Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 10. 3. 2017 17:17

Tohle funguje ale i v jinych bankach, mam podobne story s CSOB.
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 11. 3. 2017 05:22

Já se obávám, že tohle je nějaká národní vlastnost. Funguje to tak napříč republikou bez ohledu na sektor. Čest výjimkám.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 11. 3. 2017 13:40

...
Naposledy upravil __Pavel dne 11. 3. 2017 14:19, celkově upraveno 1
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 3. 2017 13:42

treborit píše:Tohle funguje ale i v jinych bankach, mam podobne story s CSOB.

Někde máš jistotu, někde pravděpodobnost :-D
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 3. 2017 23:33

Už to tady zaznělo, ale další potvrzení. Podle včerejšího vyjádření pracovnice banky Veroniky na FB plánuje RB spustit nové internetové bankovnictví až letos v létě. Mobilním aplikacím se prý budou věnovat "během tohoto roku".
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod __Pavel 15. 3. 2017 05:25

Já když jsem před týdnem přecházel ze ZUNO na eKonto Smart, pracovnice mluvila o září.
Mimochodem, z bankovnictví RB jsem naprosto v šoku, to snad byla lepší i AXA a o to víc nechápu, jak může někdo pořád nadávat na to nové od mBank. Jediné malé plus dávám RB za D+0.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 15. 3. 2017 07:27

Mobilní je ještě ok. Stejně tak KB, naprosto nepoužitelný, ještě že mobilní bankovnictví jakž takž bylo použitelný.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 3. 2017 09:10

IB RB je ještě z dob eBanky, kdy to byl luxus. :-) Za mě zastaralost vem čert, všechno se dá v pohodě najít, ale sštve mě neustálé přepisování SMS kódů. Hlavně bych přivítal, kdybych se mohl přihlásit nebezpečně bez SMS kódu.
Naposledy upravil drkarel dne 15. 3. 2017 11:04, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 3. 2017 09:55

eKonto sem používal v letech 2002 - 2014 a IB je vzhledově poplatný době vzniku, ale funkčně je to stále top, nenarazil sem na lepší a to sem prošel Equa, Air, Zuno, Sberbank, Expobank, Wustenrot, ING. Teď se mi celkem líbí Creditas, ale tam ještě nemohu dlouhodobě soudit.

Ti co posuzují IB podle coolnosti webdesignu a sou schopni napsat takovou zhovadilost jako že horší než AXA nebo naprosto nepoužitelný ať si jdou do mBank.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 15. 3. 2017 10:19

AXA byla samozřejmě nadsázka, což jsi zjevně nepochopil a "funkčně je to stále top"? :lol:
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 15. 3. 2017 10:35

výhoda u RB je, že drtivou většinu věcí lze po úvodním nastavení (propojení kreditek, přidání účtů) ovládat z mobilní aplikace, která naopak patří k jedněm z nejlepších. chybí tam akorát zadávání zahraniční platby.
máte ověřeno do kdy funguje to D+0 a s jakou pravděpodobností?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 3. 2017 14:36

Platby v režimu D+0 při cut-off v 8:00 hod. slibovali, že zprovozní do konce loňského roku, což se i stalo, takže dosud dobré. Jeden by ale čekal, že když už něco slíbí, tak to zoficiální v nějakém relevantním dokumentu, ale poslední informace ke lhůtám platebního styku jsou z 1. prosince 2016 a tam tato změna pořád nefiguruje: https://www.rb.cz/attachments/informacn ... tam_CZ.pdf a banka ani po dalším čtvrtletí nebyla schopna zanést do nich tak komplikovanou změnu...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 3. 2017 14:59

Tak pro banku je výhodnější provozovat negarantovanou službu. Když se mezi půlnocí a 8:00 něco rozbije v bance, která D+0 garantuje (např. mBank), pak mají pracovníci docela honičku, aby to rychle dali do pořádku. Zatímco v jiných bankách (RB, Air) mají podstatě větší klídek na práci. 8-)
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 16. 3. 2017 10:43

Krátká info pro ty, co by chtěli ještě využít akci půjčky s bonusem dle nových podmínek. Schvaleni 23.2, první splátka 2.3, 16.3. připsán bonus. Když se to vtesna na konec mesice tak to celkem ujde.. .
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 3. 2017 10:54

Jen pozor, že od 1. dubna ale platí nový ceník, podle něhož je zpoplatněna předčasná splátka Rychlé půjčky 1 % (resp. 0,5 % při splatnosti pod 1 rok), takže se to docela podraží... Ale klient by mohl stihnout sepsat písemné odmítnutí na změnu rámcové smlouvy a odeslat ho po schválení do konce kalendářního měsíce, pak je dost velká pravděpodobnost, že to v RB ani nezaznamenají a museli by mu umožnit předčasné splacení bez poplatku.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka