Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 16. 5. 2021 14:38

Tento týden jsem do Fio posílal okamžitou platbou z Creditasu skoro 400 tis., všechno OK. V uplynulých týdnech podobné částky, vždy v pořádku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 17. 5. 2021 15:31

limit na příjem okamžitých plateb neexistuje, resp. banka musí akceptovat v plné výši, plánováno až 2,5 mil.
okamžité platby do RB minimálně v pátek a v sobotu nefungovaly
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 18. 5. 2021 10:21

Vážená klientko, vážený kliente,
kromě toho, že Vám stále přinášíme nové služby a funkce, abychom zjednodušili správu Vašich financí, dbáme také na bezpečnost Vašich peněz.

V oblasti bezpečnosti průběžně monitorujeme způsoby útoků na peníze klientů bank a na tyto trendy následně reagujeme, abychom minimalizovali riziko ztrát, kterému mohou být naši klienti vystaveni.

V této souvislosti bychom Vás chtěli informovat, že dočasně upravujeme limit pro okamžité odchozí platby.

Od 18. 5. 2021 bude limit pro jednorázovou okamžitou platbu snížen z původních 400 000 Kč na 100 000 Kč.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 18. 5. 2021 10:25

@retron jsi me predbehnul, ted jsem to chtel postnout.
Takze pocitam, ze o vikendu v noci uz na tom delali, tak proto to neslo odeslat.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 18. 5. 2021 10:35

Doufám, že dočasně neznamená “dočasně” jako u spřátelených armád
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2021 11:01

Myslím, že jsi význam termínu pochopil úplně přesně. :) Ale jistě oceníš, jak jsi v bezpečí a ochráněn.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 18. 5. 2021 16:04

Hmmm. Větší blbost vymyslet nemohli. Nakonec když posíláte peníze normálně, tak to někdy taky proběhne skoro hned, takže to by mohli zakázat nebo omezit/vylepšit k nepoužitelnosti.

Jinak já dnes převáděl 2 okamžitými platbami skoro 800 tisíc, protože jsem to potřeboval - a čas jsou peníze. S bankou, která to neumí/nemožní, rozhodně čas ztrácet nebudu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod farang 18. 5. 2021 16:13

Dnes jsem převáděl částku několik set tisíc z mého účtu u RB na cizí účet u RB. Pochopitelně v rámci jedné banky částka na cílový účet nedorazila, protože i převod v rámci stejné banky nad 100 tis. chápe RB jako "okamžitou platbu"... Výborně, takže částka na cílový účet u RB dorazí pravděpodobně zítra... Do té doby se bude nacházet v mimoprostoru. U této banky "inspirované klienty" dlouho nevydržím...
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2021 16:47

farang: No, pokud to fakt nepřijde/nepřišlo v rámci minut, pak je to dost dobrý. :D By mě zajímalo, jak to uchopí Linda. (Předpokládám, že s grácií přejde mlčením.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod farang 18. 5. 2021 17:58

Tak platba zadaná v běžné otevírací době z účtu v RB na účet v RB NEDORAZILA. Takže pokud platíte na cizí účet u RB vyšší částku než 100 tis. tak je vhodnější využít služby jiné banky a v rámci okamžité platby u JINÉ banky učiňte převod. Je to rychlejší než platba z RB do RB.... no to je síla... Linda mi určitě vysvětlí, že je to silně proklientské a že k takovému opruzu banku "inspirovali" klienti... jasně...
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 5. 2021 18:19

Tak to má RB společné s Equa, u ní ve dnech většího vytížení (typicky zlom měsíce) také platba v rámci Equa (třeba i z SÚ na BÚ stejného klienta) jde někdy i dlouhé hodiny. A u kreditek RB to ve dnech generování výpisů také někdy trvá hodně dlouho, než je zaúčtována splátka kreditky.
Tedy sloučení těchto dvou bank v tomto změnu asi nepřinese :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2021 18:39

Jako taky mě ta poslední věta napadla, ale ono je to trochu něco jiného. Vypadá to, že aplikací snížení limitu na OP, přestaly u vyšších částek fungovat "on-line" převody v rámci RB, které fungovaly i v době, kdy OP nebyly. Inu, co kdyby nějaký vykuk měl účet v RB, že? Ochrana je základ státu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 5. 2021 18:48

Ano, ten vishing, tedy vyděšení klienta po telefonu podvodným bankéřem, že jeho účet je napaden, ať rychle vše převede na nadiktované číslo účtu, teď děsí všechny banky. Nemalý počet už asi naletěl... Možná do dopadne tak, že platby od určité hranice (zvlášť pokud se svou výší vymykají běžným platbám klienta) začnou banky telefonicky ověřovat, než je provedou :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 18. 5. 2021 19:21

To fakt někdo udělá? Jako vážně? Převede všechny prachy na základě telefonického rozhovoru?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 19. 5. 2021 04:26

Jo. Klidně i na základě SMS s odkazem se přihlasí v mobilu do podstrčeného IB a pak poslušně přepisuje kódy z autorizačních SMS, a když zmizí peníze, běží brečet na policii. Jenže ty platby byly okamžité. Lidi jsou jen stádo hloupých ovcí. A za hloupost těch nejhloupějších trpí celé stádo snižováním transakčních limitů.
xsw
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků