Stavební spoření - květen 2020

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kajicek94 11. 5. 2020 10:54

Zdravím,
mohu Vás poprosit o radu, kde si sjednat stavební spoření, prosím, zda jste teď někdo sjednával? Resp. kde je největší možnost "výdělku"?
Měsíčně bych spořil 1200 Kč a chtěl bych po dobu 6 let.

Je možno uzavřít na plnoletou paní nebo studenta (18 let).

V březnu 2020 jsem psal asi všem bankám, co mne napadly a nejlépe mi na studenta, co se týče výhradně položky "Celkem naspořená částka", vychází od RSTS na 96 325,19 Kč. Vypadá to, že podle webu nabídka stále platí.

Předem děkuji za odpověď :-)
kajicek94
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 11. 5. 2020 11:45

Pro mladé do 25 let včetně je nejlepší RSTS s úrokem 1,3% ročně a založení na cílovou částku 150 000 Kč bez poplatku. Pokud je to ve vašich silách, tak by bylo lepší spořit o malinko více (20 000 kč ročně po odečtení poplatků - aby byla maximální státní podpora), ale určitě má smysl spořit i "jen" těch 1 200 Kč a třeba pokud se podaří uspořit bokem i něco dalšího, tak vložit jednorázově koncem roku více
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kajicek94 11. 5. 2020 13:07

Děkuji za odpověď.
Chtěl jsem se zeptat, zda jsem dobře z internetu pochopil, že cílová částka nemusí být dodržena, prosím?
Stačí "pouze" spořit měsíčně zvolenou částku, třeba těch 1200 Kč (přičemž mít nastavenou cílovou 150 000 Kč) a popř. jednorázové vklady ke konci roku, to vše po dobu 6 let vč.?

"Odečet" poplatku - tím je prosím myšlen poplatek za sjednání, který je u RSTS 1% z cílové částky? Je tato možnost odečtu poplatku v rámci aktuální akce RSTS, jestli to dobře chápu?

Je někde k dispozici přesný kalkulátor nebo návod, jak si stavební spoření spočítat, prosím?
Mám sice PDFko přímo z RSTS, ale přesto bych to rád někde propočítal, zda se sejdeme.

Měsíčně bych mohl spořit jenom 1200 Kč, popřípadě bych prováděl jednorázové vklady ke konci roku

Předem děkuji za odpověď.
kajicek94
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 11. 5. 2020 13:17

fc70
Diskutér