Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 10. 2019 07:23

Equa: jediný problém, na který jsem narazil v poslední době je odesílání trvalých příkazů někdy i pozdě odpoledne, takže pak nedorazí týž den do cílové banky. S kartou bych v zahraničí neplatil a nevybíral větší částky z bankomatu - průměrný kurz, poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí 9 Kč, což ale není likvidační. Již jsem zaregistroval dotazy banky při větším počtu výběru z bankomatů v ČR (nad 10 v kalendářním měsíci).
Naopak velmi názorné a jednoduché IB vhodné pro běžné uživatele nebankovní maniaky.

Creditas (nemám Richie): dlouhodobě nevyřešená chyba pří pokusu otevřít připojené banky po procházení účtů Creditas. Nepřítomnost všech účtů v mobilní IB. Nekomunikativnost e-mailem s pracovníky pobočky. Schvalování některých parametrů na pobočce, které jiné banky zvládnou přes IB nebo telefonicky, např. navýšení limitů u DK nad 50 kKč, při snížení pod tuto hranici v IB a novém požadavku na zvýšeni nad 50 kKč znovu na pobočku.
Naopak jak psal libol, výborný kurz a výběry bez poplatku DK v zahraničí, pokud zrovna neprovozujete Revolut nebo Curve. Výhodnější kurz při výměně peněz na pobočce pro klienty banky. Okamžité platby bez poplatku. Velmi dobrý úrok na SÚ bez omezení horní hranice vkladu, průměrné IB.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 10. 2019 07:38

Ale me to stejne neprijde lepsi, mne se ty menove slozky libi, nabizeli vse potrebne v jednom, ted jeste, aby mi tam ta KK zustala :-)
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 10. 2019 08:08

Měnové složky jsou pro většinu lidí komplikace, to by museli točit v různých měnách pravidelně velké objemy. Pro normálního člověka stačí dobrá karta třeba s kurzy asociace a bez poplatků, tím má po starostech.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 10. 2019 08:31

Mikka1 píše:Ale me to stejne neprijde lepsi, mne se ty menove slozky libi, nabizeli vse potrebne v jednom, ted jeste, aby mi tam ta KK zustala :-)

Proti gustu žádný dišputát.
:-) :-) :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 08:59

Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě? ;-)
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 12. 10. 2019 11:56

Mikka1 píše:Ale me to stejne neprijde lepsi, mne se ty menove slozky libi, nabizeli vse potrebne v jednom, ted jeste, aby mi tam ta KK zustala :-)

Mám pocit, že si měla Komplet, kde je style zdarma k účtu. Pokud Komplet stále máš je čas do konce roku si o Style zažádat a mít vedení zdarma. To po novém roce nebude pravda.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 10. 2019 13:35

Ano mam Komplet, ale potrebuji prevest na Style tu kartu Billa. (Puvodni Style jsem prevedla do mBank, kde mi stejne ty 2% za online platby zrusili). Dalsi KK mi ted v RB nevydaji.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 10. 2019 14:09

Je z nejakeho oficialniho dokumentu banky patrno, ze opravdu kombinace toho Exkluzivniho konta s DE LUXE je pro stavajici zakazniky karta od noveho roku zadarmo?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 16:38

Ja myslim, ze je De Luxe zdarma pouze k prémiovému účtu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 12. 10. 2019 17:32

Původně byla zdarma pouze k eKonto Exclusive a letos přidali i Prémiové konto, ale vydrží to pouze do konce roku, pak bude zdarma prémiová kk.

V ceníku pro 2020 je poznámka "Cenová zvýhodnění platná k 31. 12. 2019 zůstávají zachována." kapitola 5.2
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 12. 10. 2019 18:07

MirekM. píše:. . . .
Creditas (nemám Richie): dlouhodobě nevyřešená chyba pří pokusu otevřít připojené banky po procházení účtů Creditas. Nepřítomnost všech účtů v mobilní IB. Nekomunikativnost e-mailem s pracovníky pobočky. Schvalování některých parametrů na pobočce, které jiné banky zvládnou přes IB nebo telefonicky, např. navýšení limitů u DK nad 50 kKč, při snížení pod tuto hranici v IB a novém požadavku na zvýšeni nad 50 kKč znovu na pobočku.
Naopak jak psal libol, výborný kurz a výběry bez poplatku DK v zahraničí, pokud zrovna neprovozujete Revolut nebo Curve. Výhodnější kurz při výměně peněz na pobočce pro klienty banky. Okamžité platby bez poplatku. Velmi dobrý úrok na SÚ bez omezení horní hranice vkladu, průměrné IB.

Pozor na nebezpečí zablokování karty Creditas v zahraničí !
Mě ji bez varování zablokovali v Turecku, údajně se to může přihodit i v Pobaltí.
Před vycestováním do vzdálenější destinace je lépe se domluvit na pobočce (ale většina Eurozóny a HU, PL je OK).
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 10. 2019 18:17

Ja uz jsem z toho uplne zblbnutej, samozrejme myslim to "nove" Premiove konto.

Tedy pokud ma nekdo aktualne Premiove konto a k nemu DE LUXE, tak od 1.1.2020 nebude platit nebo bude? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 10. 2019 18:55

"Cenová zvýhodnění platná k 31. 12. 2019 zůstávají zachována." I když je otázka, co přesně si RB pod cen. zvýhodněním představuje.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 12. 10. 2019 19:02

Aktuální zvýhodnění u Prémiového konta je deluxe v ceně konta, v tom případě, by zvýhodnění mělo přetrvat i po novém roce, aspoň nějakou dobu. Jak říkala bankéřka ladí službu za pochodu, viz nové debetní karty po novém roce k účtu.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 15. 10. 2019 07:34

Už pustili Apple Pay - debetky i kreditní karty
bubocz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka