Jednorázový převod ze zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikocz 3. 12. 2019 18:10

Dobrý den. Mám specifický dotaz, se kterým mi doufám zkušenější poradí.

Brzy budu potřebovat jednorázově převést větší částku (řádově 250k CHF) z banky ve Švýcarsku do korun na český účet. Jaké jsou v tomto možnosti? Používám občas Revolut, ale jen na malé platby a tolik přes ně posílat nechci. Je nějaká firma/směnárna/banka v ČR, která tohle poskytuje a kterou můžete doporučit? Nejde mi ani tak o úplně nejlepší kurz, jako spíš o spolehlivost. Děkuji.
mikocz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 3. 12. 2019 18:31

Pri takto vysoke platbe se nevyhnes proverovani. Zvolil bych asi nejakou devizovku v CR, kam bych zasel osobne.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 12. 2019 19:25

Přijetí platby a následnou směnu bych osobně řešil nezávisle, jinak tě i devizovka může vzít na hůl (když už bude mít peníze na svém účtu a nebude mít dostatečnou "motivaci" se podbízet lepším kurzem) - příchozí platby ze zahraničí v ceně má třeba RB u eKonta Exclusive (vedení bez poplatku při zůstatku 1,5 milionu Kč k ultimu měsíce) - vedení účtu je možné ve více měnových složkách včetně CHF, účty tam měli i některé devizovky, lze si i popřípadě vybrat hotovost v cizí měně bez poplatku a směnit jen (mini) část, případně debetkou dobít Revolut a kurz použít pro srovnání...

Směnu si bude chtít obvolat, moc devizovek nemá zájem realizovat jednorázové směny, leč ve vyšším objemu, ale třeba se některé kroutit nebudou. Směnu s individuálním kurzem dokáže zprostředkovat i banka, ale pravděpodobnost, že kurz by konkuroval devizovce je poměrně nízká, ale dotaz nestojí nic.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2019 20:27

Také se přikláním k té české devizovce. Já mám smlouvu s Easychange (tu můžeš rovnou vynechat neobchoduje s CHF), Akcenta a Fortissimo (devizy.cz), z minulé práce mám ještě zkušenost s Divišek. Dále znám (ale nemám vyzkoušeno) SAB, Exchange, Interchange.

Jak píše Fremantle, ochota devizovek jít do jednorázových obchodů je malá, ale u takhle velké částky by se mohly dát přemluvit. Je důležité dostat se přes fázi "uzavřít rámcovou smlouvu", pak už je možné dávat pokyny k obchodům.

Je možné uzavřít obchod a peníze zaslat až pak. Pokud ten účet ve Švýcarsku je tvůj a můžeš se spolehnout, že peníze z něj odejdou tehdy, kdy budeš potřebovat (zadáš sám příkaz), tak ten mezikrok přes českou banku si můžeš ušetřit. Prostě uzavřeš obchod s domluveným kurzem a pak máš obvykle 3 dny na převedení peněz, takto to má třeba Akcenta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2019 22:02

Vzhledem k částce bych spíš řešil nejdříve převod na speciálně zřízený účet v ČR v CHF a až následně případnou směnu přes devizovku. Dělat to přímo přes devizovku bych nerisknul, aby se to nezaseklo.

No a revolut vůbec ne, přes ne tak 2000,-.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 3. 12. 2019 23:08

Pri takove castce mi take dava smysl si zalozit ucet u forexoveho brokera , v tomto smeru muzu doporucit InteractiveBrokers ... zde si pres platformu muzes sam provest prevod za aktualni kurz ... vyber v CZ pak uz jde bezplatne na lokalni bankovni ucet. Celkove to vidim asi jako nejlevnejsi reseni ...

-- 3. 12. 2019 23:11 --

If you deposit the money on the Swiss bank account, there will not be any fees! Therefore, you need to change the IBAN to CH2089095000010569674. This is their Swiss bank account.

Takze je mozne k nim poslat bezplatne CHF a pak smenit na CZK a vybrat do ceske banky ...
treborit
Diskutér