Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 19. 3. 2016 08:36

Nevíte někdo, jaký je rozdíl DK gold a goldbase?
Na kartě je jen gold takže navenek je to jedno.
Asi jse jen o výši limitů a kvalitě pojištění, přespokládám.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 3. 2016 11:07

Gold Base - nemá nic navíc, kromě barvy - úplně obyčejná debetka jako MC Debit, má o něco vyšší denní limit (snad 500 tisíc místo 200 tisíc)
Gold - obsahuje cestovní pojištění, ale stojí 350 Kč za měsíc
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 19. 3. 2016 14:27

Diky Fremantle jsem si to myslel plast je stejný, designe také jen různé fc.
Cestovní pojištěni mám u Diners tam je to nejvychytanější
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 3. 2016 11:04

Mám takovou zkušenost s Raiffeisenbank.

Mám u nich bankovní účet a ještě zřízenou komisionářskou smlovu spolu s aplikaci RBroker, kde se může investovat akcií, dluhopisů apod.

Jelikož jsem potřeboval peníze a 100% vím, že již nebudu tuto aplikaci využívat, tak jsem zašel na jednu pobočku v Praze a chtěl vypověděť tuto službu.
Z recepce mi zavolali poradkyni z PremiumBanking a ta mě pomalu nevynadala. Přoč to rušíte, vždyť vás to nijak neobtěžuje. Já říkám, že to prostě nechci a již nebudu využívat.
Ona tak já vám zruším papírové výpisy a dám jen elektronické. Toto ještě co jsem v bance 8.let nikdo nechtěl a vy jste jediný. Já netuším, jak to mám vůbec udělat a musím kvůli vám někam teď volat. Teď se budeme na sebe zbytečně dívat 15 minut, než mi zjistí na centrále postup jak to mám udělat, neboť jsem to ještě nikdy nerušila. Pokud to budete někdy v budoucnu chtít, tak budete muset vypisovat haldy papírů a čekat tady hodinu. Teď se se budete jen zbytečně dívat a navíc jste přišel neobjednaný.

Nakonec se jí podařil vytisknout papír a říkala, že mám příští jít za svou bankovní poradkyní, než pořád chodit na jiné pobočky a jednak pořád s někým jiným. Jen vaše poradkyně zná vaše potřeby a má s vámi rozjednané věci.

Byl jsem tam 17.3.2016 ve čtvrtek a k dnešnímu dni mám R-brokera, včetně aplikaci do fondů pořád aktivní. Snad, až to přijde do centrály banky, tak se to zruší.
Mám obavy, že mi dala podepsat papír o zrušení a nakonec to vůbec nezrušila.

Má chuť u Raiffeisenbank běžný účet úplně zrušit. Mám sice e-konto Komplekt zdarma, ale to je mi už úplně jedno. Větší nepříjemnou mladou ženskou jsem v bance nejen inspirovanými klienty neviděl.

Jen nevím, jak zvládnu při rušení běžného účtu takovou masáž, jak při rušení RBroker. Ale běžný účet zruším, neboť teď má Raiffeisenbank i horší devizové kurzy a moc se její debetkou v zahraničí platit nevyplatí.

Co na to říkáte?
anonymni

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 3. 2016 11:25

Tak to zrus pisemnou vypovedi ne?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 3. 2016 13:31

Několi stran zpět se tu mluvilo o RB Premium Banking, ale pak se to nějak zamluvilo.
Kontaktoval mě bankéř RB PB a nabídl mi, že mi převede můj účet Citibank Premium k RB PB. Z toho co mi říkal plynuly samé výhody (multiměnový účet a karta, vstup do salonku RB PB na T2 atd.). Nezmínil nic o podmínce zůstatku, spíš tak nepřímo vyplynulo, že by tam měla být jen podmínka min. příjmu jako o Citibank Premium.

Nikde jsem ale nenašel o jaký účet se jedná - nemáte někdo nějaké info a ideálně ceník?
Jdu si s ním v týdnu sednout a probrat to, tak uvidíme. Ale rád bych se připravil už před schůzkou.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod slazz 20. 3. 2016 14:12

kamarad.michal píše:
Co na to říkáte?

Že si to úplně zbytečně komplikujete. přijde mi to stejné jako byste vybral peníze ze spořícího účtu a chtěl ho zrušit. Stačilo cenné papíry prodat a dál to neřešit. Když byste pak rušil účet tak se to zruší komplet.

Já naopak oceňuju že vám na férovku řekla že neví jak to má udělat.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 3. 2016 16:03

To mi pripomina pribeh kolegy, ktery byl s manzelkou na pobocce v Opave, je to jedina pobocka ve meste, a bankovni poradkyne v kukani (jsou dve, v jedne sedi hypotecni poradce) odmitla jeho manzelce prevest placeny ucet na bezplatne ekonto smart..Duvod nevim, co vim, ze platili radne hypoteku, kterou prevedli do CS..asi pomsta..eKonto zdarma ji tedy nedali, rusit placene nechteli a pomohlo, az, kdyz se musel hlasiteji zminit kvuli, ktere "mury" z banky odchazi.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 3. 2016 21:20

osobne2 píše:Tak to zrus pisemnou vypovedi ne?

To znamená úředně ověřit podpis a poslat jim na adresu centrála výpověď účtu, včetně přestřižené karty?
Budou to akceptovat?
anonymni

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 3. 2016 21:59

Staci pisemna vypoved postou. Ale jestli chces neco posichrovaneho, zaloz si datovou schranku a posli jim datovou zpravu za 18 Kc.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 3. 2016 11:07

osobne2 píše:Staci pisemna vypoved postou. Ale jestli chces neco posichrovaneho, zaloz si datovou schranku a posli jim datovou zpravu za 18 Kc.

Tak to je pěkná blbost s tou datovou schránkou. Zážitek s rušením produktu RB datovou zprávou jsem zde postoval loni, nefunguje to.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod tark 21. 3. 2016 13:40

Dá se to obejít tak, že se eura vymění u nějaké devizovky, která má účet u RB. Tuším, že ho má Roklen... já to budu zkoušet, ty kurzy bohužel už hodně přehnali.

Ad směnná přirážka - pokud se penízou berou z CZK, koeficient směnné přirážky je 1, tzn. nic se neúčtuje. Funguje to jen mezi měnami, např. z USD do EUR, z CHF do USD atd.
tark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 3. 2016 14:26

Než začneš příště šířit bludy, tak by sis mohl radši přečíst obchodní podmínky - o "směnné přirážce" jsme už tady diskutovali na předešlých dvou stránkách, navíc ta tvoje teorie má poněkud trhlinu v tom, že směnná přirážka se účtuje i u kreditních karet, přičemž RB k nim vede pouze korunový úvěrový účet.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tark 21. 3. 2016 15:01

Četl jsem je :)

Obrázek

Je to napsáno pitomě, ale podle mě je to tak, jak jsem psal výše. Vezme se kurz (který už je zvýšený o směnnou přirážku), nicméně v případě CZK je kurz 1. Moji teorii podporuje i fakt, že mi účtují při nákupu v cizině strženém v CZK stejný kurz, jako v kurzovním lístku, bez 0,25% navíc :)

2958,51 CZK / 106,69 EUR = 27,729 CZK/EUR

Obrázek

Obrázek
tark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 3. 2016 15:10

Ale tos platil debetkou, ne? Ta ve starém ceníku žádnou "směnnou přirážku" dosud neměla. 0,25 % se týkalo pouze kreditních karet... Nyní budou od 1.6. účtovat dodatečných 0,75 % u kreditek i debetek...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka