Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tark 21. 3. 2016 15:18

Jo, debetkou. Ale přirážku měla, vím že jsem to zjišťoval, hned jak tuhle super novinku uvedli... jen jsem se chlácholil, že se mě to víceméně netýká... a oni pak zavedli i tyhle super kurzy :)

Starý ceník: https://www.rb.cz/attachments/ceniky/ce ... 010715.pdf
Nový ceník: https://www.rb.cz/attachments/ceniky/cenik-pi-1.pdf
tark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 3. 2016 15:37

To je pak docela zajímavé. No je pravda, že na to, jak se ty podmínky měnily u debetek jsem nijak nesledoval. Kdoví, jak to tedy nakonec bude od 1. června. Každopádně ale v podmínkách kreditek je ta formulace podobná, ale že by měla být hodnota CZK rovna 1 tam už chybí, takže si myslím, že tu směnnou přirážku minimálně u kreditek uplatňují.

Zkoušet to nicméně nebudu, už i spread 5-7 % je dost špatný na to, aby mi za to stálo něco platit v cizí měně...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tark 21. 3. 2016 15:55

Tak tak, vidím to na měnění peněz jinde (směnárna, devizovka...) a RB používat jen na jejich výběry a tak, ale chce to trošku větší plánování, případně jinou kartu v záloze :)
tark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 3. 2016 16:12

Nebo RB nepoužívat vůbec... :mrgreen:

Ono stejně s uvážením, že si lze cizí měnu v hotovosti pořídit levněji ve směnárně, tak neexistuje reálně moc důvodů, proč ji ještě cpát na účet a přímo s ní neplatit (s výjimkou třeba jízdenek, letenek a pod.), ale tohle je řešitelné i jinde, kde lze debetku navázat/vydat na CM účet (Equa bank, Air Bank, Sberbank CZ, Fio banka - jen EUR a pod.), kde není třeba platit zbytečně drahý paušál (eKonto Komplet zdarma není standardní nabídka - ale kdo ho získal, tak proč ne; a u eKonta Smart opět nelze využít vedení CM podsložky v rámci základního paušálu a poměrně vysokou sazbou jsou zpoplatněny i výběry v zahraničí - takže pro naplnění devizovkou třeba účet u Equa bank za 9 Kč a výběry z bankomatu 9 Kč vyjde provoz levněji)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 3. 2016 22:30

franko_cz píše:
osobne2 píše:Staci pisemna vypoved postou. Ale jestli chces neco posichrovaneho, zaloz si datovou schranku a posli jim datovou zpravu za 18 Kc.

Tak to je pěkná blbost s tou datovou schránkou. Zážitek s rušením produktu RB datovou zprávou jsem zde postoval loni, nefunguje to.

Takže jsi to zkoušel a vůbec to neprošlo? Musel jsi na pobočku?
anonymni

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 3. 2016 12:12

kamarad.michal píše:
franko_cz píše:
osobne2 píše:Staci pisemna vypoved postou. Ale jestli chces neco posichrovaneho, zaloz si datovou schranku a posli jim datovou zpravu za 18 Kc.

Tak to je pěkná blbost s tou datovou schránkou. Zážitek s rušením produktu RB datovou zprávou jsem zde postoval loni, nefunguje to.

Takže jsi to zkoušel a vůbec to neprošlo? Musel jsi na pobočku?

Ano, musel jsem na pobočku.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 29. 3. 2016 09:16

Prologer píše:Několi stran zpět se tu mluvilo o RB Premium Banking, ale pak se to nějak zamluvilo.
Kontaktoval mě bankéř RB PB a nabídl mi, že mi převede můj účet Citibank Premium k RB PB. Z toho co mi říkal plynuly samé výhody (multiměnový účet a karta, vstup do salonku RB PB na T2 atd.). Nezmínil nic o podmínce zůstatku, spíš tak nepřímo vyplynulo, že by tam měla být jen podmínka min. příjmu jako o Citibank Premium.

Nikde jsem ale nenašel o jaký účet se jedná - nemáte někdo nějaké info a ideálně ceník?
Jdu si s ním v týdnu sednout a probrat to, tak uvidíme. Ale rád bych se připravil už před schůzkou.

Nevim, kdy mate schuzku, ale cenik mam, pokud chcete.
PierreUSA87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 3. 2016 09:18

Tak ho sem postni, ať z toho něco mají i ostatní, ne?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 29. 3. 2016 10:34

PierreUSA87 píše:
Prologer píše:Několi stran zpět se tu mluvilo o RB Premium Banking, ale pak se to nějak zamluvilo.
Kontaktoval mě bankéř RB PB a nabídl mi, že mi převede můj účet Citibank Premium k RB PB. Z toho co mi říkal plynuly samé výhody (multiměnový účet a karta, vstup do salonku RB PB na T2 atd.). Nezmínil nic o podmínce zůstatku, spíš tak nepřímo vyplynulo, že by tam měla být jen podmínka min. příjmu jako o Citibank Premium.

Nikde jsem ale nenašel o jaký účet se jedná - nemáte někdo nějaké info a ideálně ceník?
Jdu si s ním v týdnu sednout a probrat to, tak uvidíme. Ale rád bych se připravil už před schůzkou.

Nevim, kdy mate schuzku, ale cenik mam, pokud chcete.

já to mám už pár let.

https://www.premiumbanking.cz/
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 29. 3. 2016 10:56

Ty vstupy do salonku.....to dostaneš mc platinum kartu, nebo jenom worldku, co tam bude platit někdy do května, kdy se menší podmínky? Me to ted valili do hlavy v ČS, tak jsem je trochu vyved z míry, o chystaných změnách 0 info...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 3. 2016 10:58

PULPANM: A máš snad eKonto Exclusive se vším všudy (zlatá debetka s cestovním pojištěním, spořicí účet v EUR, bezplatné příchozí zahraniční platby) :?:

Nyní prostě v RB je "Premium Banking" (který tam byl "odjakživa") a Premium Banking (v podstatě převzatý Citigold)...
Naposledy upravil fremantle dne 29. 3. 2016 11:07, celkově upraveno 1
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 29. 3. 2016 11:03

avathar píše:Ty vstupy do salonku.....to dostaneš mc platinum kartu, nebo jenom worldku, co tam bude platit někdy do května, kdy se menší podmínky? Me to ted valili do hlavy v ČS, tak jsem je trochu vyved z míry, o chystaných změnách 0 info...

Pokud jsem pochopil, tak mluví o Terminálu 2, to je salonek co měla Citi a nyní má RB.
http://www.prg.aero/cs/sluzby-cestujici ... nk-lounge/
Worldka přestává platit na T1 v Mastercard salonku.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 3. 2016 11:06

avathar píše:Ty vstupy do salonku.....to dostaneš mc platinum kartu, nebo jenom worldku, co tam bude platit někdy do května, kdy se menší podmínky? Me to ted valili do hlavy v ČS, tak jsem je trochu vyved z míry, o chystaných změnách 0 info...

RB má svůj vlastní salonek na T2, který "podědila" po Citibank... tam bude nejspíš vstup zdarma pro klienty Premium Banking a FWR.

RB žádné MC Platinum nevydává (to asi nikdo v republice), v Premium Banking bude Goldka (tzn. klasické výhody Elite Programu, včetně salonků MasterCard za 450 Kč s možností refundace 350 Kč přes Priceless Specials za vstup) a ve FWR zase MC World Elite (tam budou vstupy do salonků MC nadále zdarma i s doprovodem).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 3. 2016 11:32

MC Platinum vydává ZUNO
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 3. 2016 11:41

Kvalita toho salónku na T1 jde taky šupem dolů. Místo obložených baget je tam nařezaný sýr a salám, víno taky horší. Za těch 450,- to teda rozhodně nestojí, hlavně když to je pro většinu z nás před odletem.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka