Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xkanourek 10. 10. 2016 18:33

Já mám ZUNO jako hlavní transakční a převod pod RB mě se*e už teď...jinak jsem RB kampeličku nikdy neměl, až teď mám migrovanou CitiLive :-/. Adekvátní náhradu zatím nikde nevidím (účtů mám více) už sem si zvyk na svižné a jednoduché IB, žádný opruz kolem + hlavně na garantované D+0, snad se ještě někdy nějaký ústav probudí ze středověku (o šiditelně vím-tam mě už nikdo nedostane).
xkanourek
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 10. 10. 2016 18:35

stejne kdo by dobrovolne do te rakouske kampelicky lez.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 10. 2016 19:03

Mikka1 píše:Mam kreditku Style porizenou kvuli 3000 na Aukru, predpokladam, ze ji vypovim po 6 mes. - podminka Aukra nebo 12 mes. - tedy az ji zpoplatni.
Jak je primet k nabidce Komplet zdarma?

Jednoduše, až to bude na programu dne, tak zavolej na zákaznickou linku s dotazem na výpověď kreditní karty - budou se tě ptát na důvod, ale proč chodit kolem horké kaše - řekneš, že si ji necháš, pokud ti nabídnou vedení eKonta Komplet aspoň na 1 rok zdarma (víc ti s největší pravděpodobností retenční napoprvé nebude mít pravomoc nabídnout), jehož může být Style součástí a nadále vedena bez poplatku (jestli to reálně využiješ je čistě na tobě, můžeš ji stejně klidě vypovědět na pobočce, až tam půjdeš něco řešit s účtem anebo si ji necháš - jistě jsou jak lepší, tak i horší kreditky - na to, že aspoň něco málo vrací a bude bez poplatku, tak to není až tak špatný dýl)...

No a po roce zase opakovat, teda už s účtem... Buďto bude další rok, nebo je to přestane bavit a nastaví ho bez poplatku už napořád.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 10. 2016 23:01

Diky moc. A mam to zkusit po pul roce nebo po roce? Ty kreditky RB mi vyhovuji, vic nejak nepotrebuji, pocitam s tim, ze Mall zrusim.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 10. 2016 23:38

Klidně bych to zkusil už po tom půl roce, vždyť co - když nenabídnou (ale nemyslím, že si to budou porovnávat s přesnými daty, do kdy máš vedení zdarma, kdoví), tak to zkusíš na konci roku...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 11. 10. 2016 06:33

Mikka1: Mall je snad jediná použitelná na dlouhodobější používání nebo ne?. Aukro Style jedině kvuli bonusu :-) .
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 10. 2016 08:56

A co znamená přesně dlouhodobější používání? Zatím snad žádná bonusová karta na trhu nevydržela déle, než cca. 2 roky, aniž by došlo k nějaké změně podmínek (rekord asi držela Citi, která svoji Life uvedla někdy v polovině 2011 a k ořežání (absolutní výše bonusů z 2000 Kč za měsíc na 1000 Kč za měsíc) a zhoršení kurzů (marže z 2 % na 3 %) došlo tuším až od 2015)... Uběhne letošek a Mallka bude poskytovat bonus akorát tak v zimě při rozmrazování čelního skla.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 11. 10. 2016 10:00

Z RB mi přišlo toto:
Dobrý den, chtěli bychom Vám potvrdit, že tento rok připravujeme zlepšení pro klienty. Všechny zaslané platby zadané klientem do 8 hod. ráno, budou připsány v bance příjemce v čase D+0, i když nebudou zadané expres. Čas pro zadání platby expres posuneme z 11.30 na 13:00 hod. Přejeme hezký den.
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 10. 2016 10:37

A kdepak to mají nějak oficiálně? Z dokumentu výše: https://www.rb.cz/attachments/aktuality ... -styku.pdf, který má nabýt platnosti od 1. prosince nevyplývá žádná úprava podmínek z hlediska lhůt platebního styku na D+0 do 8:00 hod. (zohledňuje jenom ten posun expresních plateb na 13:30 hod.) a o čestný pionýrský rakouské kampeličky asi nikdo nestojí...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 11. 10. 2016 11:03

Na ten rozpor jsem se právě ptal, dostal jsem odpověď výše. Uvidíme.
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2016 11:15

Jsou to amatéři. Mně už déle než měsíc (je to prý složitý problém) odpovídají na otázku, kde v podmínkách či jiných dokumentech mají informaci o omezených transakčních limitech ke studentským kontům. Ani nedovedou přiznat, že nemají, a omluvit se.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 11. 10. 2016 15:55

Dr.karel : mluvíme o ekontu student a o maximálních limitech na platby platební kartou a převodech z účtu ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2016 16:06

Ano. V zásadě i výběrech. Ty víš, že to někde je napsáno?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 11. 10. 2016 17:06

„Toto zlepšení teprve připravujeme, z tohoto důvodu není uvedeno v aktuálních lhůtách platebního styku. Přejeme hezký den."
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 11. 10. 2016 17:27

drkarel : našel jsem podobný dotaz na FB stránce Fio. V odpovědi Fio naznačuje, že je to nějak upraveno zákonem :

Fio banka Dobré ráno Lenko, pro děti nabízíme Fio osobní účet se stejnými parametry jako pro dospělou osobu, pouze s několika málo omezeními z důvodu nezletilosti vlastníka účtu, která nám ukládá zákon. Dítě i zákonný zástupce mají pasivní přístup do internetového bankovnictví, tedy bez možnosti aktivní správy plateb. Nakládat s prostředky na účtu nezletilce může zákonný zástupce pouze osobně na pobočce, přičemž z účtu lze měsíčně vybrat částku do 5.000 Kč. Od 8 let věku může mít dítě k účtu také svou vlastní platební kartu. Na ní jsou však omezené limity jak pro výběry z bankomatu, tak pro platby v obchodech či na internetu. Ty jsou do 15 let stanoveny na 2.000 Kč denně a 5.000 Kč týdně, od 15 let je to potom 5.000 Kč denně a 15.000 Kč týdně.
Smlouvu za nezletilou osobu podepisuje zákonný zástupce. K tomu je zapotřebí přinést buď občanský průkaz, kde máte dítě zapsáno, nebo rodný list dítěte, ve kterém jste uvedená jako rodič. Po dosažení plnoletosti pak získává majitel účtu kompletní správu svého účtu bez jakýchkoliv omezení a podmínek. Všechny výhody našeho účtu najdete zde: http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/banko ... sobni-ucet. Kompletní ceník je pak dostupný po tímto odkazem: http://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf.
Pokud byste potřebovala cokoliv doplnit, určitě nám opět napište. Přejeme Vám pěkný pátek i celý víkend.

Když jsem loni zakládal v RB studentský účet pro syna v rámci té zdarma akce + bonus, tak bankéřka mluvila o podobných limitech. Nechal jsem nastavit na 1000 Kč/týden. To musí stačit. :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka