Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 9. 2020 09:46

nejlepší to bude založit, než ta akce skončí (či-li nečekat)
jinak nejlepší je, když se to úročí, co nejdříve (úvahu o celém měsíci jsem nepochopil)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 29. 9. 2020 09:55

Jde o to, jak se to počítá. Jestli 6 měsíců berou jako celé kalendářní měsíce, pak není výhodné si ten účet založit dnes (29.), abych dostal úrok za září tj. jediný den, ale počkat na založení dva dny a začínat až říjnem (31 dní).
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 9. 2020 10:01

díky za vysvětlení, vzhledem k datu, bych už do čtvrtka počkal
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod slazz 29. 9. 2020 11:01

A_Delarge píše:Jde o to, jak se to počítá. Jestli 6 měsíců berou jako celé kalendářní měsíce, pak není výhodné si ten účet založit dnes (29.), abych dostal úrok za září tj. jediný den, ale počkat na založení dva dny a začínat až říjnem (31 dní).

Zkusil jste si počítat kolik za ten měsíc na úrocích získáte? Je to úplně marginální částka.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A_Delarge 29. 9. 2020 11:19

Zkusil. Je to asi 315*6 (mínus 180*6), tj. asi 800 Kč za 10 minut práce.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 9. 2020 12:41

@A_Delarge:
S tak mizernými počty to ani nezakládej, budeš realitou hodně zklamán :(
Akce na XL spořák je do 150 tisíc s 3% p.a. na půl roku. Za celých půl roku při vkladu 150 tisíc naráz hned zkraje a započtení zdanění úroků lze tedy získat 0,03*(6/12)*150000*0,85=1912,50 Kč, neboli necelých 319 Kč měsíčně. Pro zjednodušení ignoruji mírně odlišné délky měsíců (to bude mít vliv zanedbatelný) i složené úročení po postupném přičtení úroku a tím vzrůstu zůstatku nad 150 tisíc - to se zde výrazněji neuplatní vzhledem k tomu limitu 150 tisíc na 3% úrok, nad 150k je už úrok SÚ jen 0,3% (nad půl mega dokonce jen 0,01%) - tedy připsaný úrok, co zvýší každý měsíc zůstatek nad 150k, už k tomu přidá částku složeného úročení veskrze symbolickou.

Jinak jako u jiných podobných akcí nejen RB, těch 6 měsíců by se mělo počítat ode dne aktivace toho SÚ, tedy je zcela jedno zda bude založen a aktivován 29.9. či třeba 8.10., půl roku je zkrátka od toho data na den přesně (když jsem obdobnou akci RB využil před cca rokem já, bylo to tak, těžko to změnili). Nicméně pro ten 3% úrok mají tu podmínku využívání běžném účtu (Chytrý účet či ten druhý), tedy každý měsíc příchozích 15 tisíc a tři odchozí transakce, aby i další měsíc byl tento lepší úrok, na to tedy nezapomínat.
Naposledy upravil minarjo dne 29. 9. 2020 13:03, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 9. 2020 12:55

Já nevím, mně ty počty nepřijdou tak úplně mimo. Velmi hrubě mi přijde, že myslel výnos za celé období (6M) v porovnání s čímsi, co má úrok 1,7 % (tedy asi Wurst).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod chrudimi 29. 9. 2020 12:57

minarjo: Nechápu ty tvoje mizerné počty, však to spočítal dobře, evidentně porovnává 3% na RB x 1,7% asi na Wurstu, kde rozdíl hodí za 6 měsíců celkem přes 800Kč. V kombinaci s akcí na chytrý účet na ušetřeno je to ještě o litr více.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 9. 2020 13:06

Ale @slazz se v dotazu, na který @A_Delarge hned nato reagoval, ptal, kolik ZA MĚSÍC na tom může vydělat, ne za půl roku! (Protože zde řešil detaily, zda založit teď nebo až v říjnu). A právě těch 800 Kč za měsíc, to na první pohled bylo moc. Je třeba číst dotaz celý, ale pravda, to platí i pro mě :).
Pokud tedy porovnával s Wustenrot, tak správná jeho reakce měla být cca 130 Kč (šestina z těch 800 Kč). Jinak ano, že srovnával s jiným SÚ mi uniklo, jemu zase unikl ten dotaz mířený jen na jeden měsíc, tedy zcela správně nereagoval ani jeden z nás dvou :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 29. 9. 2020 14:03

Jo, myslel jsem za 6 měsíců (*6), ne za měsíc, toho jsem si nevšiml. Porovnával jsem vůči 1,7 p.a. u Wustenu (moje reálná situace).

Pokud se to úročí podle dní, tak to nemá smysl řešit, ale znalost této informace nemám.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 29. 9. 2020 14:14

chrudimi píše:V kombinaci s akcí na chytrý účet na ušetřeno je to ještě o litr více.

Počkej, ale pokud založím bú přes ušetřeno, tak už nebudu nový zákazník a 3 % nezískám, ne?
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 29. 9. 2020 15:19

získáš, u ušetřeno se rovnou zakládá i spořící účet
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod slazz 29. 9. 2020 20:34

A_Delarge píše:Jo, myslel jsem za 6 měsíců (*6), ne za měsíc, toho jsem si nevšiml. Porovnával jsem vůči 1,7 p.a. u Wustenu (moje reálná situace).

Pokud se to úročí podle dní, tak to nemá smysl řešit, ale znalost této informace nemám.

Ano, myslel jsem tím že nemá cenu spekulovat kdy to založit, protože to co se tím získá je marginální.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan.za 30. 9. 2020 02:05

RB zmenila nabidku. 3% uz jen pro nove klienty, viz web...
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 30. 9. 2020 08:10

ale Plho, o tom tady ...
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka