Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod andreasbaader 4. 11. 2016 16:10

Ahoj, raději se zeptám někoho zkušeného. U této akce: https://www.rb.cz/promo/rychla-pujcka, kde nabízejí 5000 Kč na účet jako bonus za sjednání půjčky.

Pochopil jsem to správně, že pokud si přes ten on-line formulář sjednám půjčku od 100.000,- Kč včetně, splatím 1. splátku a poté si zažádám o mimořádné splacení, tak místo druhé splátky doplatím zbytek půjčky a mám vyděláno 5000 kč?
Obrázek
Respektive v případě vypůjčených 100.000,- Kč na 12 měsíců, zaplatím 1. splátku 8 695 Kč a druhou splátku jako mimořádné splacení ve výši 91 305 Kč. Tedy přeplatím pouze 361,6 Kč a za tuto částku získám 5000 kč na účet a je vše ukončeno a vypořádáno bez dalších poplatků? Rád bych se ujistil, že jsem to pochopil správně.

Díky za informace.
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 11. 2016 16:22

Úrok při sazbě 10,9 % p.a. ze 100 tisíc Kč za 1 měsíc je 908 Kč, přes online žádost banka vyhodnotí pravděpodobně vyšší, takže nehrozí, že bys přeplatil necelé 4 stovky (to by odpovídalo sazbě pod 5 % p.a.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod andreasbaader 4. 11. 2016 16:26

Aha, takže orientačně přeplatím při výše nastíněném modelu kolik?
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 11. 2016 17:15

V rámci té akce 5 000 Kč myslí tímto: Tím na "svůj účet" jakýkoliv účet anebo musím mít u nich zřízený účet ? Jinak předpokládám, že asi budou chtít od zaměstnavatele vyplněný formulář o mzdě, že ? .Mám u nich 2 kreditky, vždy splaceno v bezúročném období, ale nemám u nich účet. JDe o to, že mám smlouvu na dobu určitou, která se mi po roce prodlužuje na neurčito.
Půjčky nepotřebuji, ale ten bonus se šikne, tak si říkám jestli to stojí za to vše podstoupit...
Díky.
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 11. 2016 17:16

V RB... přečti si podmínky.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 11. 2016 17:19

Kdepak by tato k nalezení velmi složitá informace mohla být? :hm A to ten dokument má celých 1 a 1/4 strany.

Já fakt nechápu tu lidskou povahu chtít na něčem vydělat a nehnout ani prstem a nechat si vše předžvejkat od fremantla na fóru. Evidentně jsi nevyvinul ani minimum snahy.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 11. 2016 17:25

Ano, má chyba přiznávám. Přečetl jsem jsi jen začátek, kde účet nespecifikovali.
"Banka poskytne Klientovi Bonus výlučně ve prospěch Účtu. "
Už vidím i větu " „Účtem“ rozumí běžný účet vedený Bankou v měně CZK, jehož majitelem je Klient, a který byl za účelem čerpání Úvěru uveden v Úvěrové smlouvě. " :-)
Strašně moc se omlouvám za svůj blbý dotaz. Druhou věci je, ale i skutečnost, že skoro na jakoukoliv otázku tady se dá vždy najít odpověď. Tudiž na každý dotaz by mohl člověk, takto zareagovat.

Tak půjčku mi předschválili a poslali mi nabídku s úrokem 20,9 % !! a na 78 měsíců. Hlavně, že jsem, zadával počet měsíců 36. Tak to mě se absolutně nevyplatí se trápit, když na úroku bych zaplatil kolem 2 tisíc.
Jak tímto můžou někomu konkurovat, když v net. bankovnictví svých bank mám předschválené částky úvěrů za úrok 6,9 %.
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 4. 11. 2016 21:46

Budu si teď o tu půjčku žádat. Myslíte, že je teda lepší si zajít rovnou na pobočku? Mám ji hned u baráku, tak to není problém. Jen zvažuji, kdy je lepší šance dostat co nejnižší úrok.
A plánuji risknout to splacení 90% za pár dní, tak snad to vyjde. Zatím nejsou žádné datapointy, že by to nešlo. Nebo jste někdo měli problém?
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Nabízím 300Kč bonus za zřízení Revolut. Více v PM.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 11. 2016 21:59

Co se týče výše úroku, tak určitě na pobočce... A ještě minimálně při využití kodexu mobility může bankéř nastavit sazbu o 1 p.b. nižší (lze k tomu využít třeba nějakého účelově založeného účtu).

hannys85 píše:Jak tímto můžou někomu konkurovat, když v net. bankovnictví svých bank mám předschválené částky úvěrů za úrok 6,9 %.
Tím se netrap, banka inspirovaná šmejdy je schopna i předschválenou nabídku v IB nabízet se sazbou 15 % p.a. Normálně lituji klienty Zuno až je budou obvolávat stylem "no, převedli jsme k vám vaši půjčku se sazbou 6,9 % p.a., ale my takové sazby vlastně nenabízíme, tak vám to od příští splátky zvedneme aspoň tak na 10 %, jo? to víte, ta pobočková síť a podpora něco stojí..." :mrgreen: To samé na dotaz na bankéře, jestli mi zkonsolidují obyčejný spotřebák se sazbou 4,9 % p.a. koukal jako bych spadl z višně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 11. 2016 22:32

Ty úroky u RB jsou opravdu v negativním smyslu překvapující. Mám nabídku předschválené půjčky s úrokem vyšším, než mám u jiné banky úrok na kontokorentu. A pak je pozoruhodný údiv bankéřů z RB, když slyší o produktech konkurečních bank, jakoby kromě jejich banky už nic dalšího neexistovalo. Když jsem řekl svému poradci, že mi jiná banka nabízí mnohem lepší podmínky, tak mi odpověděl: "Tak si to tam založte, budete mít něco tady, něco u nich." Myslel to vážně.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 11. 2016 05:24

No a co? Banka chytré klienty nepotřebuje, lépe se vydělává na těch hloupých a těch je určitě víc. :-)

Nějak jim nefunguje IB ani po termínu plánované odstávky.
Omlouváme se, právě probíhá plánovaná odstávka Internetového bankovnictví eKonto. Služba bude opět dostupná 05.11.2016 v 00:35 hod.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 10:06

Já dostal půjčku s 16,90 % p.a. na 2,5 roku. Tedy první splátka je 4110, Kč, z níž je 1408,- úrok a 2702,- úmor.
http://kalkulacky.idnes.cz/cr_uverova-k ... =12&typ=po
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 11. 2016 10:20

16,9?

Uff tak to zustanu u EP s predschvalenym uverem na 5,9....
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vklatil 7. 11. 2016 11:18

16,9% je strašně moc, já dostal na pobočce 11,9% na 36 měsíců. Ještě mají na webu napsáno, že za aktivní využívání běžného účtu je sleva 1% - ale nevím jestli už je v té sazbě zahrnutá, nebo ne.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 7. 11. 2016 11:40

Jinak postup předčasného splácení / částečného splacení - je podle podmínek nutno nejprve oznámit na info@rb úmysl, oni do týdne vypotěj akceptaci kde nechají cca 2 měsíce termín do kdy se to musí zaplatit a pak posílají domů dopis, ze splátka zůstává stejná a zkracuje se splatnost. Jo a ještě se dotazujou, z jakého účtu přijdou peníze. Když jim napisete dopředu z jakého účtu provedete splátku, zeptaji se, na jaký účet chcete poslat případný preplatek úroků.... a v podmínkách pro bonus mají ten jejich účet, odkud inkasujou a kam vyplatili tech min. 100 tisíc, maj ho i ve smlouvě....
avathar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka