Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 2. 2021 15:40

Bylo to zde výše, stačí v IB v Nastavení zrušit napárování mobilní aplikace, appku znova spustit a přes IB párování udělat nově znova. Při něm to nabídne i RB klíč jako součást, a tím se starý (samostatná appka) pak deaktivuje. Naposled starý RB klíč tak použiješ k potvrzení nového napárování appky.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 26. 2. 2021 15:48

Jo, díky, se tady furt řeší nějaké karty, dojení a tak ... k technické věci jsem v rychlosti nic nenašel.

ještě jednou díky.

edit - provedeno, při prvním přihlášení do IB mi nepřišla notifikace k potvrzení přihlášení do IB. Musel jsem v nastavení v aplikaci eKonto v telefonu zvolit RB klíč a potvrdit přihlášení. Po tomto kroku už mi zase chodí notifikace správně.
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod italik 26. 2. 2021 17:30

No tak já to zkusil a mám zablokované IB,protože jsem se musel přihlásit potom přes SMS a zadal jsem špatně Ipin Aspon že mám MB funkční
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hgfdsa 27. 2. 2021 10:42

Dnes už mi to v appce opět nabízí možnost předplatit roční vedení kreditky z bonusů, ještě včera to bylo zašedlé. Asi opravili nějakou chybu.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod antoushek 27. 2. 2021 11:49

Potvrzuji. I v IB to dnes jde.
antoushek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 3. 2021 14:43

drummond píše:Tento měsíc mi skončí akce na 3 % na spořícím účtu RB. Nemáte někdo zkušenost, když tuto akci měla RB i v minulosti, jestli těm klientům po skončení akce nenabídli něco zajímavějšího nebo prostě nekompromisně návrat ke standarním sazbám v ceníku, tj. nyní 0,1% + 0,5% bonus při aktivním používání.

Tak vyřešeno. Úrok 0.1% -> všechno posláno pryč.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 1. 3. 2021 16:32

Dobrý den,

mrzí nás, že se Vám nelíbí aktuální sazba na našem spořicím účtu. Ale jestli hledáte vyšší úročení, než je na spořicích účtech, možná je čas, prozkoumat i jiný z našich produktů. https://www.rb.cz/osobni/zhodnoceni-uspor/investice Budeme rádi, když navštívíte některou z našich poboček, dáte si kávičku a my Vám pomůžeme najít něco lepšího pro Vaši spokojenost. Za zkoušku nic nedáte. :)

V jiném případě budeme doufat, že to v brzké budoucnosti opět otočíme a získáme Vás zpět. Kdekoliv to bude, přejeme Vám spokojenost.

Hezký den, Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Milos 1. 3. 2021 16:49

Dobrý den, Lindo,

mohu se Vás prosím zeptat, jak bude probíhat převod fondů z ING pod RB? Aktuálně mám v investičním portfoliu u ING peníze v 8 různých fondech, budete schopni převést úplně všechny fondy z nabídky ING nebo jen některé?

Děkuji Miloš
Milos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 3. 2021 16:50

Ano, RB bude od března nabízet ve svém portfoliu fondy, které dnes nabízí ING. Tedy Fidelity, BlackRock, Franklin....

-- 1. 3. 2021 15:52 --

Otázkou zůstává, jak dlouho vydrží ten poplatek 1% při nákupu a kdy to sjednotí s poplatkem, co mají u Raiffeisen fondů.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2021 17:42

Jen upřesním, že RB nebude mít v nabídce ty fondy, u kterých ING byla přímo správcem, tedy fondy skupiny ING Aria - ty sice půjdou do RB převést, ale tam je půjde jen držet nebo prodat, ne další nákupy. Všechny ostatní fondy jiných správců, kde ING dělala jen zprostředkování obchodu a nikoliv správu fondů (což je valná většina, kromě těch ING Aria s nulovým vstupním poplatkem), RB do své současné nabídky přidá.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 3. 2021 18:28

Linda z Rb píše:
Linda z Rb píše:

Mohu mít dotaz k přechodu z ING? Úročena bude 1% jen částka, která mi přijde z rušeného účtu nebo stačí, aby z ING odešlo třeba 10 tisíc a do částky 300 tisíc lze poté doposlat i jiného bankovního ústavu? Děkuji Lukáš
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2021 18:42

Myslím Lukáši, že zde už odpověď padla vícekrát, zrovna toto je formulované na webu RB celkem jednoznačně. Tedy: platí obě z tvých variant, záleží na tom jak to máš v RB. I ty podmínky mají na webu RB proto dvě větve.
Pro nové klienty RB (co Chytrý účet teprve založí, až v rámci přechodu z ING) lze peníze doplnit i odjinud, stávající bohužel musí vše poslat z ING konta. To tam mají v častých otázkách u RB na webu dokonce pro ty stávající klienty tučně, citoval jsem to zde.
Zase ale noví klienti RB budou mít ten rok výhodného úroku počítaný už od založení konta, zatímco stávající až ode dne, kdy to na stávající RB konto z ING přijde. Tedy obojí má svá plus a mínus a také nechápu, proč v podmínkách udělala RB tak velké rozdíly mezi novými a stávajícími, ale tak to prostě je.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 1. 3. 2021 19:01

@minarjo
Už jsem to psal ve vláknu ING, v části pro nové klienty nikde není uvedeno, že se budou úročit i peníze převedené z jiných zdrojů.
Pokud ano, můžeš citovat z podmínek?
Naposledy upravil jakoubek61 dne 1. 3. 2021 19:12, celkově upraveno 1
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2021 19:10

Vždyť zde (toto vlákno nebo ING) někdo citoval odpověď pracovnice RB na email právě s tímto dotazem! A tam uváděli, že nový klient RB s Chytrým účtem může doplnit odjinud.
Naposledy upravil minarjo dne 1. 3. 2021 19:12, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 1. 3. 2021 19:12

Myslím, že citace z podmínek je relevantnější.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka