Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 13:36

Mně na pobočce řekli, že žádost o předčasné splacení musím osobně vyplnit na pobočce. Měl jsem v plánu to udělat 1. následující den po 1. splátce.
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 11. 2016 13:51

Aspoň v tom mají jasno, já když si někdy předloni půjčoval v kampani na 3 měsíce bez úroku, tak tvrdili, že splácet libovolně stačí i bez oznámení na technický účet - po doplacení mi pak přišlo i potvrzení poštou, akorát naúčtované úroky jsem si musel dojít na pobočku vyžádat zpět, nicméně problém s tím nebyl...

V prosinci to vyzkouším asi ještě jednou, to mi uplynou 3 měsíce od zamítnutí a budu mít mnohem nižší úvěrovou angažovanost na kreditkách, na pobočku kvůli nejistému výsledku chodit ale nebudu, takže to podruhé zkusím taky přes epůjčky, úroková sazba mi je ukradená - pokud mi to schválí, tak si požádám o mimořádnou splátku (nebo ji prostě převedu na ten technický účet, pokud tomu nebude nic bránit) hned druhý den po načerpání a na proběhnutí první splátky si nechám zůstatek jistiny klidně i jen nějakých 5 tisícovek, o bonus se s nima klidně pak budu dotahovat (RB si mě už vycvičila dostatečně), ale pokud vím, tak nijak s podmínkami kampaně nekoliduje.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 14:11

Mně řekli, že na technický účet nemohu přímo platit a myslím, že je i něco ve smlouvě, že platby odjinud RB vrací na účet odkud přišly. Založil jsem si Smart e-konto, které je zdarma při obratu 15000,- Kč/měsíc a se 3 odchozími platbami. Splátky se inkasují automaticky ze smart e-konta.
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 8. 11. 2016 01:54

Mne bylo pri zakladani receno, ze mohu kdykoli poslat mimoradnou splatku.
Pouze pokud bych chtel celou pujcku splatit, tak je treba sepsat zadost na pobocce.
Zatim nezkouseno
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andreasbaader 13. 11. 2016 22:06

Nevíte, zda je u Mall karty převést finance na svůj účet? Třeba když je karta přebyta, tak ten přebytek nad rámec úvěru? Díky.
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2016 09:33

Ano, ale za poplatek.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod andreasbaader 14. 11. 2016 10:08

Dekuji za informaci. Volal jsem ted na infolinku, abych se dozvedel ten poplatek, protoze jsem se ho nikde nemohl docist. Bylo mi sdeleno, ze toto je mozne na zaklade tel. hovoru na infolinku a ze je ta sluzba zdarma. Tak pokud nekdo vi, kde se o tom poplatku pise, hodte sem prosim odkaz. Dekuji.
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2016 10:23

Tak asi došlo ke změně. U Citi se za to platilo.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 11. 2016 10:59

V Citi šlo dle sazebníku čerpat hotovost převodem za poplatek "od 0 % do 2 % z převáděné částky, výše Poplatku bude individuálně dohodnuta s Klientem (pro všechny Typy karet)", takže tam měli klienta v hrsti, že mu mohli něco naúčtovat - naproti tomu RB žádné čerpání hotovosti převodem (účtují pouze výběr z bankomatu, cash advance a cashback) v sazebníku nemá a tak buďto službu nemusí poskytnout vůbec (neumí ji) nebo pokud ji poskytne, tak ji účtovat nemůže (nemá podle čeho)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 11. 2016 16:54

dnes připsán bonus za Rychlou půjčku
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 11. 2016 17:36

A kolik jsi vydelal?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2016 18:50

Vraceni preplatku karty a cerpani uveru z larty na ucet jsou prece 2 ruzne veci, to prvni vam snad nemuze uctovat ani byvala citi...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 11. 2016 23:32

osobne2 píše:A kolik jsi vydelal?

ještě čekám na vrácení části úroků
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 15. 11. 2016 13:13

fantucci:
me poměrnou část uroku vratili asi za 2 dny po splaceni uveru...
bonus ještě nemam...(ale mají na to 2 mesice, ne?)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 11. 2016 13:40

a jo :))) už mi to taky vrátili a dokonce taky cca ony 2 dny po splacení :) jsem to nějak minul :)
takže u mne:
platby do banky : 2100(1.splátka)+101.500(doplacení)
platby z banky 100.000(čerpání úvěru)+2.600(vrácení úroků)+5.000(bonus)
celkem 4 tis zisk
Fantucci
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka