Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 19. 11. 2021 10:50

Tak jsem před chvíli posílal skoro 400.000 Kč přes okamžité platby a byl to opruz. Zadat platu 100.000 Kč, potvrdit v mobilu. Zadat druhou platbu 100.000 Kč, potvrdit v mobilu, načež IB zařvalo, že stejnou platbu jsem před chvíli udělal a jestli ji opravdu chci, tak znovu potvrdit v mobilu. Zadat třetí platbu, potvrdit, odsouhlasit, znovu potvrdit, ...

Dá se to nějak obejít? Ten limit 100.000 Kč je napevno? Třeba zařadit cílový účet mezi známé účty, nebo něco takového, aby se platby na něj nemusely pořad potvrzovat, nebo aby šly větší částky?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 11. 2021 10:52

Dá jednoduše, zrušit vše v RB. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 11. 2021 10:59

většina bank umí více, zde přehledně: https://www.mesec.cz/clanky/nove-limity ... slete/#h22
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 19. 11. 2021 14:56

Nebo neresit "desetniky" na urocich a poslat to normalne...(D+0)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 19. 11. 2021 20:46

Desetníky bych asi neřešil, ale tady jde o desetikoruny denně. Sice to není nic extra, ale dvacku na ulici taky nenacházím každý den.

-- 19. 11. 2021 20:58 --

MirekM. píše:Dá jednoduše, zrušit vše v RB. :-)
O zrušení účtu u RB jsem před nějakou dobou projevil zájem, když zpoplatnili SMS. Ale odmítli ho zrušit, tak mi nakonec zůstal. A po konci ING přišel celkem vhod.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 30. 11. 2021 00:12

ahoj, mám takové nejasnosti. Taky mi přišlo od RB jako bývalému klientovi ING nabídka na spořicí účet TOP s 1,6%.

Znamená to, že pokud na to přistoupím, tak mi zanikne účet s 1% v rámci ING akce? A nebo budu mít u RB 2 účty - 1. s 1% a roční garancí a 2. s 1,6% ?

Musím se rozhodnout do konce listopadu?

Děkuji za postřehy
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 11. 2021 00:46

účty tam jsou chytrý účet s 1 procentem to je ten z ING
pak mám spořící účet TOP to je ten novej s 1,6 od 1,12. ted tam svití nula
pak tam mám nákej spořící účet XL kde je 0,1 procenta

JInak já v listopadu převáděl 8 x 100k co mi přišlo za jednu nemovitost na účet investorky a je to fakt vopruz, další peníze jsem si přes RB neposílal ,to by mě z tý jejich hlášky a nespletli jste se ? platbu jste už jednou zadali. asi už kleplo
horší jak blbý a blbější A dál si dáte co ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 30. 11. 2021 07:36

Je otázka, jak na tom bude běžný účet s 1 %; na XL spořícím je od prosince 1,5 % při splnění podmínek, na TOPu je 1,6 % (pro bývalé ING).
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 30. 11. 2021 08:04

takže když kývnu na nabídku s 1,6%, tak mi zůstane i běžný účet s 1% do 300tis(ING akce) ?
Já to spíš chápal tak, že když vezmu 1,6%, tak se mi zruší ta roční garance s 1% do 300tis. A samozřejmě u TOP už je to klasický spořák, kde to můžou změnit kdykoliv.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 30. 11. 2021 08:12

Myslím, že běžný účet s 1% se tím změní na klasický běžný účet. Tuším že tak to nějak bylo v podmínkách toho TOP účtu s 1,6%
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2021 11:51

Ano, výhoda pro exklienty ING je jen jedna, zdvojovat jí RB logicky nechce :). Takže kdo neudělá nic, dál 1% na BÚ, kdo založí TOP, tomu bude exING úrokové zvýhodnění přesměrováno na něj.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 30. 11. 2021 12:47

Ano, teď jsem si to ještě ujasňoval přímo v bance. Je to neomezená nabídka, takže ji mohu využít kdykoliv(tedy než se RB rozhodne ji stáhnout). Momentálně, když jsou v jiných bankách daleko vyšší úrokové sazby to není pro mne atraktivní, ale třeba za nějaký měsíc může být výhodné.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod y2key 30. 11. 2021 17:36

Využíváte RB Club? Myslel jsem, že nabídky typu VIP už zrušili a nechali jen Premium, ale pořád tam jsou oba.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 1. 12. 2021 17:01

Naskočil vám teď někomu nově poplatek 19 Kč za vedení účtu? To se mi úplně nelíbí. Pravděpodobně jde o nějaké vynucování přechodu na RB klíč. Rovnou mi to vyúčtovali 2x.
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 1. 12. 2021 17:03

Neni to za vedeni uctu, ale za potvrzovani plateb v IB pomoci SMS (dost stara vec)
PS: proto je lepsi pouzivat SB (pak neni RBklic vubec potreba)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků