Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 11. 2018 22:52

Popisovat výběr hotovosti s kurzovou marží až 4,15 % (CNY) jako "zdarma" je poněkud nešťastné. :-( To už i při dvou tisících kreditka Hello bank! s 80 Kč poplatkem vyjde výhodněji. Dlužno dodat, že pro měny mimo kurzovní lístek (a popřípadě aktivované multiměnové složky se zůstatkem) jsou kurzy zase bezkonkurenční, ale tohle typický držitel fakt neřeší - toho banka ostrouhá v 90 % případů...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 27. 11. 2018 00:21

Reakce na článek https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ra ... 1543273865

Jsem zvědav, co RB vymyslí za podmínky u BÚ, když chce nabídnout vedení zdarma a jak to ovlivní třeba majitele Ekonto Komplet a Exclusive. A třeba, zda uživatelům, kteří mají např Komplet doživotně grátis za příchozí ovečky po přechodu na nový typ tento "benefit" zůstane... Jaký je na to váš názor? Jasně, že nevíme, co RB vymyslí, spíš to beru, jako zajímavou diskuzi :)

Druhá kapitola bude změna kreditních karet, která nás čeká do dvou let, trochu mám pocit, že změny přinesou místo"zatraktivnění", jak v RB píšou spíše nepoužitelné karty.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 27. 11. 2018 02:17

fremantle píše:Popisovat výběr hotovosti s kurzovou marží až 4,15 % (CNY) jako "zdarma" je poněkud nešťastné. :-( To už i při dvou tisících kreditka Hello bank! s 80 Kč poplatkem vyjde výhodněji. Dlužno dodat, že pro měny mimo kurzovní lístek (a popřípadě aktivované multiměnové složky se zůstatkem) jsou kurzy zase bezkonkurenční, ale tohle typický držitel fakt neřeší - toho banka ostrouhá v 90 % případů...

Ale CZK->Revolut->výměna na cizí měnu->devizový účet u RB-> výběr zdarma na pokladně nebo bankomatu - to taky není k zahození
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamziq 27. 11. 2018 03:27

cz01 píše:Reakce na článek https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ra ... 1543273865

Jsem zvědav, co RB vymyslí za podmínky u BÚ, když chce nabídnout vedení zdarma a jak to ovlivní třeba majitele Ekonto Komplet a Exclusive. A třeba, zda uživatelům, kteří mají např Komplet doživotně grátis za příchozí ovečky po přechodu na nový typ tento "benefit" zůstane... Jaký je na to váš názor? Jasně, že nevíme, co RB vymyslí, spíš to beru, jako zajímavou diskuzi :)

Druhá kapitola bude změna kreditních karet, která nás čeká do dvou let, trochu mám pocit, že změny přinesou místo"zatraktivnění", jak v RB píšou spíše nepoužitelné karty.

Proste do nabidky pridaji dalsi ucet, ktery nebude mit pausal. Soucasne ucty to neovlivni.
Kamziq
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 27. 11. 2018 05:03

Když přemýšlejí, tak bych od toho nic dobrého nečekal. U kreditek čekám, kdy sníží bonusy na úroveň poplatku, abych to definitivně taky zefektivnil - už bez účasti RB. Šachy s účty mně moc nezajímají.

Jinak RB má tu smůlu, že není ani velká, ani "progresivní". Že by přišli s nějakou ohromující strategií se asi počítat nedá, a tak budou jen zdrojem klientů pro "nové" banky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamziq 27. 11. 2018 07:38

Budou asi ke kreditkam nabizet zdarma nesmyslne pojisteni internetovych rizik, nebo pojisteni schopnosti splacet apod. I kdyz existuji i dnes hlupaci, kteri jsou schopni za takova pojisteni platit. Mysli si, ze jsou pojisteni oni a ona je pojistena banka, oni to jen hloupe plati.
https://www.novinky.cz/clanek/pojistil-si-hypoteku-kdyz-dostal-rakovinu-nic-mu-nedali-40057533
Kamziq
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 11. 2018 10:13

BÚ zdarma už mají, jmenuje se eKonto Smart, takže akorát zruší podmínky pro jeho splnění
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamziq 27. 11. 2018 13:38

Never tomu, bude novy produkt a placene produkty zustanou, jde jim o ziskani novych klientu, ne snizovani poplatku tem soucasnym.
Naposledy upravil Kamziq dne 28. 11. 2018 06:11, celkově upraveno 1
Kamziq
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 11. 2018 04:28

A bude se to prý jmenovat: eKonto social :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drpatrik2 28. 11. 2018 23:13

Došel někomu bonus za založení Style? 28.10 jsem udělal první platbu 1000 Kč a do 30 dnů měli dát 500, ale stále nic nepřišlo. Mate někdo zkušenosti, jak dlouho to trvá?
drpatrik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafaa 29. 11. 2018 07:32

Bonusy za 4 nákupy na Aukru se připisují vždy v pondělí, asi druhý týden po nákupu.
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drpatrik2 29. 11. 2018 10:07

No mně stále nic. Provedeno 28.10., zaúčtováno 29.10., tak počkám, jestli to dnes připíšou a pokud ne, tak zavolám na info...
drpatrik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 11. 2018 18:34

Neplatil teď někdo nějakou kreditní kartou RB na poště. Ve vláku Curve píšou, že přes Curve to blokli, tak by mě zajímalo, jestli to jde napřímo?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 29. 11. 2018 19:52

Dnes jsem platil KK Life dobírku a vše ok.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 11. 2018 21:47

Díky. Už jsem se lekl, že zase něco "vymysleli". Zítra jdu taky na poštu. 8-)
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka