Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 10. 4. 2020 08:48

Úplně zbytečná funkce, zvlášť při těch současných úrokových sazbách.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 4. 2020 08:57

Stačí si nastavit správně, na jaký minimální zůstatek to máš nastaveno?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 10. 4. 2020 09:37

Zůstatek mám dlouhá léta nastavený 2000 Kč. Úrok na spořícím účtu je tuším zatím stále 1,25% takže to IMHO nebylo tak špatné a teď o to více...

Mám z účtu dost odchozich plateb a nějaké příchozí a takto se to vždy každý měsíc srovná samo - přijdou mi tam peníze, přelije se to na spořící účet a pak se odesílají platby.

Každopádně jde mi o ten princip - zda to někdo používá a všiml si toho... Než napíšu dotaz bance...
bubocz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 4. 2020 13:15

noi2 píše:Nevíte, co udělá RB se splátkou kreditky bez vyplněného VS?

Pokud to funguje jako u Hello bank (kde se mi to už jednou vinou chyby bankovnictví ING odeslat bez VS podařilo), pak platí co píší ostatní výše: platba bude čekat v systémech banky mezi nepřiřazenými, dokud se její plátce bance neozve (telefon, email) s identifikací platby (z jakého účtu, kolik a kdy platil) a správný VS nedodá. Jinak nevím jak u RB, ale pokud se toto stane u HB poprvé, je přiřazení zdarma, ale když je tato chyba častější, už chtějí nějaký administrativní poplatek dle ceníku.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 10. 4. 2020 14:30

Prý to přiřadit nejde, platbu vrátí automaticky zpět.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 10. 4. 2020 14:44

Přesně tak, platbu vrátí zpět, cca do týdne. Vyzkoušeno na lidech, včetně úroku za platbu po bezúročném období :mrgreen: Ten jsem pak vysomroval na polovinu, ale byl. Prostě si dávat bacha. Je to hra na kočku a myš, většinou myška vyhrává, ale někdy vyhraje i ta kočka.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Klient ps 10. 4. 2020 17:08

Pokud RB tvrdí, že nevyplněný nebo chybně zadaný VS vede k vrácení platby a následnému napálení úroků, tak si troufnu tvrdit, že spor o (ne)přiřazení VS k platbě u finančního arbitra, by klient vyhrál.
Protože platba je připsána RB na učet. Je jen problém s její identifikací.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 10. 4. 2020 17:33

To bych rád slyšel, jak to chceš vyhrát, když klient má podle podmínek jednoznačnou povinnost uvést správný VS, takže náklady z porušení této povinnosti logicky nese sám.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 4. 2020 17:34

Tak to má Hello bank tedy lepší, tam mi platbu bez VS (viz výše) přiřadili jako splátku mé kreditky do 24h od zaslání emailu s její identifikací.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 4. 2020 19:09

:?: lepší, to je otázka
:!: HB! to udělá jen 2× beplatně, další spárování už dle ceníku (za 100,-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 25. 4. 2020 18:28

Ahoj, nevite o nejake devizovce co ma jeste EUR, USD a GBP ucty u RB? Nekazanka-exchange ucty u RB nyni zrusila, pry jim zmenily podminky (chteli se jich zbavit, konkurence), Roklen uz tam davno nema. Diky za tip
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 4. 2020 18:51

zmenit banku
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 25. 4. 2020 18:54

Máš tip, která banka má multiměnový účet + aspoň jeden výběr zahraniční měny na pokladně v hotovosti zdarma? Potřebuji mít platební kartu napojenou na multiměnový účet.
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 4. 2020 22:09

prave to neprimo take resim, nejlepe vychazi Creditas, kde je vyber za 10kc
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 4. 2020 23:34

Takové parametry ovšem nemá prakticky žádná další banka - určitá šance na multiměnovou kartu (kromě EUR) k USD a GBP účtům je kromě RB už prakticky jen u ČS a tam se současně ještě určitá šance, že tam bude mít nějaká devizovka účet. Pak už zbývá z větších bank asi jen MMB - multiměnovou kartu nemá (podobně ji nemá ani KB nebo ČSOB), ale k EUR a USD účtům si lze nechat vydat debetku bez poplatku (ke GBP nikoliv). Výběr cizí měny na pokladně co vím, tak kromě RB už žádná banka nemá - jak u ČS, tak MMB počítej několik desítek korun.

U RB měla kdysi dávno účty ještě EasyChange, ale tam jsem už několik let nezobchodoval ani korunu, spready měli příliš velké.

Creditas by šla použít přinejlepším leda jako nějaká doplňková služba, k cizoměnovým účtům neumí vydat debetku vůbec a mám pochybnosti, že by u nich měla účty nějaká devizovka (mají i vlastní dealing, je třeba uzavřít rámcovku, obchodovat lze jen po telefonu)...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka