Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2017 21:28

Klient ps píše:Jen si porovnej tebou opovrhavanou RB vydanou Billa kartu s Tesco kreditkou.


Ty neumíš ani číst. Já nepíší ve svém příspěvku o žádné Billa kartě či Tesco kreditce. Já píši o změně u MALL karty a potencionálním nákupu v Tescu jako obchodě. Chápeš vůbec psaný text ? Pochybuji.

Takže se nauč číst a potom něco piš.

A co se týče bohatých lidí, tak ti na Raifku dlabou. Nemá žádnou prestiž. Kapito ty chytrolíne. Proč asi je asi na kartách u EP od spořky logo Erste ? No kvůli prestiži. Samotná spořka je na tom totiž podobně jako Raifka. Ale to ty nikdy nepochopíš.

Takže si raději pořídí kreditku u EP. A nebudou používat bezvýznamnou a nic nepřinášející RB.
Naposledy upravil charman dne 24. 1. 2017 21:34, celkově upraveno 3
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 1. 2017 21:31

Kreditní karta je téměř nezbytná pro toho, kdo cestuje. Některé zahraniční hotely, půjčovny aut, dopravci atd. neakceptují debetní karty. Stalo se mi, že systém při rezervaci poznal, že se jedná o debetní kartu, a transakci odmítl akceptovat. Získat kreditní kartu je obtížnější, její vlastnictví je známkou určité "bonity".
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 1. 2017 03:33

Vasek06 píše:
Klient ps píše:Vašíku, ve většině případů peníze z dlužníků dostanou, neboj.


No nevím, nevím. Trochu o tom něco vím a není to tak jednoduché. Pro banky to představuje problém - a ten musí někdo řešit a ... Prostě i banky mají radši bezproblémové klienty s pravidelným kapáním než problémové s velkým dluhem a nejistotou ....

Banky ty nesplacene kreditky vypovi a dluh prodaji vymahaci firme. Dokonce na tom ani neprodelaji, dluzna utrata je napr. 5000 Kc, uroky a sankce 30000 Kc, prodaji cely dluh 35000 Kc za 5000 Kc vymahacum.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 25. 1. 2017 05:00

Charmane, komiku, co to tady předvádíš?
Ty si fakt myslíš, že bohatí lidé mají účet u Erste premier? To je navoněná bída pro arogantního, frustrovanýho chudáka jako jsi ty.
Vůbec nechápu, z jakého důvodu si myslíš, že bych nebyl schopný tvé ubohé, hloupé žvásty přečist.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod charman 25. 1. 2017 07:51

Kliente PS ty jsi, ale úplný dement makající v kolbence. Jj navoněná bída. Jasně. Přečti si kolik má EP klientů ty idiote. Jasně, že milionáři mají privátní bankéře, ale my tady diskutujeme o relativně bohatých lidech. Dle tebe má asi EP každý bezdomovec. Nech se léčit.

Klient ps píše:Chlapci, do jakých kreditek půjdete, až RB skončí s 2%?


Nehraj si na haura. Jsi jen další "dojič" nic jiného, který dojí každou korunku.

Mimochodem, kde jsem psal, že mám EP ? Ty fakt vůbec nechápeš smysl psaného textu. Ty jsi jen stále něco domýšlíš a vymýšlíš.

Je mi tě líto a už mi dej pokoj, protože tu zase bude jen text o ničem ke smazání.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 25. 1. 2017 08:24

Charmane, já nejsem "dojič", máš to v hlavě jen trochu víc popletené. Já jsem se ptal pouze pro info kam zdejší půjdou.
"Relativně bohatý" člověk není podobný kašpar jako ty, co na EP dosahuje 50 litrového příjmu protočením svých 6.500 korun přes 8 bezpoplatkových účtů.
A ano, pracuji v továrně.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod charman 25. 1. 2017 11:04

Kliente PS popletené to máš ty asi ty. Znova se tě ptám, kde jsem psal, že mám EP. Takže ať už pořád neomíláš to samé pořád dokola nemám EP a proto nepotřebuji nic točit. Já pouze psal, že i tam půjdou lidé od RB. Snaž se chlapče chápat psaný text. Vím, že je to pro tebe těžké.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 1. 2017 11:08

Zajmavost...
znami (cca 40 let) se zminil ze ma kk Style. Poradil jsem mu a rekl jak fungovala doposud Mall vcetne vratek, premie a pod.
Hrozne se divil, ze ani nevi co je vratka. Zkusil jsem mu to vysvetlit i jakym stylem vratku ziska. Porad ze to nechape a co mu to povidam... u Style splaci kreditku, ma tam dluh a na premiich ma asi tam 3000 ale za 3roky!
Je VS a porad se vzdelava i matematicky co me rikal.
Priznal ze teda moc financim nerozumi.
To se Rajfka ma a pak ze trati :)
Zbytecny nekomu vysvetlovat, lidi to stejne radsi budou splacet ty kk :)

Nechapu proc to banka chce rusit, jedine diky EU, vzdyt ty jejich blby bonusy, kupony Mall ani nikdo nechce krome par lidi z fora :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 1. 2017 11:21

Než tady tyhle dohady s urážkama, to radši ať tady dává odkazy spamzedňa. Běžte si měřit přirození někam jinam. O dojiče zájem nemá nikdo. A ještě si myslet, jak si RB sedne na zadek z lidí, kteří z ní tahají měsíčně plno peněz?

Kreditka smysl má a doufejme, že nějaká nakonec zbude bez měsíčního paušálu. Byť třeba bez bonusů a s nějakou rozumnou podmínkou obratu. Byly doby, kdy kreditka "zdarma" nebyla obvyklá.

-- 25. 1. 2017 12:23 --

Než tady tyhle dohady s urážkama, to radši ať tady dává odkazy spamzedňa. Běžte si měřit přirození někam jinam. O dojiče zájem nemá nikdo. A ještě si myslet, jak si RB sedne na zadek z lidí, kteří z ní tahají měsíčně plno peněz?

Kreditka smysl má a doufejme, že nějaká nakonec zbude bez měsíčního paušálu. Byť třeba bez bonusů a s nějakou rozumnou podmínkou obratu. Byly doby, kdy kreditka "zdarma" nebyla obvyklá.

Jestli RB nenabídne bezplatné vedení v rámci retence, tak s Life i Style končím. mBank je sice dost nestabilní, ale člověk tam dosáhne na o něco vyšší limit odměn a při obratu se za kartu neplatí. Uvidíme, jestli to bude dobrý krok.
octaviampi
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 1. 2017 12:05

Presne tak, zadny dojice ale platice, takze od ted si kazdej vezme priklad z jednoho kamose. 50czk mesicne za kk a neresime, pripadne 1x do roka vratka 200 neco vrati zpet :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 1. 2017 15:27

Z jiného soudku - nepravidelně řeším potřebu pracovat s eury v hotovosti - pokud jich mám přebytek, tak už situaci mám téměř vyřešenou - buďto je vložím v hotovosti na pokladně v RB nebo v Expobank CZ a pošlu SEPA platbou pryč (podle toho, kde mám volný kontigent - v RB první v kalendářním měsíci, v Expobank CZ v kalendářním čtvrtletí).

Pokud naopak potřebuji eura v hotovosti, tak se snažím naplánovat výběr v eurozóně, nicméně obojí není moc praktické, ale i podle nových sazebníků, které "omězují" práci s hotovostí bych si měl bohatě vystačit s možností jednoho výběru i jednoho vkladu v kalendářním měsíci, pokud bych měl možnost plateb do/z eurozóny, takže oznámení o volných převodech do slovenské Tatra banky přišlo celkem vhod a tak jsem se jal založit tam účet, přičemž jsem využil "zvýhodnění" vedení standardního produktového balíčku na 3 roky bez poplatku jako "uvítací" bonus pro klienty rušené tamní pobočky Zuno (počítám, že po těch 3 letech to bude stejně nepoužitelné, že to nemá smysl řešit příliš dlouhodobě).

Slovenská Tatra banka se tváří jako hodně "inovativní" ústav (v médiích se snad objevují reklamy tuším na hlasovou biometrii, výběry z bankomatů telefonem a pod.), ale tento dojem hned zarazil první dojem z pobočky zařízené ve stylu 90. let (exteriér ještě horší, ale dejme tomu, že nájemníci socialistický vzhled řešit nepotřebují), k podepsání absurdní množství dokumentů (mají tam sice i signpad, klient si při zřizování generuje biometrický podpis), ale nechápu pak tu nutnost podepisování množství dokumentů i propiskou. Součástí rámcové smlouvy je implicitně žádost o poskytutí úvěrového rámce, nechybí rozhodčí doložky (smlouvy nijak nespecifikují, jestli je lze odmítnout) - při zřízení nicméně přidělen žádný rámec není, co jsem asi pochopil, poskytuje se průběžně podle obratu na účtu (registry na Slovensku mě nicméně nezajímají, tak jsem to nechal být)... Dvacet podpisů, razítka, vrcholem bylo jakési "potvrzení" o tom, že po dobu 3 let nebudou na účtu účtovány poplatky (samozřejmě bez datumu, proč taky, že, jakožto zvýhodnění pro klienty Zuno)... Asi skutečně je obecně skupina Raiffeisen jakousi relikvií z dob Rakouska-Uherska

V té inovativnosti na mě zapůsobilo absurdním dojmem autorizační zařízení, kterému říkají "čítačka" - hardwarová "kalkulačka" se slotem pro platební kartu, po vložení které se vybraná operace autorizuje jejím PIN kódem - je to neskutečně pomalé, aspoň existuje i verze pro telefony, což je ale spíš softwarový token, kde lze operace pak autorizovat i QR kódem (nicméně není to aktivní s push notifikací jako Smart klíč u ČSOB). Debetní kartu jsem fasoval hned na pobočce, je to nepersonifikovaná Visa Electron - okamžité vydání je bonus, ale divný povrch podléhající rychlému opotřebení na mě zanechal rozporuplný dojem - a vůbec v balíčku za poplateček 7 € bych čekal něco více než obyčejnou elektronickou Visu (vydávají i MasterCard Standard, ale za poplateček 2 € měsíčně). Šlo si zvolit, jestli si obnovenou kartu půjdu vyzvednout na pobočku, nebo mi bude doručena poštou (i do ČR - zvolil jsem si tuto možnost). Aspoň PIN lze změnit bezplatně (není standardem u bank na Slovensku, běžně si za tohle třeba UCB nebo ČSOB účtuje kolem 2 €). Výběry z bankomatů cizích bank (i v zahraničí, kromě skupiny RBI) jsou za celkem vstřícné 2 €, ale kurz to spolehlivě zabije - vše je přepočteno kurzem Visa na dolary a kurz EUR/USD přepočten dle devizového kurzu banky s dost vysokým spreadem (přitom ta MC by to konvertovala přímo kurzem asociace na eura)...

Jo, takže inovace - singpady nebo hlasová biometrie, no proč ne - ale třeba ty signpady jsem už kdesi tak před několika lety viděl už u Air Bank (no dobrá, Slovensko bude asi v tomhle mírmě pozadu) a Moneta je implementovala tak marně, že se stejně vrátili ke starému dobrému papíru. Na klientské lince spíš uvítám, nebudu-li tam muset nic řešit, takže jestli si už mám volat jednou za úherák, tak mi je jedno, jestli si mě ověří podle PINu, osobních údajů nebo hlasem, budiž. Ale to má být to všechno? No dobrá, na telefonu mám nainstalovány 3 aplikace (smartbanking, token a aplikaci pro platby kartou - pro eura jsem ještě řešení neměl, tak snad aspoň v eurozóně využiji, používám jen ČSOB NaNákupy), ale na to jak se inovativně tváří, pořád mi to přijde málo - není ani možnost přihlášení otiskem prstu, chybí push notifikace (zajímavé, že součástí balíčku je neomezené množství prehistorických SMS zpráv), multiměnová karta není, výhodu výběrů z bankomatu vlastní banky "mobilem" (resp. vygenerováním kódu v aplikaci) moc nevidím, když už i bezkontaktní čtečky karet na bankomatech mi přišly lepší.

No, asi uvidím, co budu říkat za 3 roky, ale nepočítám, že se to zlepší...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 25. 1. 2017 15:32

Inovace bez legrace
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 25. 1. 2017 17:07

Když to porovnám s firemním účtem ve VR-bank, kterou používám tak 10 let i soukromě, tak to podobný. Tj. každá banka má svý špecifiká. Chtělo by to nějaký vymakaný účet v eurozóně nebo tady, kde by to fungovalo všechno a normálně.

Jinak signpady nemám rád, připadá mi, že se člověk podepíše, kam se ale samotný podpis zkopíruje je už mimo jeho kontrolu. Radši papír nebo nic.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 25. 1. 2017 17:28

fremantle píše:...nepravidelně řeším potřebu pracovat s eury v hotovosti - pokud jich mám přebytek, tak už situaci mám téměř vyřešenou - buďto je vložím v hotovosti na pokladně v RB...


Pokud mám v rámci E- konta Komplet otevřen EUR účet, tak mám jeden vklad v měsící přes pokladnu na pobočce RB opravdu zdarma? (Myslel jsem, že zdarma je pouze jeden výběr EUR v měsíci...)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 1. 2017 18:37

fremantle: A na Slovensku ti zřídili účet uplně v pohodě i bez místního bydliště? Prostě si přišel a požádal o účet s českou adresou?

Vím, že v ostatních okolních zemích je to dost problém:
- v Německu jsem musel ukázat potvrzení o registraci k pobytu z radnice (zřízeno u Commerzbank a ING DiBa)
- v Polsku jsem musel ukázat buď pracovní smlouvu nebo nájemní smlouvu (zřízeno u mBank a GetIn Noble Bank)
- v Rakousku mi to nechtěli bez trvalého pobytu zřídit vůbec (zkoušel jsem asi 3 a bez úspěchu)

Pokud by to opravdu šlo na SK tak jednoduše, tak bych si tam při příští návštěvě taky něco pořídil :)
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků