Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 2. 2021 11:08

Funguje vám SB ? Není možné přihlášení, padá neustále.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod antoushek 24. 2. 2021 11:10

SB i IB funguje OK.

drkarel píše:Já teď předplácel, ale v IB.

Tak ani v IB to nejde. Je tam jen informace, že mám předplaceno do 28.3.2021. Možná to půjde až těsně před tím datem?
antoushek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwertz375 24. 2. 2021 11:13

Již aktivním předplacením to není, možnost předplatit poplatek za vedení aplikace nabízí opakovaně, dokud je dostatek prémií k dispozici.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 11:18

Předplácet kartu RB Mall, když už jí v nabídce nemají, je dle mého plýtvání těmi odměnami. Když jí ukončí či převedou na jiný typ (jak to udělali třeba u ukončené Billa kreditky), sotva budou předplatné vracet, to je tedy určité riziko si ho dávat. Já vždy volím i z těchto důvodů odměnu na RB účet, obzvlášť teď, když se Mall nově druží s ČSOB.

@antoushek má možná platnost stávajícího plastu RB Mall za méně než rok jako já (u mě 10/21) a proto to nedovoluje.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 2. 2021 11:21

SB RB mi ode dneška jako jedniná bankovní aplikace nefunguje, už jsem zkoušel novou instalaci, změny v nastavení a nic. Ihned po zadání PIN spadne.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 11:24

Nová instalace nemusí odstranit všechna aplikační data po té původní. Často bývá u mobilních aplikací (obecně) při podobných problémech lepší v Nastavení-Aplikace (pro Android mobily) u ní vymazat všechna data a mezipaměť, reinstalace pak mnohdy už není třeba.
Naposledy upravil minarjo dne 24. 2. 2021 11:28, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 2. 2021 11:27

minarjo: Mám pocit, že zatím vždy nechávali doběhnout plast do konce, ne? Samozřejmě, ukončit či změnit podmínky můžou vždy, ale to už je riziko každého.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 11:30

Ano @drkarel, to nerozporuji. Ale pokud tazateli končí plast tak jako mně za méně než rok, je možné že mu nejde prodloužení předplatného o víc jak rok právě proto. Bylo by to mimo jiné znamení, že v RB už definitivně rozhodli, že Mall kreditky na konci platnosti plastu končí. Pokud mu však víc jak rok u plastu zbývá, je to ta horší varianta, že by je RB mohla vypovídat i dříve než plast skončí :(
Naposledy upravil minarjo dne 24. 2. 2021 11:35, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 2. 2021 11:35

No, to by bylo od RB nečekaně fér. :) Ale u RB není neobvyklé, že jejich systémy dělají individuální chyby. Zkusil bych se zeptat na infolince a případně dát k řešení.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod qwertz375 24. 2. 2021 11:40

Předplatné karty jde objednat omylem vzhledem k tomu, že je to v aplikaci nastaveno jako výchozí volba :D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 2. 2021 11:42

... u těch, co používají aplikaci. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 2. 2021 11:55

minarjo: Tak jsem vymazal mezipamět-nepomohlo, vymazal data= nutná nová instalace = provedeno už 2x, s tím, že podruhé mě Šmjedi donutili instalovat i jejich Klíč a opět stejný výsledek, při zadání PIN aplikace spadne. Vědomě jsem na zkoušku zadal i špatný PIN a to ta šmejdská aplikace rozpozná a nespadne.
Mám asi 5 SB jiných bank a všechny fungují, jen Šmejdská, inspirovaná klienty ne. :D :D :D

Doplnění: Včera jsem smazal Chrome a instaloval základní verzi, asi to s tím souvisí, Šmjedská aplikace asi využívá knihovnu Chrome, podle sálo dlouhé Chybové zprávy. :D
Naposledy upravil redhaven dne 24. 2. 2021 12:12, celkově upraveno 2
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 24. 2. 2021 12:02

To samo o sobě nestačí ke stanovení, že chyba je na straně aplikace. Stejně tak může být chyba na straně telefonu ;-)
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 15:36

Chrome ale skutečně využívá celá řada aplikací s přístupem na net. Mě by ani nenapadlo ho odebrat, jako jiné předinstalované služby od Google, přeci jen je to na ten Android dost navázané. Z obchodu Play tedy Google Chrome znova nainstaluj a věřím že to půjde. A pokud chceš mít jiný výchozí prohlížeč, klidně, ale Chrome nemazat...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod pmoravec 24. 2. 2021 17:30

Nicméně součástí rozumně nových systémů Android je Android System WebView, které je tam i po deinstalaci Google Chrome. To pak renderuje webové věci uvnitř aplikací. Pokud se nějak nepodařilo zakázat resp. zablokovat to, tak by aplikace měla fungovat i po deinstalaci Chrome (na druhou stranu i v aplikacích se řídí třeba zakázaní JavaScriptu ve WebView nastavením v samotném Chrome, takže možná přeci jen nějaká data chybí...).
pmoravec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka