Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 16:22

APman píše:Trochu vám do té úrokové debaty skočím a bankovního "insidera" se zeptám:
Šlo by udělat, aby bylo možné v IB on-line zažádat o debetku VISA a ne jen MASTERCARD?

Díky!

Visu sice "ponúkáme", ale aktivně teď nabízíme jen MasterCard (jsou jednak bezkontaktní a jednak pro banku levnější - další výsledek tlaku na co nejlevnější služby...). Takže teď Visa nebude mít žádnou aktivní podporu a nepočítám s tím, že by v dohledné době bylo možné žádat o Visu v IB. To je zrovna jedna z věcí, která mi vadí, já chci taky zůstat u Visy, ale místo toho mně banka bude tlačit bezkontaktní MasterCard.
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod APman 8. 4. 2013 16:24

Ale pokud o ní zažádám (např. tedy telefonicky), tak mi bude vyhověno? :-)
APman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2013 16:39

dr._lukas píše:Dodatková karta ke Style kartě je snad dle tohoto ceníku zdarma ne? http://www.rb.cz/attachements/pdf/obecn ... zeb-pi.pdf

No to se divas v bode 1.2, kde se ovsem resi VYDANI, to zdarma je. Jenze potom se jeste podivej na bod 2.2.1, kde se resi mesicni poplatek :wink:

Proste nez pouzivat dodatkovou kartu, tak je lepsi mit 2 individualni uctu a na kazdy mit jednu hlavni kartu prvni rok zadarmo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 16:48

APman píše:Ale pokud o ní zažádám (např. tedy telefonicky), tak mi bude vyhověno? :-)

Jo, to by mělo být v pohodě - při založení účtu si lze vybrat, při obnově lze změnit (budou asi nabízet MC i když původní byla Visa), buď na telefonu nebo na pobočce. Otázkou je, co bude dál - jestli Visa zůstane zadarmo nebo třeba nějakýho chytráka napadne jí zpoplatnit. Ale Visa asi taky bude muset reagovat na MC, protože stejnou situaci řeší všechny banky a MC tak v ČR začíná Visu pěkně válcovat...
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 4. 2013 16:53

V tom případě nechápu smysl dodatkové karty :-) To si jen blázen pořídí :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 8. 4. 2013 16:59

dr._lukas píše:To si jen blázen pořídí :-D

Toto platí téměř o jakémkoliv produktu od RB. Klesající počet klientů (tento údaj se RB bojí zveřejňovat) to jen dokazuje.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 17:12

Nojo, máte pravdu, počet klientů nezveřejňujeme (nikdy jsme nezveřejňovali, takže bych to nenazýval báním...). Počet klientů totiž vůbec o ničem nevypovídá, k čemu mi bude milion klientů, kteří ke mně přijdou třeba kvůli dobrý sazbě na spořáku, když 990 tisíc z nich odejde hned, jak se sazba o desetinu změní? To radši budu mít 100 tisíc klientů, kteří nás budou využívat jako hlavní banku, budou s námi spořit a investovat a budou si u nás brát úvěry. Takovejch 10 tisíc klientů pro mě má větší význam než milion klientů, se kterými žádný vztah nemám. Raifka nikdy nebyla a nebude masová banka a proto nebude řešit, jestli má o 100 tisíc klientů víc nebo míň.
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 8. 4. 2013 17:38

Z RB:

Tak s tímhle jednoznačně souhlasím. K čemu je třeba takové mBank téměř 500 tisíc klientů, když řada z nich (včetně mne) má na všech účtech 0?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 8. 4. 2013 18:27

Z RB píše:Nojo, máte pravdu, počet klientů nezveřejňujeme (nikdy jsme nezveřejňovali, takže bych to nenazýval báním...).

Ale zveřejňujete.

Počet klientů Raiffeisenbank v ČR:

Q4/2010 - 423 371

Q1/2011 - 432 215
Q2/2011 - 433 505
Q3/2011 - 435 751
Q4/2011 - 470 666

Q1/2012 - 478 474
Q2/2012 - 485 652
Q3/2012 - 487 292

10. dubna 2013 se dozvíme počet klientů k 31.12.2012.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 18:39

To teda koukám, odkud to je? Kde se to dá najít??? Tyhle čísla fakt vidím poprvé a myslím, že by ani vedení banky z toho nebylo nadšený, protože fakt všude tvrdíme, že to je interní údaj...a já jsem si i myslel, že to číslo bude o pár desítek tisíc nižší.

Ale nějak to nepotvrzuje tvrzení Franklina o klesajícím počtu klientů :D
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 4. 2013 18:48

Ne, ale potvrzuje to moje tvrzení, že lidstvo v blízké budoucnosti vyhyne na vlastní blbost :-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 8. 4. 2013 19:07

Tipl bych si, že to našel ve výroční zprávě, kterou každá obchodní společnost musí ukládat do sbírky listin na obchodním restříku.

Jak se tady zmiňovalo, že RFB se snaží firemním klientům podbízet levné úvěry. Měli jsme u nich hypotéku s fixem na 10 let při 5,06% (z roku 2006-7). První krok vedl k nim s dotazem, co by nám nabídli při refinancování. Nabídka byla 4,5% s fixem na 5 let. Nebudu to celé rezepisovat, ale nejníž(zhruba na polovicku!) se dostala Česká spořitelna s KB. 2 banky u kterých bych nízké sazby nečekal. RB zklamala, a to jsme jim ještě za vedení účtu ochotně platili 210 Kč. Ty už taky neuvidí :-)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 19:27

Ve výročce to stopro není, možná v nějakých čtvrtletních výkazech pro ČNB, které máme na webu.

Ad firemní úvěry, nazval jste to přesně - "podbízet". A já tady dokola opakuju, že podbízet se jenom cenou opravdu nebudeme. Někdy to klient ocení, někdy ne...

-- 8. 4. 2013 19:28 --

Tomáš Marný píše:Ne, ale potvrzuje to moje tvrzení, že lidstvo v blízké budoucnosti vyhyne na vlastní blbost :-P .

Ostatně, nic jinýho si lidstvo nezaslouží...a pokud tomu trochu napomůžeme 8-P
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 19:50

Tak z Vídně vítr vane...díky moc!
Z RB
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka