Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 1. 2020 11:07

Přesně to mne napadlo, přejít na prémiový účet
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 1. 2020 11:26

Tak vyhneš se poplatku za vedení DeLuxe, akorát budeš muset plnit podmínku obratu 50tis (max 2x25), abys neplatil 250 za vedení Prémiového konta. Dva vstupy jsou navázané pouze na Prémiovou KK jak jsem pochopil z info na webu.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 1. 2020 11:55

Tak tak.
Bankéř mi tvrdí, že změna není třeba, z 2. strany bych neplatil 99 za deluxe a obrat splním
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 2. 1. 2020 17:17

Taky bych rád přešel z ekonta smart na ten chytrý účet, ať nemusím provádět ty šaškárny s převody, ale účet jsem zakládal se smartphonem zdarma s tím, že ho musím držet 3 roky (při zrušení by účtovali pokutu). Teď je otázkou, jak berou změnu typu účtu..Neřešili jste to již někdo ?
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 2. 1. 2020 17:23

přesně tak jsem to udělal před rokem a půl já. Asi se půjdu zeptat na pobočku, zda to můžu změnit. používám jen mobil aplikaci a tam jsem ani možnost požádat o změnu nenašel.
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 1. 2020 18:21

Opět stejný případ jako zde ve vlákně včera/dnes: mobilní aplikace všech bank jsou a z principu jednoduchosti i musí být omezené oproti IB. Tedy IB si klidně otevřte z prohlížeče mobilu, není nutné na PC/noťasu, ale je to nutné použít IB místo SB ve více věcech :). Tak jak nemohl někdo najít detaily toho chybného poplatku po rozkliku v mobilní aplikaci (včerejší diskuse), tak v ní nenajdete ani jiné věci zde zmiňované, jako klientská blokace jiných měnových složek než CZK (vhodné kvůli překlopení tarifu na Chytrý účet) či právě změnu tarifu účtu. V IB je to vše v detailech informací o účtu.
Co se vazby na získaný smartphone týče, tak ono záleží, zda v podmínkách je zmíněno pouze to, že musí ty 3 roky daný účet existovat, nebo zda je tam výslovně navíc uvedeno, že musí existovat v tom tarifu eKonto Komplet. Při vazbě jen na existenci účtu by to snad šlo, ale na toto se raději zeptat emailem na infolince nebo na pobočce (času na to je dost, stejně změnu tarifu dělají vždy až k 1. dalšího měsíce po zadání požadavku v IB).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 1. 2020 21:24

Prý účet zdarma ... ale za poplatek :-)
https://www.penize.cz/osobni-ucty/41181 ... cet-zdarma
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 1. 2020 23:12

Ale vždyť o tomto omylu RB (naštěstí už opraveném) zde už celé dva dny píšeme, článek to jen shrnuje :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolotuk 6. 1. 2020 14:56

Otázka pro znalé.Založil jsem v prosinci v akci Stavební spoření+e-Konto+spořící účet XXl ale na SÚ stále vidím úrok 0,10%.Slibovali 3% na půl roku.Jaké máte svoje zkušenosti?Psal jsem dotaz do banky,zatím žádná odezva.Díky za názory.
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 6. 1. 2020 15:01

Máš na spořáku nenulový zůstatek? Až bude nenulový zůstatek, měl bys vidět správný úrok (tak jsem to měl v jiné akci)
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolotuk 6. 1. 2020 15:08

Ano,mám tam max.sumu pro 3% akci.
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gekkon 6. 1. 2020 16:34

Mel jsem podobny problem, reklamoval jsem u bankere a do druheho dne to opravili na 3%
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 6. 1. 2020 18:49

Jaká je výhoda eKonta komplet (bez poplatku) oproti novému Chytrému účtu zdarma bez podmínek při použití výhradně plateb v CZK? Podle ceníku je rozdíl jen v druhé debetní kartě a KK Style (obě s eKontem bez poplatku).

Splnit obrat 5000CZK co požadují u účtů skrze zaměstnanecké benefity je sice snadné - zvlášť u transakčního účtu, ale ta pokutička (poplatek) 250CZK za nesplnění obratu je skutečná "inspirace klienty". :-D

Mimochodem podle bankéřky je nově místo zvýhodněného eKonta komplet jako benefit nabízen Aktivní účet se sníženým poplatkem 19CZK.
qwertz375
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 1. 2020 18:52

Bez využití cizích měnových složek výhoda u eKonta Komplet myslím žádná znatelná (také jsem měl eKonto Komplet díky zaměstnavateli bezplatně při splnění obratu, ale není to můj hlavní účet, tak proč obrat hlídat/řešit). Proto už jsem v IB požádal ve vlastnostech účtu o konverzi na tarif Chytrý účet, proběhne to k 1.2.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 1. 2020 21:58

Je pravda že karta deluxe mi už 2 x uhradila výjezd technika když mi chcíplo auto a vzhledem k poplatku ca 1000/rok se mi to určitě vyplatilo než někde hledat kabely nebo čekat na kamaráda s kabely.Pak mne dokonce autoasistence zdarma diky deluxe kartě odtáhli do servisu ke kamarádovi co mi děla auto to užije ušetřenych aspoň 3-4 tis oproti poplatku ca 1200/rok.Takže za mne sw deluxe vyplatí a to se mi poplatek vlastne většinou vrátí na vratkách.Přecházet z ekonto komplet tedy nebudu akorat zrušim 2.kartu life která je už fakt zbytečná a ke všemu je za poplatek
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka