Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 18. 10. 2012 19:57

S474N:

http://www.rb.cz/osobni-finance/platebn ... e-stazeni/
VOP KK RB:
XI. Zúčtování transakcí
XI.3
Pro přepočet měny, v níž byl pořízen Platební příkaz, do zúčtovací měny CZK je použit kartovou asociací VISA či MasterCard směnný kurz, který je pro okamžik zpracování příslušného Platebního příkazu touto kartovou asociací vyhlášen. Na Kartovém účtu je následně transakce zúčtována v částce, která je Bance za účelem zúčtování kartovou asociací sdělena a která byla příslušnou kartovou asociací v měně CZK vypočtena.

Podle tohoto bodu tedy KK zaúčtovávají podle směnných kurzů obou asociací. Kurz MC je snad ještě lepší, než VISA, ale zase je neveřejný.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 10. 2012 09:12

filip893: to zni dobre, skoda jenom, ze RB tu kartu nebude umet vymenit, ze tam zase beztak budou chtit neco posuzovat, atd.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 10. 2012 10:03

S474N píše: skoda jenom, ze RB tu kartu nebude umet vymenit, ze tam zase beztak budou chtit neco posuzovat

Tak tak, vlastní zkušenost.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2012 19:46

Koruna sem, koruna tam... A takovej vůl kandiduje na prezidenta:
http://zpravy.idnes.cz/odpurci-posilaji ... domaci_klm
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 2. 11. 2012 20:11

Ale ty vzkazy jsou tam dobré, kdyby mi nebylo líto jednoho haléře, tak mu tam také něco připíšu. :D

http://www.rb.cz/firemni-finance/transparentni-ucty/?tr_acc=vypis&account_number=22200011
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 11. 2012 20:19

pěkný, ale očividně už poplatky neúčtují
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod iura 2. 11. 2012 20:20

No právě a to je škoda, jemu bych ty poplatky přál, takhle je škoda mu něco zasílat.

Kdyžtak můžete haléře posílat na lepší účet, tam budou alespoň lépe využity pro boj s korupcí.
http://www.rb.cz/firemni-finance/transparentni-ucty/?tr_acc=vypis&account_number=2793773001
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2012 21:02

mikicz píše:pěkný, ale očividně už poplatky neúčtují

Neúčtují je jemu. Jsem členem občanského sdružení, které ještě donedávna cpalo ročně do chřtánu Raiffce na poplatcích cca 80 kKč za transparentní účet, neodpustili nám ani haléř. Takže jsme jim udělali "papá" a transparentní účet je u FIO. Ale Fischera nějaké poplatky evidentně netrápí.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 11. 2012 21:52

ano jistě. myslel jsem že jemu je neúčtují. Přestali hned jak se to rozmázlo a lidi začali posílat více.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod penav 4. 11. 2012 11:10

Ahoj,
můžete prosím někdo z Vás zkušenějších potvrdit mou úvahu, kde nastala chyba co se týče placení resp. neplacení poplatků za eKONTO ? Konkrétně, brácha měl do září program Základ a platil něco kolem dvou stovek měsíčně na poplatcích, proto jsem mu převedl tento program na eKonto k 01.10.2012. Pro splnění kreditního obratu si ze svého mKONTA posílá tolik, aby přesáhl příjem 25tis. měsíčně (zbytek je výplata). Dnes ovšem po kontrole výpisu byl naúčtován poplatek 165 Kč (90 + 75) za přímé bankovnictví a za vedení účtu. Nyní tedy pátráme po důvodu zaúčtování poplatku, podezření mám dvě, buď tedy neberou vpotaz příjem z mKONTA (je na jeho jméno) a nebo nesplňuje věrnostní podmínku, nemá totiž platební kartu (toho jsem si všiml až dnes, po přečtení ceníku resp. podmínek věrnostních výhod).
Poradíte ? Dík

P.S. Pro upřesnění, výši kreditního obratu tedy příjem v měsíci září měl přes 25tis. Kč (výplata + převod z mKONTA)
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 11. 2012 11:45

Věrnostní výhody
Pokud klient splní podmínky pro získání Extra nebo Prémiových výhod a zároveň k běžnému účtu využívá debetní elektronickou nebo embosovanou platební kartu a přímé bankovnictví, má vybrané položky svého eKonta zlevněné nebo zcela zdarma.
Extra výhody
Definice podmínek:
• měsíční kreditní obrat min. 20 000 Kč, nebo
• měsíční kreditní obrat min. 15 000 Kč a výše deposit + investic k předposlednímu dni v měsíci min. 100 000 Kč.
Prémiové výhody
Definice podmínek:
• měsíční kreditní obrat min. 25 000 Kč, nebo
• výše deposit + investic k předposlednímu dni v měsíci min. 500 000 Kč.

Ano, píší tam o kartě, takže to může být ten problém. Ať si kartu nechá vydat, v rámci prémiových výhod ji bude mít zdarma, pokud zažádá hned, bude ji mít doma ještě tento měsíc. Taky pozor na to, že kreditní obrat se počítá od posledního dne v měsíci do předposledního dne v měsíci následujícím. Já když sem si občas vypomohl převodem ze svého účtu u jiné banky, tak problém nebyl, takže bych to tipoval na tu kartu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 4. 11. 2012 13:39

penav: v el. bankovnictví se v přhledech můžeš podívat na Kreditní obrat - zjistíš jestli není nějaký problém s 25kkč obratem.
Ale spíš bych to tipoval na tu kartu
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 4. 11. 2012 14:01

Díky chlapi za reakce, zkusíme zřídit kartu a uvidíme. Co se týče kontroly kreditního obratu našel jsem tam pouze kredit v aktuálním měsíci, tedy listopadu, zda je někde okýnko i za předchozí měsíce zkusím pohledat. :mrgreen:
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 6. 11. 2012 12:01

jo jo, to jsou dneska věci :-) Možná mají nadaci za práva i manželé Stodolovi :-))
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka