Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hakec 5. 4. 2016 18:50

Mám dvě otázky:
1) jak je to aktuálně se salonkem ve Vídni - stale zdarma či se už platí? ve čtvrtek letím, tak abych vedel.
2) jakou kartou zaplatit eurovou platbu - airbank nebo citi (rb) s vratkou?
Díky
Hakec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 4. 2016 18:58

Změny v poplatkování salonků by měly být v platnosti až od 1. května, takže zatím by měl být vstup ještě zdarma...

Co se týče eurové platby, tak primárně hotovostí se směnárny, jinak to do 1. června vychází plusmínus stejně, pak se začne uplatňovat vyšší "směnná přirážka" u RB (teoretický rozdíl je snad tak 5 haléřů ve prospěch RB, ale po vratce - spíš bych asi sáhl už po Air Bank, pokud bych musel, protože transakce jsou zúčtovány kurzem ze dne transakce a mělo by to být transparentnější dle kurzu deviza-prodej, ne jak u RB, kurzovní lístek, směnná přirážka, vratka a ve výsledku nevíš co a kam se vlastně počítá).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Suky. 6. 4. 2016 08:30

Dnes 8:26 volám na Raiffeisen (Citi) linku.
Po zadání T-PINu a voleb pro spojení s operátorem se ozvalo něco jako:
Vážený kliente, dovolali jste se nám v mimopracovní dobu. Rádi vás obsloužíme v pracovní době od 8:00 do 20:00

Oni nepřešli na letní čas?
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.adamek 6. 4. 2016 10:06

Hakec píše:Mám dvě otázky:
2) jakou kartou zaplatit eurovou platbu - airbank nebo citi (rb) s vratkou?
Díky

Pokud máš multiměnové ekonto s aktivní eurovou měnovou složkou, nejvýhodnější je peníze vyměnit ve směnárně, vložit na ekonto a pak zaplatit debetní kartou, vydanou k tomuto účtu. Peníze se strhnou z eurové složky a neplatíš konverzi ani poplatek. Pro ekonto komplet je každá měnová složka v ceně, pro ekonto smart se platí 29 kč měsíčně. Případně se tam eura přeposlat bezhotovostně, v rámci banky (ekonto -> ekonto) je to zdarma vždy, jinak je pro ekonto komplet zdarma jedna příchozí sepa platba měsíčně.

Pokud ekonto nemáš, záleží na tom, jak velká je vratka na tvojí kreditce. Čistě kurz má Air Bank lepší (dneska je to 27,58, zatímco RB a Citi mají 27,73).
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 4. 2016 10:09

A proč by měl s hotovostí ze směnárny jít ještě do banky a vkládat ji na účet, když může zaplatit rovnou tou hotovostí? ;-)

-- 6. 4. 2016 09:13 --

U RB ještě nezapomínej na "směnnou přirážku", nyní 0,25 %, od 1. června 0,75 %, která se počítá od středu, takže u RB je kurz 27,73 + 27,04 * 0,0025 = 27,7976 * 0,99 (po 1 % vratce na KK) ≅ 27,52, což je o chlup méně, než u Air Bank...

Nicméně vzhledem k absolutní maximální vratce u RB (aspoň na KK Style 129 Kč), je lepší KK RB vyčerpat jen na korunových platbách a zaplatit spíš tou Air Bank. :-)

-- 6. 4. 2016 09:19 --

petr.adamek píše:v rámci banky (ekonto -> ekonto) je to zdarma vždy

To není pravda, odchozí platba v CM v rámci banky je zpoplatněna 5 Kč...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod avathar 6. 4. 2016 11:04

V eshopu hotovosti nezaplatis
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 4. 2016 11:05

O eshopu tu ale nikdo nemluvil...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod petr.adamek 6. 4. 2016 14:41

fremantle píše:A proč by měl s hotovostí ze směnárny jít ještě do banky a vkládat ji na účet, když může zaplatit rovnou tou hotovostí? ;-)

Otázka zněla, jakou kartou zaplatit eurovou platbu. Souhlasím, že směnárna + hotovost je často nejvýhodnější alternativou, ale platba kartou může být někdy vynucena okolnostmi - někde hotově zaplatit nejde (např. ve zmiňovaném eshopu, v autopůjčovnách, u bezobslužných čerpacích stanic, u některých mýtných bran či v některých hotelech) a někdy je lepší u sebe nevozit příliš velkou hotovost z důvodů bezpečnosti.

fremantle píše:U RB ještě nezapomínej na "směnnou přirážku", nyní 0,25 %, od 1. června 0,75 %, která se počítá od středu, takže u RB je kurz 27,73 + 27,04 * 0,0025 = 27,7976 * 0,99 (po 1 % vratce na KK) ≅ 27,52, což je o chlup méně, než u Air Bank...

Nicméně vzhledem k absolutní maximální vratce u RB (aspoň na KK Style 129 Kč), je lepší KK RB vyčerpat jen na korunových platbách a zaplatit spíš tou Air Bank. :-)

Je to přesně tak, jak píšeš. Směnná přirážka v kombinaci se snížením vratek byl důvod, proč jsem podal výpověď a kreditní kartu Style ruším. Původně jsem si ji pořizoval hlavně pro platby v zahraničí (dlouho požívali kurz asociace), ale nyní se to už absolutně nevyplatí. Spočítal jsem si, že pro mne bude výhodnější používat platební kartu Air Bank.

fremantle píše:
petr.adamek píše:v rámci banky (ekonto -> ekonto) je to zdarma vždy

To není pravda, odchozí platba v CM v rámci banky je zpoplatněna 5 Kč...

Měl jsem na mysli příchozí platbu, která je zdarma, ale je pravda, že jsem se nevyjádřil přesně.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maondra 7. 4. 2016 20:03

Prosím, dnes dojel kurýr s Mall kartou. Kopec papírů...a kdy a za jakých okolností získám 2 tisíce do Mallu jsem se nikde nedozvěděla. Můžete mi někdo napsat, co mám pro to udělat? Omlouvám se předem za svoji případnou tupost....
maondra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 7. 4. 2016 20:09

Staci aktivovat kartu, par dnu pockat a pak zkontrolovat dorucenou postu v emailove schrance.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod maondra 7. 4. 2016 20:10

Díky moc za bleskovou odpověď. Super. :)))
maondra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vit.spinka 9. 4. 2016 12:37

K salonkům: dneska (=právě těď) v MC salonku bagetky jsou.

Po příletu se smí do MC salonku. Do Erste ne. (Na Citi/RB jsem se zapoměl zeptat, resp. tam kartu nemám, tak jsem se ani neptal.)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 4. 2016 19:24

maondra: me rekl banker po tel ze po aktivaci karty Mall dostanes kupon do cca 10dnu. Ja ji aktivoval pozde, takze porad v mailu nic, proto jsem se u jistej prilezitosti poptal. Je sranda, jak se me snazil nabizet jejich super konto :D

Neco jako ze ziskam zdarma ucet, potom priznal podminku 15k mesicne + 3x platba kartou. Na to ze to mam jinde zadarmo bez takovej podminky, priznal barvu...prej nema prehled o jinych uctech a sam ma jeden ucet :D
Mel jsem za to, ze banker ma mit prehled i o konkurenci aby mohl me argumentovat a ne ze rekne, ze to nezna :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 9. 4. 2016 19:36

Banker je casto jen administrativni pracovnik, ktery dokaze tisknout papiry .... ourada, vic bych od nich necekal ... samozrejme privatni bankovnictvi je uz neco jineho a vyjimky potvrzuji pravidlo.
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2016 20:15

Běžný přepážkový bankéř je hlavně prodavač, jak odpovědností, tak požadovanou úrovní vědomostí. Tak je to třeba brát, jak v supermarketu na pokladně chci od obsluhy, aby mi jen namarkovala rohlíky, tak v bance chci taky jen, aby mi obsluha nastavila službu podle potřeby. Mít tu možnost, tak si to mnohdy radší udělám sám (v supermarketu to aspoň jde na samooblužné pokladně, ale ve spoustě bank - v RB pak obzvlášť vhodné rozhraní prostě chybí)...

V RB je třeba počítat s tím, že při každé příležitosti telefonátu na zákaznickou linku se budou snažit nacpat klientům co nejvíc - prodělávají náročnou a bolestnou akvizici retailu Citibank, přislíbili, že vratky chtějí aspoň do konce roku ještě zachovat, na čemž budou ještě krvácet a někde si to budou ctít vzít zpět.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka