Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Doc. Chocholoušek 4. 10. 2021 21:51

Novým účtům (což byl i můj přechod z ING) nejdou aktivovat SMS zprávy, proto mi ani nikdy SMS nepřišla abych se dostal na účet placeně. Jediná možnost je RB klíč a když ani ten nejde, tak je člověk v pasti.


Tak to je docela faul. Obvykle má banka má vymyšlený nějaký "fallback". U ČS stačí najít bankomat, FIO má defaultní heslo.... Ale chodit na pobočku... :shock:
Doc. Chocholoušek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 5. 10. 2021 05:05

Pomůže u ČS bankonat, když člověk nemá žádnou aktivní kartu?
qxdxqxdx
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 10. 2021 07:19

Sice to nepatří sem ale u ČS je obnovení klíče jednoduché přes SMS, není potřeba bankomat, nic. Dělám pravidelně. Akorát se obnoví 5x, pak se musí volat aby vás odblokovali. Ale jednoduchý systém.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maeth_u 5. 10. 2021 08:27

Hm, mně tvrdili (když jsem si po 1 hodině u RB zablokoval přístup chybou v aplikaci), že mi přihlašování SMS mohou aktivovat.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 5. 10. 2021 10:00

petrmegac píše:Ano, tahle varianta je jasná. Pouze nechci platit za SMS bance která už tak žije z mých peněz. Žádná jiná banka kterou mám tohle opravdu nechce. Rýžovat na klientech co to jde. A nejjednodušší je říct jiné bance ať mi ten účet uzavře a peníze převede.Dobrý den,
rádi bychom upřesnili, že přihlášení do IB pomocí SMS za účelem aktivace mobilního bankovnictví je ZDARMA. Neříkáme, že jsme bankou bez poplatků, ale určitě nerýžujeme na klientech poplatek za to, že chtějí využívat mobilní aplikaci nebo dokonce RB klíč. Jestli je pro Vás změnit banku jednodušší než se přihlásit do internetového bankovnictví, již necháme na Vašem posouzení.
Přejeme hezký den, Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 10. 2021 10:12

Dobrý den
kdyby ta SMS šla tak OK. Ale na help line mi řekli, že mi jakožto relativně novému uživateli již nejdou SMS povolit. Takže se musím vydat na strastiplnou cestu na pobočku. Pokud mi tvrdíte, že mi SMS můžete aktivovat, pak mi řekněte jak, a pokud to je zdarma tak ok. Pošlete mi na vás kontakt do soukromé zprávy a můžete mi SMS přihlašování povolit. Domluvíme se. Děkuji.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2021 11:04

A přes telefon Ti SMS nenastaví? (Pokud to tedy jde?)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 10. 2021 11:28

No to mi právě řekli že už to nejde. Takže pokud Linda říká že jde, tak mě někdo úmyslně nebo neúmyslně v omyl za cílem mě dostat na pobočku asi aby mi nabízeli další služby.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2021 14:34

RB nepodezírej z takových promyšlených strategií. Tam je prostě bordel jak v tanku - 3 lidi Ti poví 6 různých variant. Linda zatím vypadá až na drobnosti věrohodně, jen občas nestíhá tempo diskuse, lidem z infolinky se nedá věřit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 6. 10. 2021 12:10

Dobrý den,
drkarel: Njn stačí, když přijdu po víkendu a vidím, jaké je to tady celé divoké :-)
petrmegac: Linda neříká, že Vám mají SMS jít ani že Vás někdo uvádí v omyl. Jen jsem upřesnila informaci, že přihlášení do IB za účelem aktivace aplikace je zdarma. Moc ráda bych Vám pomohla, ale přes diskusní fórum to opravit neumím. V dobách, když jsem pracovala na pobočce, byste odcházel s úsměvem a mobilní aplikací v kapse. :-) Odtamtud umíme možné i nemožné. Věřte mi a zkuste je navštívit, dají Vám to do pořádku.
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod hannys85 13. 10. 2021 21:51

Škoda, že jen 30 dní, max. 1000 Kč a pak už je to standardně slabota u RB kreditek..

https://www.mesec.cz/aktuality/raiffeis ... -cashback/
hannys85
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků