Konarovirus a platba kartou

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pedrysek7 20. 3. 2020 15:36

V dnešní velmi těžké době se v řadě obchodů doporučováno, že upřednosťnují platbu platební kartou.
( bezkontaktní karty). Důvodem je omezení manipulací s bankovkami, kde se může koranovir také usídlit.

V řadě obchodů teď vidím, že skoro každý i drobné nákupy do 500 Kč platí bezkontaktnáí kartou. ( případně mobilem s podporou NFC)

Máte někdo zkušenosti, u jakých bank vyžaduje karta ( nastavení banky) zadání PIN do částky 500 Kč nejčastěji?

Z vlastní zkušenosti či zjištění, se musí dodržovat směrnice EU, ale třeba každou 7.platbu i při částce třeba 20 Kč, chce PIN Komerční banky. Pokud by někdo platil třeba 3x 499 Kč, tak to bude chtít PIN již při 3.platbě.

Česká spořitelna a Hello bank vyžaduje, také u každé 6. platby zadání PIN. U ostatních bank nevím.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 20. 3. 2020 15:40

Mě se to stalo nedávno u MONETy. Platil jsem 300 Kč a musel jsem kartu zasunout a zadat PIN. Ale kolikrát jsem předtím platil bezkontaktně bez zadání, to netuším.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 20. 3. 2020 16:41

Pres Google Pay nikdy nic zadny PIN nechtelo.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 3. 2020 17:57

Přesně. Apple nebo Google nebo ještě jinej Pay a je žádnej terminál není třeba ošahávat.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 20. 3. 2020 18:35

U ApplePay jsem PIN za vic nez rok nikdy nezadaval.
Edit: Trochu off topic-kde to jde doporucuju Tesco Scan&Shop (v Brne Campus a asi i Kr. Pole). Nemusi se vubec do fronty k pokladne, nakupujete do vlastni tasky (treba na koleckach) a zaplatite online na svem mobilu v klidu nekde u samoobsluznych pokladen.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 3. 2020 19:15

Ty vole kamaráde Michale, proč to necpes do svyho jednoho vlákna?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 20. 3. 2020 20:21

V Kauflandu platím dárkovou poukázkou (mám je nasyslené ještě od loňské akce na Hello kreditku) a ta taky žádný PIN nechce. Je to jen plastová kartička s čárovým kódem, žádný čip.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 3. 2020 21:14

Zajímalo by mě, jestli v obchodech, kde podmiňovali platbu kartou minimální útratou řádově ve stovkách korun, toto nelegitimní omezení nyní zrušili?

Majitelé mobilů od zhnilého jablka s ApplePay. Je možné přes ApplePay vybírat z bankomatů?
Pokud ano, musíte na bankomatu zadávat PIN (u G-pay nepomůže ani odemčení mobilu)?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 3. 2020 21:35

MirekM. píše:Je možné přes ApplePay vybírat z bankomatů? Pokud ano, musíte na bankomatu zadávat PIN (u G-pay nepomůže ani odemčení mobilu)?

Je možné vybírat, PIN na bankomatu se musí zadat.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 3. 2020 22:06

Mimonik píše:Ty vole kamaráde Michale, proč to necpes do svyho jednoho vlákna?

Čím víc vláken, tím víc kamarád.
Mě by spíš zajímalo, proč pořád řeší takové πčoviny.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 21. 3. 2020 05:17

Možná ho zajímá, jestli se tu najde nějaký další blázen, který počítá své bezkontaktní platby?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 3. 2020 06:24

Tak mně přijde, že řeší stále jeden a tentýž problém … tedy v určitém období, dříve řešil zase jiný. No, každej má nějakou úchylku.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 21. 3. 2020 10:31

Ale ne každý si ji uvědomuje.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 25. 3. 2020 14:04

Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pedrysek7 29. 3. 2020 05:19

Tam musím, dle vlastní zkušenopsti říci, že u debetní karty Hello bank, jsem provedl 5. plateb kartou zasebou a 6. platba na terminálu v BILLE - se nejprve tvářila Autorizace -následně -CHYBA - Vložte PIN či Magnet.

Prakticky ověřeno, že každá 6. platba zasebou vyžaduje zadání kódu PIN.
U KB je to obdobně, jen je to každá 7. platby zasebou vyžaduje zadání PIN.

U obou bank je úplně jddno, jestli platíte platby třeba za 10 Kč či za 200 Kč. Jen u KB, pokud by někdo platil dokola 499,99 Kč, tak z bezpečnostních důvodů by 3. bezkontaktní platby neprošla a chtěla zadat PIN. Tam je stanoven ještě nějaký kumulativní limit. Také vyzkoušeno.
pedrysek7
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků