Konarovirus a platba kartou

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pedrysek7 20. 3. 2020 16:36

V dnešní velmi těžké době se v řadě obchodů doporučováno, že upřednosťnují platbu platební kartou.
( bezkontaktní karty). Důvodem je omezení manipulací s bankovkami, kde se může koranovir také usídlit.

V řadě obchodů teď vidím, že skoro každý i drobné nákupy do 500 Kč platí bezkontaktnáí kartou. ( případně mobilem s podporou NFC)

Máte někdo zkušenosti, u jakých bank vyžaduje karta ( nastavení banky) zadání PIN do částky 500 Kč nejčastěji?

Z vlastní zkušenosti či zjištění, se musí dodržovat směrnice EU, ale třeba každou 7.platbu i při částce třeba 20 Kč, chce PIN Komerční banky. Pokud by někdo platil třeba 3x 499 Kč, tak to bude chtít PIN již při 3.platbě.

Česká spořitelna a Hello bank vyžaduje, také u každé 6. platby zadání PIN. U ostatních bank nevím.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 20. 3. 2020 16:40

Mě se to stalo nedávno u MONETy. Platil jsem 300 Kč a musel jsem kartu zasunout a zadat PIN. Ale kolikrát jsem předtím platil bezkontaktně bez zadání, to netuším.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 20. 3. 2020 17:41

Pres Google Pay nikdy nic zadny PIN nechtelo.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 3. 2020 18:57

Přesně. Apple nebo Google nebo ještě jinej Pay a je žádnej terminál není třeba ošahávat.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 20. 3. 2020 19:35

U ApplePay jsem PIN za vic nez rok nikdy nezadaval.
Edit: Trochu off topic-kde to jde doporucuju Tesco Scan&Shop (v Brne Campus a asi i Kr. Pole). Nemusi se vubec do fronty k pokladne, nakupujete do vlastni tasky (treba na koleckach) a zaplatite online na svem mobilu v klidu nekde u samoobsluznych pokladen.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 3. 2020 20:15

Ty vole kamaráde Michale, proč to necpes do svyho jednoho vlákna?
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 20. 3. 2020 21:21

V Kauflandu platím dárkovou poukázkou (mám je nasyslené ještě od loňské akce na Hello kreditku) a ta taky žádný PIN nechce. Je to jen plastová kartička s čárovým kódem, žádný čip.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 3. 2020 22:14

Zajímalo by mě, jestli v obchodech, kde podmiňovali platbu kartou minimální útratou řádově ve stovkách korun, toto nelegitimní omezení nyní zrušili?

Majitelé mobilů od zhnilého jablka s ApplePay. Je možné přes ApplePay vybírat z bankomatů?
Pokud ano, musíte na bankomatu zadávat PIN (u G-pay nepomůže ani odemčení mobilu)?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 3. 2020 22:35

MirekM. píše:Je možné přes ApplePay vybírat z bankomatů? Pokud ano, musíte na bankomatu zadávat PIN (u G-pay nepomůže ani odemčení mobilu)?

Je možné vybírat, PIN na bankomatu se musí zadat.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 3. 2020 23:06

Mimonik píše:Ty vole kamaráde Michale, proč to necpes do svyho jednoho vlákna?

Čím víc vláken, tím víc kamarád.
Mě by spíš zajímalo, proč pořád řeší takové πčoviny.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ nižším, než má Tomáš Marný.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 21. 3. 2020 06:17

Možná ho zajímá, jestli se tu najde nějaký další blázen, který počítá své bezkontaktní platby?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 3. 2020 07:24

Tak mně přijde, že řeší stále jeden a tentýž problém … tedy v určitém období, dříve řešil zase jiný. No, každej má nějakou úchylku.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 21. 3. 2020 11:31

Ale ne každý si ji uvědomuje.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 25. 3. 2020 15:04

Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pedrysek7 29. 3. 2020 06:19

Tam musím, dle vlastní zkušenopsti říci, že u debetní karty Hello bank, jsem provedl 5. plateb kartou zasebou a 6. platba na terminálu v BILLE - se nejprve tvářila Autorizace -následně -CHYBA - Vložte PIN či Magnet.

Prakticky ověřeno, že každá 6. platba zasebou vyžaduje zadání kódu PIN.
U KB je to obdobně, jen je to každá 7. platby zasebou vyžaduje zadání PIN.

U obou bank je úplně jddno, jestli platíte platby třeba za 10 Kč či za 200 Kč. Jen u KB, pokud by někdo platil dokola 499,99 Kč, tak z bezpečnostních důvodů by 3. bezkontaktní platby neprošla a chtěla zadat PIN. Tam je stanoven ještě nějaký kumulativní limit. Také vyzkoušeno.
pedrysek7
Návštěvník

Další stránka