Google Pay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 4. 2. 2020 01:37

Podporované karty:
ČSOB - všechny karty vyjma předplacených
MMB - všechny karty
mBank - všechny karty kromě platebních nálepek
Home Credit - Mastercard 
J&T - Mastercard
KB - všechny bezkontaktní karty
Edenred - všechny bezkontaktní karty výhod pro zaměstnance a karty zprostředkující zaměstnancům cateringové služby
Revolut - všechny karty
Equa Bank - debetní karty Mastercard
Fio - Mastercard
Creditas - Mastercard
ČS - všechny karty
Air Bank - Mastercard
TransferWise - Mastercard 
UCB - debetní karty Mastercard
ESSOX - kreditní karty Mastercard  
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 2. 2020 05:09

Up Česká republika - předplacené karty Mastercard 
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 22. 2. 2020 07:05

Včera neúspěšná platba přes GP v Kauflandu, tak doma potom koukám a zjistil jsem, že mi z GP zmizela registrovaná karta Revolutu (standardní nikoliv virtuální). Je to možné, že si karta z GP sama zmizí, nebo už mám sklerózu a sám jsem si ji smazal? Je pravda, že jsem od poslední platby přes GP jednou nebo dvakrát aktualizoval appku Revolut a také jsem několikrát zrušil a změnil zámek displeje, když jsem zkoušel registrovat jiné otisky do čtečky otisků. Může to být ale příčina zmizení registrované karty z GP?
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 2. 2020 08:26

Zmizela mně z G-pay standardní Revolut karta po delší době nepoužívání. Kartu jsem měl celou dobu nepoužívání v Revolutu ve stavu zamknuto.

Stav Revolut karty zamknuto v Revolut APP se přenáší do G-pay a zřejmě po nějaké době zamknutí karty ji G-pay vyhodí. Kartu jsem musel znovu přidat z G-pay, neboť v Revolutu ťapátko pod kartou pro přidání do G-pay zmizelo s prvním přidáním karty do G-pay.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 22. 2. 2020 09:37

No já GP nepoužil jen cca 2 týdny a rozhodně jsem ji nezamykal.
Ještě mě napadá, že jsem v té době přidával Revolut do PayPalu, ale to by snad nemělo mít vliv na GP? Asi jsem jí musel smazat sám, jinak si to nedovedu vysvětlit. Začal jsem k ovládání mobilu používat gesta místo virtuálních tlačítek, tak možná jsem jí některým nepovedeným gestem nechtěně smazal z GP.

Jinak v GP tlačítko + na registraci nové karty stále mám, Revolut karta tímhle způsobem jde sice registrovat do GP, ale nejde už autorizovat na bezkontaktní transakce, požaduje to autorizaci přes SMS, ale žádná SMS nedorazila, takže jsem jí nakonec také registroval a zároveň autorizoval přímo z appky Revolut, tam myslím stačilo jednou ťapnout na volbu "registrovat do Google Pay" nebo něco takového.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 22. 2. 2020 09:55

V principu je rozhodně možné, že vydavatel karty token zrušil bez náhrady. Ale je otázka, proč by to Revolut dělal.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod antonsek 22. 2. 2020 10:00

Jestli na to nemá vliv např. aktualizace appky Revolut? Každopádně ta karta Revolut najednou v GP vůbec nebyla a to tam zůstaly registrované tři jiné karty, které ale nejdou autorizovat na bezkontaktní transakce, protože to vydavatelé nepodporují (např. Curve karta).
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 2. 2020 12:36

Problém se zmizením karty jsem řešil podrobně zde: viewtopic.php?p=12483792#p12483792
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 10. 3. 2020 12:04

Je nějak omezena výše bezkontaktní platby přes GP bez PINu? Dnes jsem platil bez PINu na poště dobírku 1924 Kč a prošlo to, minulý týden mi neprošla platba s CashBackem v Penny něco přes 3000 Kč (asi rovnou zamítnuto, žádný PIN si to nevyžádalo). Podkladová karta byla v obou případech Revolut.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Zedna1 10. 3. 2020 21:35

...
Od 9.3.2020 podporuje Google Pay i české Twisto, které chce do pěti let plastové karty úplně zrušit.
...

V clanku je pekna souhrnna aktualni tabulka podpory Google/Apple/Garmin/Fitbit Pay u vsech bank/spolecnosti:

https://www.cnews.cz/google-pay-nfc-2020
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 2. 5. 2020 22:13

V Penny funguje CashBack s GP. Testováno 3000 Kč s kreditkami RB, nebo s Curve. Bez požadavku zadávat PIN. Bez nabízení jiné měny u Curve.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 3. 5. 2020 08:17

Chtěl jsem platit na netu přes telefon a Google Pay, ale narazil jsem na situaci, kdy mi při výběru karty ze seznamu napsalo, "nepřijato" a možnost karty byla zašedivělá. Ze seznamu karet jich většina šla vybrat, ale několik naopak ne.

Co se mi zdá společné pro karty, které nelze vybrat, tak je to, že byly do G Pay přidány přes bankovní aplikaci a ne ručně.

Dokáže mi někdo situaci vysvětlit, proč některé karty nelze ze seznamu pro platbu G Pay vybrat?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 3. 5. 2020 08:34

Někteří příjemci plateb nepřijímají platby zahraničními kartami, např. telefonní operátoři, pak nejde přes internet zaplatit ani GP, když tam chceš použít Revolut nebo Curve.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 3. 5. 2020 10:59

Jedná se o české karty, např. Airbank debetka, KB Platinum debetni, ... takže ne Revolut, Curve, nebo vysloveně kk. A přitom třeba Airbank jiná debetka použít lze. Ty karty které lze použít nemají v seznamu pro výběr obrázek karty a myslím si, že je nemožnost vybrat kartu je způsobeno přidáním karty do G Pay přes bankovní aplikaci a manuální přidání bylo ok, ale jen domněnka.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 3. 5. 2020 11:00

suram píše:V Penny funguje CashBack s GP. Testováno 3000 Kč s kreditkami RB, nebo s Curve. Bez požadavku zadávat PIN. Bez nabízení jiné měny u Curve.


a jak se RB tvářila na cashback? Úročí jako výběr z ATM ano/ne? Bonus ano/ne?
Díky
jenda_s
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků