USD účet u české banky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2020 16:31

Ono platit v nějaké zemi jinou měnou je dost na houby. Kdybys chtěl i v ČR poslat 50 USD z jedné banky do druhé, tak na tom proděláš kalhoty. V té Africe to bude v podstatě to samé.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2020 16:54

dlouhy.dejw píše:Mate pravdu. Ciste hypoteticky, pokud bude mit Revolut ten clearingovy ucet v UK multimenovy nebo tam bude mit USD ucet, tak by to melo jit.

Pouze v případě, že by příjemce měl účet u stejné banky, jako Revolut. Protože národní banka v dané zemi umí zúčtovat pouze národní měnu. Tj. zde pouze GBP.

-- 15. 1. 2020 16:56 --

xls píše:Ono platit v nějaké zemi jinou měnou je dost na houby. Kdybys chtěl i v ČR poslat 50 USD z jedné banky do druhé, tak na tom proděláš kalhoty. V té Africe to bude v podstatě to samé.

Jo, je to na houby. Bohužel v méně rozvinutých zemích je to skoro pravidlo.

Ano, lze to vyřešit platbou na místě, jenže to už daná služba nemusí být k dispozici (typicky se jedná o pronájem auta, rezervace na vstup do národního parku na konkrétní den, atd), nebo je při objednání a zaplacení na místě za vyšší cenu.

Můžu se rozčilovat, ale to je asi tak vše, co s tím udělám :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2020 16:59

Tak pokud chtějí prodávat, musí mít i nějaký normální systém, jak přijímat peníze. Tj. buď místní účet v místní měně, Paypal, nebo nějaký rozumný účet v zahraniční (GBP v UK, EUR v Evropě, USD v USA...). Každý prodávající chápe, že to je jeho starost.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2020 17:11

Ale oni mají PayPal. Jen na 150 USD je to o 9 USD víc.

Holt klasické služby pro turisty - tady to je, ber, nebo nech bejt. Bohužel spíše mají nedostatečnou kapacitu (auta, limity vstupů), než že by nemohli prodat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2020 17:18

Zkus si udělat Paypal a na něj navázat dobrou kartu. Já to tak mám, USD + karta Svět nebo zlatá UCB. Lepší řešení ani nebude
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2020 17:49

Však takhle to mám. PP + Hello. Jen čmoud chce za platbu přes PP o 9 dolarů víc, tak jsem se zajímal, jestli je lepší alternativa, třeba jestli někdo umí "OUR" platbu v USD za méně než 5 stovek, jako to má FIO.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 1. 2020 23:03

Chtel bych jeste upozornit, ze ani OUR vzdy nezajisti, ze prijemci prijde cela castka, uz se mi to stalo a jedna banka se vymlouvala ma druhou (na KB protistrany) nakonec jsem v ramci reklamace vyzadal kompletni datovy vypis cesty prevodu. Jina banka zase uz pri zadani OUR rovnou upozornuje ze castka i tak nemusi prijemci dorazit cela, tusim zda to neni zrovna Air b.
redhaven
Nadšenec

Předchozí stránka