Konarovirus a platba kartou

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 3. 2020 08:53

Pokud máte možnost, přejděte na platby mobilem a nemusíte řešit zadávání PINu na terminálu a nošení karet s sebou. Zadávání PINu na klávesnici bankomatu se bohužel ani s mobilem nevyhnete.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 29. 3. 2020 10:21

Jo platby mobilem jsou sice super, ale vyloženě mě štve, že mám normálně odemknutý telefon (otiskem prstu) a pak když ho přiložím k terminálu ,tak se mi celkem často stává, že platba neprojde s tím, že mě mobil vyzývá ať se ověřím otiskem prstu a pak znovu přiložím k terminálu (poté už to projde)..Terminál vždy vyhodí nějakou chybu, prodavačka se jen zhnuseně podívá a já se pak modlím aby to prošlo...Mám S9.
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 3. 2020 10:34

A není to tím, že ta platba přes gpay potřebuje svoje ověření prstem? Apple pay to tak má - i když mám telefon odemknutý a spustím placení, tak se to ověřuje znova. Což teda musím říct, že v kombinaci s face ID a povinností nosit roušku není nic moc. Naštěstí hodinkama je to pořád stejně jednoduché jako předtím.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 29. 3. 2020 10:52

Spíš je to tím, že dlouho odemknutý telefon vyžaduje u G pay ověření. Také se mi to stalo a viděl jsem to takto někde oficiálně popsané.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 29. 3. 2020 10:55

Já mám zkušenost následující - pokud mobil odemknu pouze obličejem, terminál zapípá a na telefonu musím nakreslit svoje gesto a znovu přiložit k terminálu, pak už platba projde (podobně jak píše hannys85). Pokud ale mobil odemknu klasicky otiskem prstu, platba projde vždy napoprvé i u vysokých částek. Mám Xiaomi Mi 9 SE.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 3. 2020 11:08

hannys85 píše:Jo platby mobilem jsou sice super, ale vyloženě mě štve, že mám normálně odemknutý telefon (otiskem prstu) a pak když ho přiložím k terminálu ,tak se mi celkem často stává, že platba neprojde s tím, že mě mobil vyzývá ať se ověřím otiskem prstu a pak znovu přiložím k terminálu (poté už to projde)..Terminál vždy vyhodí nějakou chybu, prodavačka se jen zhnuseně podívá a já se pak modlím aby to prošlo...Mám S9.

Tento žertík jsem také několikrát přes g-pay zažil.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 29. 3. 2020 11:16

Co je to proti Raipay, která takto funguje standardně ;) až na ten otisk prstu, místo toho se musí zadat PIN :roll:
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 3. 2020 11:49

Máte u GP povoleno využívání informací o poloze? Má to vliv na úspěšnost platby? Asi ne co?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 3. 2020 12:30

Když si do G-pay přidám twisto, tak tvrdí, že jdou jen online platby, ne v obchodech. Proč? Měl jsem pocit, že se twisto podporou chlubí.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 29. 3. 2020 14:15

libol píše:Když si do G-pay přidám twisto, tak tvrdí, že jdou jen online platby, ne v obchodech. Proč? Měl jsem pocit, že se twisto podporou chlubí.

Zkus RTFM.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 3. 2020 16:02

Lol Phirae: super, děkuji moc

<OT> Tak nějak bych čekal, že to M je "manual" - předpokládál bych, že manual = třeba podmínky (ale možná jsem je nečetl pořádně), ale nenapadlo mne, že si mám přečíst každý zku.vený příspěvek někde na blogu. Ono i v tom ČKD mi to přišlo, že si mohu pořídit virtuální, ne že musím - ale třeba jsem debil jenom já </OT>
libol
Diskutér

Předchozí stránka