Německá platební karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pospa874 11. 5. 2020 13:02

N26 mám, založeno když jsem byl na adrese v Lucembursku. Českou adresu odmítali. Pak jsem se odstěhoval do ČR a změnit si adresu na ČR je nemožné. Ještě nevím jak to udělám, až se bude blížit expirace karty.
DKB jsem zkoušel zakládat minulý rok a možná i rok předtím z německé IP adresy když jsem byl ve Frankfurtu a s českým číslem a adresou to nešlo. Jak se vám podařilo založit si DKB? CZ telefonní číslo a CZ adresa?
Pospa874
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenda_s 11. 5. 2020 13:43

jj, já mám, ale už mám DKB někdy z roku 2010/2011, normálně na CZ adresu i CZ telefonní číslo...
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 16. 5. 2020 02:23

N26 lze vybavit pomoci sluzby forward2me... jen jako dorucovaci adresu uvedete nemeckou adresu forward2me "skladu" a oni Vam pak kartu za maly poplatek preposlou ;-)

uspesne sem prez ne resil jak britske monzo tak tu n26
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 5. 2020 15:38

Ale DKB stejným způsobem nepůjde, ne? Tam je potřeba mít nejen zasílací adresu v Německu, ale občanství...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 16. 5. 2020 16:41

Důležité je trvalé bydliště, ne občanství.
Podle oficiálních podmínek umožňuje DKB otevřít účet klientům s trvalým bydlištěm v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Trvalé bydliště hlídají, nestačí korespondenční adresa. Ke změně mělo údajně dojít k 30.6.2014.
Pro další internetovou banku comdirect platí podmínka trvalého bydliště v Německu, Rakousku, Švýcarsku.
U N26 je oficiálně potřeba trvalé bydliště v těchto zemích: Německo, Rakousko, Irsko, Francie, Španělsko, Itálie, Nizozemsko, Belgie, Portugalsko, Finsko, Lucembursko, Slovinsko, Estonsko, Řecko, Slovensko, Švýcarsko, Polsko, Švédsko, Dánsko, Norsko, Lichtenštejnsko, Island a USA.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fini 16. 5. 2020 20:08

U comdirect se dá otevřít účet i s trvalou adresou mimo Německo. Jen to nejde po internetu, ale musí se vyplnit a vytisknout formulář, přiložit kopie vyúčtování za energie a nechat si potvrdit totožnost na poště v Německu. Tam se rovnou odevzdá i vyplněný formulář a oni ho odešlou do comdirect.
Je tam možnost i ověření totožnosti u notáře, ale řekli mi, že ze zákona to nesmí udělat (prosinec 2018). Nechal jsem si proto ověřit totožnost na poště během výletu do Norimberka.
Až se znovu otevřou hranice, může se hodit následují odkaz na formuláře:
https://www.comdirect.de/cms/formulare- ... hland.html
Po otevření mi přišly, tuším, čtyři obálky. Údaje k účtu, debetka V-Pay (nelze použít na internetu), PIN a kód k aktivaci podepisovací aplikace. O předplacenou "kreditní" kartu se dá zažádat z internetového bankovnictví. Je to neembosovaná Visa.
fini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Delitzsch 16. 5. 2020 21:04

To je dobrý tip. Jen je třeba před návštěvou konkrétní pošty v Německu za účelem ověření identity na webové stránce Deutsche Post zjistit, jestli pobočka službu poskytuje. Jmenuje se POSTIDENT.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod kajman71 23. 5. 2020 14:54

Tak ten bonus 30 eur zase tak dlouho nevydrzel. Od 21/05 byl zase snizen na 15 eur.
kajman71
Návštěvník

Předchozí stránka