Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 9. 4. 2016 20:40

Ale di, těch co jim to všechno platej v tom balíku taky pár najdou, nemej strach.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 4. 2016 20:42

Také ale bude pár těch, co úvěrový rámec utratí a splátky neplatí vůbec. :-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 10. 4. 2016 00:39

Podle mě jsou s tím zpoplatněním salonků pěkní tlučhubové. Sami ani neví, jestli budou salonky i ve Vídni zpoplatněny. O MC Lounge PRG už víme i z dopisu, který přišel s novou kartou RB Style (Elite card).
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 10. 4. 2016 10:34

Sám som zvedavý na tú Viedeň, o tej som nikde nevidel ešte ani slovo, takže snáď sa tam nič nezmení. Zatial som čítal len o MC Lounge, v jednotnom čísle.
https://www.eliteprogram.cz/cz/zpoplatn ... -mc-lounge
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 4. 2016 10:57

Asi tak dvě stránky zpět sem někdo postoval vyjádření z infomailu Elite programu, podle něhož by měli být zpoplatněny i salonky ve Vídni, ale bylo to dost neprůkazné - napsali něco jako "salonky MC Lounge v Praze a ve Vídni" - samozřejmě ve Vídni žádný MC Lounge není, vstup "prémiovými" kartami byl možný do Sky Lounge a Jet Lounge... :hm

Spíš bych vsadil na to, že i provozovatel Elite programu zaměstnává idioty, co se neumí vyjádřit a zpoplatněno bude vše, ale měli by poskytovat správné informace a řádný sazebník.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 10. 4. 2016 11:54

No veď to, bolo to tam tak retardovano napísané, že z toho vyjadrenia sme sa nič nedozvedeli a môžme stále len tipovať. V tej správe na stránke každopádne píšu o salonku v jednotnom čísle.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 4. 2016 23:56

osobne2 píše:Také ale bude pár těch, co úvěrový rámec utratí a splátky neplatí vůbec. :-)

jj a to delaj i radi nasi "jiny neprizpusobivy" jen to neni pokazdy kreditka ale treba pausal na mobil ;-)

-- 11. 4. 2016 23:00 --

fremantle píše:Běžný přepážkový bankéř je hlavně prodavač, jak odpovědností, tak požadovanou úrovní vědomostí. Tak je to třeba brát, jak v supermarketu na pokladně chci od obsluhy, aby mi jen namarkovala rohlíky, tak v bance chci taky jen, aby mi obsluha nastavila službu podle potřeby. Mít tu možnost, tak si to mnohdy radší udělám sám (v supermarketu to aspoň jde na samooblužné pokladně, ale ve spoustě bank - v RB pak obzvlášť vhodné rozhraní prostě chybí)...

V RB je třeba počítat s tím, že při každé příležitosti telefonátu na zákaznickou linku se budou snažit nacpat klientům co nejvíc - prodělávají náročnou a bolestnou akvizici retailu Citibank, přislíbili, že vratky chtějí aspoň do konce roku ještě zachovat, na čemž budou ještě krvácet a někde si to budou ctít vzít zpět.

Ja taky jsi radsi veci udelam sam, problem je ze to casto nelze a konci to pouze podanim OP.
Zalezi ale jakou sluzbu chces, pokud je to sluzba nevhodna, nastavena nebude a dozvis se ze prave dnes to z technickych duvodu nejde ale ze maj za 800czk treba to a to a to by slo :D
A na konci roku kazdej pozna temnou dobu Rajfky a Citi :-D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tark 13. 4. 2016 01:03

petr.adamek píše:
Hakec píše:Mám dvě otázky:
2) jakou kartou zaplatit eurovou platbu - airbank nebo citi (rb) s vratkou?
Díky

Pokud máš multiměnové ekonto s aktivní eurovou měnovou složkou, nejvýhodnější je peníze vyměnit ve směnárně, vložit na ekonto a pak zaplatit debetní kartou, vydanou k tomuto účtu. Peníze se strhnou z eurové složky a neplatíš konverzi ani poplatek. Pro ekonto komplet je každá měnová složka v ceně, pro ekonto smart se platí 29 kč měsíčně. Případně se tam eura přeposlat bezhotovostně, v rámci banky (ekonto -> ekonto) je to zdarma vždy, jinak je pro ekonto komplet zdarma jedna příchozí sepa platba měsíčně.

Pokud ekonto nemáš, záleží na tom, jak velká je vratka na tvojí kreditce. Čistě kurz má Air Bank lepší (dneska je to 27,58, zatímco RB a Citi mají 27,73).

Jeste malinko lepsi kurz maji devizove spolecnosti, nektere maji eur ucet i v rb, takze to jde +- bez poplatku :) Ale je nutne menit aspon stovky eur naraz.
tark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 4. 2016 07:17

Tak podle mě padesátník na jednom euru je sakra rozdíl, nejen "malinko" lepší...

A kdo si nemůže "dovolit" RB, stejně dobře s eurovým účtem poslouží Equa, Air Bank nebo Fio, tam při těch pár korunách za příchozí SEPA platbu je fakt jedno, odkud to devizovka pošle...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 13. 4. 2016 08:44

Dnes na infolince RB pri dotazu na disponibilni zustatek kreditky nabizel operator akci, mobilni telefon za zalozeni uctu u RB v ramci mobility. Jsem to odmitl, protoze aby byl ucet bezplatny, musel bych plnit ty jejich podminky, anebo by si museli zalozit ucet na pobocce dva novi mnou doporuceni klienti.

Snizoval jste si nekdo uverovy ramec na kreditce Style? Jde to vyridit jen po telefonu na infolince?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 13. 4. 2016 09:10

Ahoj, snižoval jsem u deluxe přes bankéře jen emailem, bez osobní návštěvy, a šlo to.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 4. 2016 09:45

Co se ještě salonků týče, dneska mi přišla jako příloha k mailové notifikaci o výpisu ke kreditce Citi PDFko s informací o "Zpoplatnění salonku pro držitele MasterCard® Gold a World karet" (teda fakt zase úplně dokonale konkrétní): http://www.pdf-archive.com/2016/04/13/m ... nek-cz.pdf

Ale o kus dále je zase napsáno jako výhoda Elite programu:

Vstup zdarma do JET Lounge & SKY Lounge na Mezinárodním letišti Vídeň pro držitele všech prémiových karet (Gold, Platinum, World, World Elite)

...takže Vídeň snad bude opravdu zdarma i po 1. květnu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 13. 4. 2016 09:56

Takže jenom zatli tipec českejm vyžírkům :-)
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 4. 2016 08:50

Zajímal se zde někdo s původním účtem CITI premium, na jaký typ účtu mu bude převeden?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 26. 4. 2016 11:22

Já ty KK RB neštudoval, tak mi asi říkají blesku, ale RB z té puvodní nabídky CITI nabízí jen Billa, ČSA a Mall? Life klasickou v nabídce nevidim pro nové klinety. :hm :-)
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka