se do podmínek a napiš sem, jak to je.

Odeslání z AB (jako běžná platba, ne okamžitá) v cca 11h (k vypořádání do 13h), dorazilo do FIO ve 14:23h.

typ účtu nezjistím, jen že mi chodí z KB platby, ve všední den posláno po 12h z KB prý a platba do monety přijde až druhý den ráno. :nenapadne O:-) ^^ jedná se o firemní účet, tak to u KB nevím jak to rozlišují s okamžitou platbou, pokud to banka zpracovává hromadně.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 2. 2020 11:23

Existuje už oficiální termín spuštění okamžitých plateb v Equa?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 2. 2020 11:36

Z firemního účtu u KB když pošlu do 14 hod tak to dojde ten den do banky i bez okamžitých plateb. Takže to třeba nezadavaj přes internetbanking. Další způsoby jsou papírově na pobočce nebo telefonicky třeba.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 2. 2020 10:44

Zajímavý článek o okamžitých platbách-zejména přehled, jak v jednotlivých bankách fungují (leckde zatím nefungují) při splátkách úvěrů či kreditek z jiné banky podporující okamžité platby:
https://zpravy.aktualne.cz/finance/na-k ... 47ab5f122/
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 2. 2020 22:18

Creditas má sice okamžité platby zdarma, ale je to samý bug! Dnešní dvojí zaúčtování příchozí okamžité platby mě šokovalo, detaily zde: viewtopic.php?p=12485654#p12485654
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 2. 2020 22:20

minarjo píše:Creditas má sice okamžité platby zdarma, ale je to samý bug! Dnešní dvojí zaúčtování příchozí okamžité platby mě šokovalo, detaily zde: viewtopic.php?p=12485654#p12485654

Člověk dostane 100% bonus a eště remcá... :hm
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 2. 2020 00:15

:-D
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 9. 2. 2020 11:59

minarjo píše:Zajímavý článek o okamžitých platbách-zejména přehled, jak v jednotlivých bankách fungují (leckde zatím nefungují) při splátkách úvěrů či kreditek z jiné banky podporující okamžité platby:
https://zpravy.aktualne.cz/finance/na-k ... 47ab5f122/

Škoda, že se spoléhají jenom na informace mluvčích. Paradoxně z toho vychází nejlíp ČSOB, přitom zrovna u ní splátka kreditky jednoduše nefunguje, což vím z vlastní zkušenosti a nedávno to potvrdili i tady: https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... zou-rozdil
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 2. 2020 13:06

Splátka kreditky ČSOB okamžitou platbou z jiné banky funguje zcela bez problémů. Než se stihnu přihlásit do smartbankingu, už tam platba je.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 2. 2020 13:15

HankaDu píše:Škoda, že se spoléhají jenom na informace mluvčích. Paradoxně z toho vychází nejlíp ČSOB, přitom zrovna u ní splátka kreditky jednoduše nefunguje, což vím z vlastní zkušenosti a nedávno to potvrdili i tady: https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... zou-rozdil
tak nepoužít splátku, ale platbu tak to asi dopadne jinak (rychleji)
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 2. 2020 14:37

Vždyť to tam je mluvčím ČSOB přímo uvedeno, že kdo chce kreditku splatit okamžitou platbou, nemá klepat na čudl Splatit (to vygeneruje jiný formulář, do něho nejsou OP implementovány), ale zadat klasický příkaz k úhradě (jen ten Okamžité platby umí), respektive zadat to klidně i z jiné banky, která je umí.
Aktuálně.cz píše:
...Podmínkou je, že splátku uhradí jako okamžitou platbu a že tuto službu tato banka podporuje," říká Patrik Madle, mluvčí ČSOB.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 14. 2. 2020 13:57

SEPA Instant Credit Transfer je obdoba našich okamžitých platieb. Podporuje to uz nejaka banka v CR?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 2. 2020 18:38

fc70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka