Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mariacek 29. 5. 2017 19:59

Neřešíte teď někdo konec fixace hypotéky u RB? Mě končí fixace v březnu 2018, ale vzhledem k tomu, že se plánuji zvyšovat sazby a už dnes mám nabídky např. od Fio banky na refinancování (s roční dobou čerpání, což by vyšlo), přemýšlím nad tím, že RB požádám už teď o novou sazbu na nové období.
Problém je, že uvažuji o prodeji bytu co mám na hypotéku. Možná to stihnu a zaplatím hypotéku z prodeje bytu, možná také ne... Pokud už teď požádám o sazbu na další období, nepřipravím se o možnost předčasného splacení ke konci stávající fixace, když bych prodej včas k fixaci stihnul?? Nemáte s tím někdo zkušenosti? :nenapadne
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 07Petr 29. 5. 2017 21:31

jichaj píše:
Tak ja bych to klidne zkusil, spis jestli uvazuju spravne (a to jsem chtěl od nekoho potvrdit)...pak by z toho ještě 1500 bylo...
A pak tam je ještě to, že se každý klient muze zúčastnit jen jednou...ale puvodni akce na 5000 a soucasna na 3000 jsou snad dve rozdilne akce?

V daným dopise, co jsem uvedl na viewtopic.php?f=316&t=301832&st=0&sk=t&sd=a&start=4485 je vše. Více se dozvím až tam zavolám a na pobočce, nebo až budu podepisovat smlouvu. Dostanu se k tomu po 5.6.2017, teď jsme v cizině. Zatím nikde o té minulé akci, když jsme dostali 5000,- Kč nic nepíší, tak by se to na tuhle nemělo snad vztahovat.

Podmínky pro 555,- Kč jsou zde https://www.rb.cz/attachments/PI/pravid ... tudent.pdf
Na Finparádě (http://www.finparada.cz/4381-Studentske ... korun.aspx) píšou, že to je od 12 let, což není pravda. Doufám, že o zrušení eKONTO STUDENT PREMIUM nebude nutno žádat soud.
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 30. 5. 2017 00:25

fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 30. 5. 2017 02:04

… tak na první pohled to vypadá použitelně, a dost obyčejně, žádné nové nebo překvapivé funkce (leda tak fulltext ještě všude není), jen dohnání běžného standardu.

Jeden WTF moment v FAQ:
Pokud [trvalý] příkaz nezrušíte, ale pouze změníte datum příští platby, nejbližší platba bude realizována podle původního nastavení. Další platba se již provede v nově nastavený den.

Ale to šílené potvrzování jedenáctimístným kódem s pomlčkami a PINem podle všeho zůstává. :grr:
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 5. 2017 05:06

07Petr píše:...Podmínky pro 555,- Kč jsou zde https://www.rb.cz/attachments/PI/pravid ... tudent.pdf
Na Finparádě (http://www.finparada.cz/4381-Studentske ... korun.aspx) píšou, že to je od 12 let, což není pravda. Doufám, že o zrušení eKONTO STUDENT PREMIUM nebude nutno žádat soud.

Ha, to jsou pěkný šupáci, studentské konto od 12 let otevírají, ale akce je až od 15. Pro zrušení tohoto účtu snad ani RB nemohla požadovat souhlas soudu, navíc myslím, že už ten zákoník nějak upravili.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod miressek 30. 5. 2017 09:24

Mariacek píše:Neřešíte teď někdo konec fixace hypotéky u RB? Mě končí fixace v březnu 2018, ale vzhledem k tomu, že se plánuji zvyšovat sazby a už dnes mám nabídky např. od Fio banky na refinancování (s roční dobou čerpání, což by vyšlo), přemýšlím nad tím, že RB požádám už teď o novou sazbu na nové období.
Problém je, že uvažuji o prodeji bytu co mám na hypotéku. Možná to stihnu a zaplatím hypotéku z prodeje bytu, možná také ne... Pokud už teď požádám o sazbu na další období, nepřipravím se o možnost předčasného splacení ke konci stávající fixace, když bych prodej včas k fixaci stihnul?? Nemáte s tím někdo zkušenosti? :nenapadne

To jsme na tom koukám dost podobně, taky mi fixace u RB končí v březnu 2018 a zároveň taky zvažujeme prodej bytu. S RB jsem komunikoval poměrně intenzivně, ale žádný rozumný nabídky jsem se nedočkal, takže už mám víceméně podepsaný refinancování u AirBank.
V krátkosti asi tak - pokud teď podepíšeš novou úrokovou sazbu u RB, tak ti okamžitě naběhne nová fixace a na možnost bezplatnýho doplacení v březnu 2018 můžeš zapomenout. Jediný pozitivum by bylo, že se na tebe začnou vztahovat podmínky daný novým zákonem o úvěrech, tzn. pokuta při předčasným splacení mimo termín fixace při prodeji bytu max. 50 000Kč (a z komunikace tak nějak vyplynulo, že by si tu pokutu při předčasným splacení naúčtovali, výjimky se prý v podstatě neudělují)
Že máš nabídku na refinancování od Fio už teď se divím, taky jsem se tam ptal a mě tvrdili, že umí dát nabídku nejdřív půl roku před koncem fixace. Nicméně u mě vyhrála AirBank i díky možnosti půjčení peněz navíc za rozumných podmínek, to se hodí...
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 30. 5. 2017 10:05

Na RB pozor! Nabídli mi při konci fixace úrokovou sazbu bez nějakých podmínek, když jsem jim oznámil, že to částečně splatím a se sazbou souhlasím, tak mi ji zvýšili s tím, že to byla sazba za podmínky, že nic splácet nebudu. K tomu pár špeků typu "vyžadujeme doklady do ..." zasláno antedatované, aby se ani teoreticky ten požadavek nedal splnit, apod.

Když mají binec v kreditkách, tak se na to dá máchnout rukou a reklamovat, u hypotéky jde už o kejhák.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 5. 2017 10:19

Když mají binec v kreditkách, dá se očekávat, že mají binec ve všem. :) A není to jen případ RB. Že je objem hypotéky jedním z hlavních faktorů ovlivňujících úrokovou sazbu, mne ovšem nepřekvapuje.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 30. 5. 2017 20:59

fc70 píše:Informace o novém IB: https://www.rb.cz/promo/internetove-bankovnictvi

Koukal jsem na ty videa a nový internetbanking RB vychází z podoby Karty On-line. V podstatě to vypadá vcelku přívětivě. Ani mě nevadí to potvrzování sms kódů. Naopak jsem rád,že tuto funkčnost zachovali. Klidně to můžou spustit hned. :-)
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dinkylinky 30. 5. 2017 21:09

Tak jsem si zběžně prohlédl ty ukázky a k těm "zlepšením":
1)Výpisy se nově ukládají v IB jen 18 měsíců. Nevím, jak to bylo hluboko do historie dřív, ale já mám v dosavadním IB výpisy z r. 2012, kdy jsem účet založil.
2)Pokud budu chtít vidět detaily platby, samozřejmě se to neobejde bez rozkliknutí. Možnost výběru mezi zjednodušeným a kompletním zobrazením chybí.
3)Informaci o přechodu na nový IB održíte na email 7 dní před přechodem. To mi tedy jako včasné nepřijde ani náhodou. V IB budete mít zprávu 10 dní před přechodem, ale tam každý den nechodím.
4)Ještě jsem zvědav, jak bude nastaven interval odpojování při neaktivitě. Jestli jako u ING 4 minuty a pak 20 sekund na reakci, tak jako hlavní banku jí asi přestanu používat.

A abych jen nehanil /že to vypadá víc cool neřeším/, jako plus vidím snažší převod mezi vlastními účty a přehled transakci si zobrazit v pdf.
dinkylinky
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 1. 6. 2017 19:43

pan Y. píše:
Thom píše:Přišel mi Voucher na telefon Samsung Galaxy J3 (Pro prvních 2tis. klientů, kteří si sjednají eKonto SMART. Máte ho taky? Zjišťovali jste už, jaký tam bude pověstný háček?

Thom píše:Poplatky by snad (při splnění podmínek obratu a aktivity) u Smartu být nemusely. A pokud jde o migraci, asi bych s tím úplně problém neměl, UCB ten svůj IB tak sprasila, že by mi nevadilo se jej zbavit... Dávají to aspoň J3-2016 nebo je to nějakej (ještě větší) ležák?

Thom píše:
tom brava píše:Je k účasti v akci Mobil při otevř. BÚ nezbytný ten voucher?

Po mně ho chtěli. A z mého okolí nikomu jinému nepřišel...

Thom: Máš tedy založeno? Jaké jsou podmínky a jaký přesně model mobilu dávají?

Takže založeno mám, kartu taky a mobil jakbysmet. Podmínkou akce je mít účet a mobilní bankovnictví aktivní po dobu 3 let (což mi u účtu zdarma nevadí a hodlám ho i používat, místo novým inetbankingem spraseného U-konta; to nové od RB vypadá použitelně).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 6. 6. 2017 13:31

Nějaký výpadek? Nejede mi ani banka v mobilu, ani na netu...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 6. 6. 2017 14:27

07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LuiS_666 12. 6. 2017 22:37

Možná opakovaný vtip, ale nedá mi ho nenapsat když dnes dorazil poštou:

Vážený pane neoholená ovce, jako náš vážený klient můžete využít Rychlou půjčku až 150 000,-...bla bla bla "nabídka pouze pro vás" (a další x-set tisíc klientů).

RPSN činí 23,02 % p.a. ...úroková sazba činí 20,9 % p.a., doba trvání 96 měsíců.

Nevím jestli bych na trhu našel horší nabídku úvěru, vždyť je červen 2017, to už je na hranici Providentu.

Schválně dostal někdo horší nabídku ?
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 13. 6. 2017 09:21

Třeba to bylo myšleno jako vtip a jen pošta to měla doručit 1.4.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka