CVV kod pri placeni

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Stifmeister 8. 12. 2019 13:01

Zdar, chtel bych se zeptat, jestli pri placeni kartou s pinem vadi ze na karte neni videt CVV kod ? Ja myslim ze by to nemelo mit vliv, ale nerad bych se nekde ztapnil s nefunkcni kartou.
Stifmeister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VVNP 8. 12. 2019 13:20

Nevadí, ten kód je pro tebe a nemusí nikoho zajímat. Zadáváš ho jenom při vzdáleném placení. Naopak se mi to zdá jako dobrá bezpečnostní fičura ho tam nemít.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jhypo 8. 12. 2019 14:51

To jsem si vždy myslel, že by bylo lepší si ho vyškrábat pro případ krádeže karty. Taky je nemám podepsané, ale zatím používám jen pokladny/bankomat. Kdyby s tím třeba člověk šel na půjčovnu aut apod. s vizuální kontrolou karty, nebudou mít řeči?
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 8. 12. 2019 17:04

Mám to na všech kartách buď začerněné nebo vyškrábané. Při půjčení auta nebyl nikdy problém, s jedinou výjimkou v Řecku, kdy neprováděli blokaci na depozit, ale chtěli si opsat údaje včetně CVV (nakonec jsem jim nadiktoval číslo co jsem si vymyslel a stačilo jim to). Ale to bylo značně nestandardní. Zpravidla jen pomocí terminálu zablokují depozit na kreditce a po vrácení odblokují.
noi2
Diskutér