Nákup deviz USD za CZK

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 7. 2. 2020 15:31

Mám slušnou útratu USD v USA a tak delší dobu hledám různé možnosti, jak tam co nejlevněji převést CZK.
Nevíte o nějakých možnostech, jak dostat do USA dolary co nejlevněji? Aby mi to sedělo na můj businesscase, tak se potřebuji vejít do 0,25% se vším všudy :) Jde o pravidelné, relativně vysoké částky.

V tuto chvíli vím o:
- Revolut - méně než 0,1% konverzní poplatek; posílá z Currency Cloud, takže bez poplatku za přijetí; asi nejlepší možnost, ale dělají problémy, když člověk převádí pravidelně vysoké částky
- RoklenFx - cca 0,15% konverzní poplatek; dříve posílal z CC, ale teď už posílá jako wire z ČR, takže poplatek $20-$50 za přijetí a korespondenční banky
- Lynx - méně než 0,1% konverzní poplatek; posílá z Currency Cloud, takže bez poplatku za přijetí; ale nejsou devizovka a nelíbí se jim, když člověk jen směňuje a netraduje
- Monese - méně než 0,1% konverzní poplatek; posílá z Currency Cloud, takže bez poplatku za přijetí; ale přijímá jen EUR a je potřeba mít placené členství za €15/měsíc

Všechny ostatní možnosti mají buď vysoké poplatky za směnu (více než 0,25%) a nebo to posílají jako wire a ne přímo z USA.
Nenapadá vás ještě někdo, kdo by to měl s malým poplatkem a posílal to z USA (tj. třeba z toho Currency Cloud)? Třeba nějaká devizovka?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2020 15:47

Co je to větší částka? Statisíce dolarů (miliony korun)? Víc?
České devizovky sice posílají jako wire (nevím o žádné, která by měla účet v USA), nicméně jsou schopny za paušál poslat jako "OUR" (např. Easychange za 850 Kč).

Aktuální kurzy Easychange (uvádím proto, že mimo pracovní dobu jsou horší, takže až se bude někdo dívat večer nebo o víkendu, tak napíše, že jsou "úplně mimo")
Nakupujete USD:22.942 USD/CZK
Prodáváte USD:22.752 USD/CZK

Samozřejmě ceny jsou smluvní, aby by se dalo domluvit na lepších kurzech.

Případně najít nějakou, co má účet u FIO, ta má OUR za paušál 500 Kč. Tj. směnit přes devizovku, nechat poslat do FIO a z něj do USA. Pokud převádíš opravdu velké částky, tak paušál několik set korun by neměl hrát roli.

Dále mám smlouvy s Akcentou (tam jsou kurzy hodně smluvní,je schopna dát super, stejně jako špatné) a Fortissimo (přes ty posílám jen velmi malé částky a tam mají špatné kurzy, ale zjistil jsem, že se u nich kurz hodně závisí na částce)

Pak ještě znám (nemám smlouvu) SAB a Divíšek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 7. 2. 2020 15:49

Asi ti v tomhle z osobní praxe moc neporadím, ale je to s tím Revolutem opravdu tak? Já měl zato, že se jim nelíbí jenom to, když tam protáčíš hodně peněz právě bez konverze. Pokud tam tu konverzi dělat budeš, tak to se jim naopak bude líbit, ne?
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2020 15:50

On má Revolut hodně zprasenou implementaci AML, takže jakékoliv velké pohyby jim spustí bezpečnostní systémy. A protože podpora stojí za houby, je jen otázkou času, kdy dojde k problému.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 7. 2. 2020 16:10

Částka je řekněme do deseti tisíc dolarů každý týden. Psal jsem, že jsou jen "relativně" vysoké. :)
Problém odeslání jako OUR je ten, že ho US banky často nerespektují. Z RoklenFx mi to poslali z OUR (doložili mi i potvrzení z banky), ale moje US banka (BofA) mi stejně za přijetí naúčtovala poplatek (a reklamaci zamítla, že nějaké OUR je nezajímá). Jediné co to OUR tedy požralo byly poplatky korespondenčních bank.
Pokud to tedy udělám přes devizovku, tak zaplatím za kurzovou přirážku (cca 0,15% u RoklenFx, možná některá z těch co zmiňuješ je levnější), poplatek za OUR (500Kč+) / poplatek korespondenční bance (cca $25=600Kč), poplatek za přijetí ($20-$30=600Kč). To u $10000 dělá celkem cca 0,65% :(

Ohledně Revolut to tak mám na vlastní kůži, už 2x jsem byl bloklý a pokaždé to trvalo týdny než mě odblokli a to jsem jim posílal obratem vše co si řekli. A to jsem nabíjel debitkou, aby to nevypadalo že to dělám pro bonusy. Navíc se jich trochu bojím kvůli všem těm zprávám o trvalých blokacích a zabavených prostředcích.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2020 16:18

Když to budeš posílat z české banky, tak nedodržení "OUR" u ní můžeš reklamovat (a ona to zas bude reklamovat u americké banky). Minimálně přes to Fio bych to alespoň pro jednou zkusil.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 2. 2020 18:02

co Transferwise?
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 2. 2020 20:40

Imho lepsi nez revolut nevymyslis...
Kdyz mas penize radne podlozene, Revolut nedela problemy...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 2. 2020 22:36

Je sice pěkné posílat s poplatkovou dispozicí OUR, ale opravdu to na 100% nezaručí že si nějaká banka a korespondenční banka neutrhne cestou navíc sousto pro sebe. Já už to taky řešil a pomohla až výhrůžka FA. Některé banky už pro jistotu v poznámkách k OUR v ceníku raděj rovnou píší, že nezaručuje, že odeslaná částka opravdu dorazí příjemci celá. :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 2. 2020 01:44

A cílem tazatele je utratit převedené dolary přes kartu, nebo je třeba je mít na US účtu?
Protože my jsme nad tím bádali taky, a zjistili jsme že nám na US útratu stačí česká kreditka (v USD).
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 2. 2020 07:43

Když potřebuje 10k týdně, tak kreditka asi stačit nebude. Síce může dobijet vysokými castkami, ale to se banka za chvíli taky jako revolut, začne ptát na původ peněz. A předpokládám, že když nechce používat revolut, tak dokládat nic nechce.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 2. 2020 08:56

Denní limit 1000usd, no.
Musel by mít 2 :)
Ale zas by na něj hůř viděl IRS.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 2. 2020 12:12

na to bych nespolehal, IRS si te najde drive nebo pozdeji(hlavne kdyz jsi US citizen)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Prologer 10. 2. 2020 12:09

Dokládat příjem mi nevadí, vše mám podloženo, tak je to bez problémů. U toho Revolut už mě 2x zablokovali a poté co jsem jim to doložil tak zase odblokovali. Co mi ale u Revolut vadí je to, že každá blokace trvala cca 2-3 týdny. A mě se prostě nelíbí mít někdy zablokovaných $10k a nevědět jestli mi je odblokují a nebo se tentokrát rozhodnou si je nechat (což takových recenzí na Revolut je hodně - je sice otázka, zda jsou pravdivé, ale nedivil bych se pokud ano...).

To Fio OUR možná teda jednou zkusím, uvidíme jak to dopadne.
Transferwise je strašně drahý (má snad 1% spread), takže se na můj case nehodí.

Otázkou je, zda třeba neznáte nějaký jiný fintech nebo devizovku, které používají Currency Cloud a jsou pro drobné klienty. Všechno co znám je buď drahé nebo B2B. Když CC používal Roklen, tak by snad mohl i někdo jiný?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukAss741 11. 2. 2020 14:13

Devizy smenuju s dealingem creditas. Kurz od nich na USD/CZK se obvykle pohybuje kolem 1,5 halire od stredu.
LukAss741
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků