Jaké internetové/mobilní bankovnictví je nejlepší

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 07:16

Každá banka v Čr provozuje jednak internetové bankovnictví a také mobilní bankovnictví. Některé banky jsou krokem kupředu a nabízejí řadu novinek, jiné třeba službu nenabízejí. Každé bankovnictví je jiné.

Co jsme třeba slyšel, tak třeba u největší české banky České spořitelny je George, velký paskvil, lepší prý byl původní Servis 24. Českou spořitelnu nemám, takže nedokážu posoudit.
Naopak si lidé prý hodně chválí třeba bankovnictví Air bank, Creditas.

Napiště, jaké bankovnictví považujte za dobré a jaké za špatné. Nemyslím jenom nabídku funkcí, ale i případné chyby v apliaci, nedodělky, pády aplikace či jiné věci.

Z mého pohledu mám produkty u Komerční banky a jsme velice spokojen s Moje banka a Mobilní banka. Každou chvilku banku připravuje aktualizaci, kde jsou některé novinky. Systém je velice dobře řešen a nabízí plnou řadu funkčností, kde jinde nenabízejí.
Ještě mám bankovnictví u Sberbank, které naopak považuji za zastaralé, ale prý má být nové, tak se necháme překvapit.
Dále používám UniCreditbank, které je také nic moc.

Těším se na vaše zkušenbosti.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 1. 2020 08:44

Nemohu posoudit KB, ČS a Sberbank. Z ostatních běžných považuji za nepropracovanější Air bank, pominu-li odesílání plateb v poslední době až odpoledne. Z Creditasem také nemám závažnější problém. Jako řadový klient nebankovní maniak bych přežil i IB Equa, pokud bych často nepotřeboval opakovat starší platby. Nenadchlo mě IB v HB a Trinity. FIO mně po logické stránce uspořádání IB nepřirostlo k srdci. Obloukem bych se vyhnul UCB.
Ale proti gustu žádný dišputát. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 1. 2020 10:40

No nevím, ten původní nick "kamarad.michal" mi přišel lepší... :lol:
viewtopic.php?f=316&t=1262601
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 26. 1. 2020 10:54

Já se snažím všechno dělat v aplikacích, tak IB moc hodnotit nebudu. Nejlepší aplikace, z toho, co jsem měl možnost používat, mi přijde od monety a nejhorší mbank. Airbank, ČSOB a Equa mi vyhovují. Komerčka ve výsledku asi taky, akorát mi nikdy k srdci nepřirostla. A stejně tak hello - ta dlouhá doba zadávání kódu z SMS jen tak nepřebolí :)
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 1. 2020 12:20

Fio, jednoznačně. Nejsou to omalovánky, funkční, i když to bývalo ještě lepší.
yndezit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 26. 1. 2020 12:21

Co bankovní uživatel to názor :D ... účty ovládám víceméně přes apku ... za mě no. 1 apka mBank (na rozdíl od jejich IB, bo to je das ist hrůza), uživatelsky mě nevyhovuje apka monety, byť je jinak celkem použitelná, za použitelné považuji i apky new Fio, Air, Equa i Hello ... tedy obecně vše, co podporuje biometrii a nemusím kokotit se sms :D 8-). Největší tragedie, co jsem kdy vyzkoušel, byla apka od Inženýrů ... ta letěla z mobilu obratem :-)) :-D
Alfréd z hor
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 26. 1. 2020 12:35

Většinou jedu přes ios aplikace a vyhovují mi banky, kam kvůli drtivé většině příkazů nemusím do IB a kde jsou vidět transakce online. Vyhovuje mi apka i IB od RB, apka George, nevadí mi ani velký, kde většina operací s bankéřem lze potvrdit přímo tam. Líbí se mi i prostředí HB! Pěknou apku má i Twisto. Poslední dobou jsem si zvykl i na Richee. Naopak děs je mBank vč. apky a Unicredit, který jde ovládat jakžtakž appkou. Nikdy mi nesedělo ani na foru tolik protežované FIO.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 26. 1. 2020 12:40

Tak já hodnotím IB ze svých zkušeností (tedy nehodnotím mobilní aplikace):

Pro střední a velké firmy:
Profibanka od Komerční banky

Z placených profi verzí poskytuje toto konkrétní IB od KB nejlepší funkce a komfort pro ty, kteří s ním umí pracovat a především chtějí a potřebují využívat funkce, které nabízí k využití. Což u malých podnikatelů a firem není potřeba.
Cena je stejná jako u profi verze ČSOB, ta je přitom funkčně minimálně o řád horší. Ostatní IB se už s tím vůbec nedají srovnat.
Mám na mysli konkrétně Raiffeisenbank, která umožňovala multiměnový účet (tím se eliminovaly nevyžádané konverze u přijímaných plateb v cizích měnách), což byla velká výhoda a někdy nutnost mít tento účet i pro velké firmy, ale jejich IB mi opravdu výrazně nevyhovoval, funkčně se to s Profibankou KB nedalo vůbec srovnat.
Ovšem zlatá Raiffka, když jsem poznala IB Deutsche Bank pro korporátní klienty, tak mám z toho dodnes špatné sny :-) Naštěstí je to už pro mě historie. Od té doby si hluboce vážím IB, které byly a jsou vytvářeny českými programátory pro českou lokaci (namátkou FIO, Airbank, Creditas).

A moje hodnocení IB pro osobní použití (a pro malé firmy a podnikatele, pro SVJ apod). Hodnotím pouze uživatelskou přátelskost IB, nehodnotím ostatní nezanedbatelné parametry (okamžité platby, výše (ne)úročení na bu, případné nutné opičárny kvůli bezplatnému vedení, režim výběrů z bankomatů atd, to samozřejmě má další velký vliv):

1) IB FIO: neomezená historie a fulltextové vyhledávání, možnost propojení s účetními SW, přehledné zobrazení na monitoru (nepotřebuji brýle, u jiných si je většinou musím vzít)

2) IB Airbank: neomezená historie a fulltextové vyhledávání, přehledné zobrazení na monitoru

3) IB Mbank (původní mi vyhovovalo lépe, nové mě odradilo, ale zjistila jsem, že se dá na něj zvyknout) a IB Creditas (neumožňuje fulltext ale jinak je pro mě OK)

K ostatním: ČSOB a PS (to se mi líbilo, ale omezenost historie a absence fulltextu je u tak velké banky ostudou), MojeBanka od KB by byla OK, ale opět je ostuda omezeností historie a absence fulltextu), UCB, Sberbank, Moneta, Equa, ING bank, Expobank, Hellobank, Wustenrot, Raiffeissenbank, mám větší či menší výhrady k jejich IB. Od ČS jsem kdysi znala její Servis24, pak už jsem s ní já nic společného neměla, tak jejich IB v hodnocení zahrnuto není.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2020 13:25

Aplikace nepoužívám, jen když musím (Revolut, Curve,...).
Z IB mi přijde nejlepší Fio kvůli své jednoduchosti.

Na opačném konci je Unicredit a ČS. Obecně ale považuji za nevyhovující každé IB, které nemá neomezenou historii.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 1. 2020 15:15

když už, tak tu mohla být anketa
něco málo by řekla, ale na druhou stranu - většina lidí tu má 5 a více bank, ale má každý všechny banky resp. apky? (a používá je všechny pravidelně, aby je vůbec sám dokázal subj. porovnat)

mně se třeba líbí apk: RB, AB, Moneta i KB
naopak IB má hrozné zejm. UCB, ale i Moneta a ani mBank či KB nejsou žádná hitparáda
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 1. 2020 16:19

Na mBank jsem zapomněl, již několik roků v ní nejsem díky novému IB a konkurenční nabídce. Nejprve jsem odešel z mRady po testování a ostrém nasazení nového IB ... a po nějaké době zrušil i mrtvé účty.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 16:38

PatrikChrz píše:Aplikace nepoužívám, jen když musím (Revolut, Curve,...).
Z IB mi přijde nejlepší Fio kvůli své jednoduchosti.

Na opačném konci je Unicredit a ČS. Obecně ale považuji za nevyhovující každé IB, které nemá neomezenou historii.

Plně souhlasím, bank s neomezenou historií je opravdu málo. Vím snad o Air bank, Wustenrot, nevím zda ještě Do či Eqabank.
Problém asi je, že by museli investovat prachy do serverů, aby mohl vyhledávat velké množství dat.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .357 26. 1. 2020 21:53

Je to dost subjektivní. IB moc nepoužívám, když mám v mobilu aplikace. Nejraději mám mBank, za výborné považuji ještě Monetu, Eru, Airbank a Raiffeisenbank. Dobré jsou podle mě ty od Hellobank, Creditas a Fio. Za tragické považuji Sberbank, ING, Equa bank a taky Richee.
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 26. 1. 2020 22:56

wurst
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 26. 1. 2020 23:09

Co vím tak neomezenou historii mají:
mBank, FIO, Equabank, Creditas, Airbank, Trinity bank, a od r. 2016 i Česká spořitelna (tj. za 2016 se nedostanete, ale od tohoto roku by to dále do budoucna už mělo být bez omezení)

Z těchto bank pak fulltext vyhledávání mají jen mBank, FIO, Airbank a Česká spořitelna. Jenom v aplikaci má fulltext také Equabank a Creditas (v Richee).

Takže jen tyto jsou pro mne použitelné jako hlavní banka, z které platím a přijímám platby...

(Možná je i nějaká jiná banka, neříkám, že jsem vyjmenoval všechny, co to umí)
Markil
Diskutér

Další stránka