Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 4. 2013 19:28

Z RB píše:Ad firemní úvěry, nazval jste to přesně - "podbízet". A já tady dokola opakuju, že podbízet se jenom cenou opravdu nebudeme. Někdy to klient ocení, někdy ne...

Takže Česká spořitelna nebo KB se podbízí :D Dvě nejziskovější banky u nás. K tomu není co dodat. Snad jen to, že RB se asi rozhodla klienta sedřít, co to jde.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 4. 2013 20:34

RB patří k těm bankám, kde dřív nebo později naštvou (a vyštvou) i ty nejflegmatičtější klienty. Jám tam jednou měl podnikatelský balíček, platil paušál cca 150,- plus k tomu za každý prd (a to že opravdu za každý, tam stálo i provedení trvalýho příkazu násobek normálního). Pak si jednou naúčtovali za obnovení obyčejný neembosovaný debetky vedený v rámci toho programu nějakých 600,- a tím to taky skončilo. To opravdu nikdy víc.

Od tý doby banky platí mně, ne já jim.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 9. 4. 2013 11:43

Z RB píše:...a opravdu si myslím, že máme nejlepší kreditky, nejlepší smartbanking

K nejlepšímu smartbankingu: Vyzkoušel jsem ho a hned zase zablokoval. Mám offsetovou hypotéku a na offsetovém účtu hodně peněz a pro smart-banking nelze nastavit žádné limity plateb, takže celým zůstatkem offsetového účtu lze ve smartphone bankingu volně disponovat a to se mi u tak velké částky fakt riskovat nechce, ať je aplikace sebe-bezpečnější...

Nedala by se zavést možnost nastavení transakčních limitů do smart-bankingu?

Z RB píše:Mimochodem, teď jsem poprvé využil pojištění nejlepší ceny, díky pojištění na kartě se mi vrátilo 1600 při nákupu novýho kola...a navíc na něj mám o rok delší záruku

.. a neplatí prodloužená záruka náhodou jen na bílé a černé elektro?
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 9. 4. 2013 12:26

Z RB píše:Tak z Vídně vítr vane...díky moc!

proč radši neuděláte u všech nových kreditek vratku 2% bez tý 10 000 kč hranice?
Nebo co třeba vracet 2% pod 10 000Kč a 3% nad 10 000 Kč.?
To už by byla pecka. :D Takhle je maj got pořád lepší CITI Life. :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 9. 4. 2013 12:29

dinkylinky píše:
Z RB píše:Ad firemní úvěry, nazval jste to přesně - "podbízet". A já tady dokola opakuju, že podbízet se jenom cenou opravdu nebudeme. Někdy to klient ocení, někdy ne...

Takže Česká spořitelna nebo KB se podbízí :D Dvě nejziskovější banky u nás. K tomu není co dodat. Snad jen to, že RB se asi rozhodla klienta sedřít, co to jde.

Asi tak :-)

Měli jsme u RFB BÚ a úvěr. Co víc by chtěli? Z toho co tady z RB píše je jasné, že nestojí o šetřílky. To jsme rozhodně nebyli. Čistě BÚ a hypotéka. Pro konkurenci jsme byli neznámá právnická osoba, a nabídla nám účet, kde na poplatcích necháme za rok jen 310 Kč + o polovičku výhodnější úvěr. Ač jsem tomu nevěřil, tak prostě ČS v tomto ohledu zvítězila.
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 9. 4. 2013 12:33

].. a neplatí prodloužená záruka náhodou jen na bílé a černé elektro?[/quote]
Ne, platí na jakoukoli "movitou" věc, minimální rozdíl musí být 300 Kč a max. pojistné plnění je 15.000 Kč, neplatí to pro eshopy.

Ad smartbanking - nevím, zjistím...

[size=85]-- 9. 4. 2013 13:36 --[/size]

[quote="marvy píše:

proč radši neuděláte u všech nových kreditek vratku 2% bez tý 10 000 kč hranice?

Nebo rovnou vratku 10 % na všechnom ať nejsme troškaři, ne? Nojo, ta kreditka si na sebe ale musí umět vydělat a už takhle to pro nás není ziskovej produkt...Ano, Citi má lepší cashback, ale zase má horší kurzy, nemá k tomu žádný pojištění....důležitý je, že si můžete vybrat :-)
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 4. 2013 12:54

No zrovna kurzy má díky vratce 2% taky na velice slušné úrovni.. Ano pojištění nemá zdarma žádné..ale mezi náma, to pojištění ke kartě dáváte stejně jako GE zdarma, aby se neřeklo a protože nikdo normální by si ho nekoupil :-D

-- 9. 4. 2013 13:55 --

A celkem nechápu jednu věc.. RB dnes velice propaguje zahraničí - výběry zdarma po celém světě..výborné kurzy na KK.. mimochodem na debetce už stojí za kulové :-D .. Ale chtěl bych znát to číslo, kolik % klientů aktivně v zahraničí vybírá alespoň 1x do měsíce a provede 5 plateb mimo ČR
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 4. 2013 12:58

dr._lukas píše:No zrovna kurzy má díky vratce 2% taky na velice slušné úrovni.

Neumožňují nastavení limitů na KK, takže venku a na netu bych si s tím počínal opatrně.

dr._lukas píše:Ale chtěl bych znát to číslo, kolik % klientů aktivně v zahraničí vybírá alespoň 1x do měsíce a provede 5 plateb mimo ČR

Nikdo a proto je to zdarma k 129 korunám :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 4. 2013 13:04

Akciový Klokan píše:Neumožňují nastavení limitů na KK, takže venku a na netu bych si s tím počínal opatrně.

No to neumí ani RB, když nemáš eKonto za lidových 129,- ;-) Chtěl jsem vynulovat hotovostní limit a měl jsem smůlu..max. co šlo zapnout jsou netové transakce.. Ale z hlediska bezpečnosti je KK od RB bez aktivního eKonta naprosto nekontrolovatelná časovaná bomba...

Jedna otázka na zaměstnance banky.. kolik stojí zjištění aktuálního zůstatku v bankomatu u KK?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 9. 4. 2013 13:07

Z RB píše:
].. a neplatí prodloužená záruka náhodou jen na bílé a černé elektro?[/quote]
Ne, platí na jakoukoli "movitou" věc, minimální rozdíl musí být 300 Kč a max. pojistné plnění je 15.000 Kč, neplatí to pro eshopy.

Ad smartbanking - nevím, zjistím...

[size=85]-- 9. 4. 2013 13:36 --[/size]

[quote="marvy píše:

Nebo rovnou vratku 10 % na všechnom ať nejsme troškaři, ne? Nojo, ta kreditka si na sebe ale musí umět vydělat a už takhle to pro nás není ziskovej produkt...Ano, Citi má lepší cashback, ale zase má horší kurzy, nemá k tomu žádný pojištění....důležitý je, že si můžete vybrat :-)

kdyby si na sebe ty KK nevydělali tak by je RB nenabízela. :D .Můžu si vybrat, ale proč nemít jednu na vše :oops: O:-) Ziskovej produkt je KK pro banku vždy,ty včasný platiče zaplatěj ty opozdilci a banka vidělá tak jako tak :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 4. 2013 13:14

marvy píše:a banka vidělá tak jako tak

NEVIDĚLÁ nic !!! Je slepá :D :D :D

dr._lukas píše:No to neumí ani RB, když nemáš eKonto za lidových 129,-

No já ekonto mám, už asi 15 let, ale né za 129 minus ale za 20 plus. Tam to nikde není, jde nastavovat jen debetka za lidových 50 korun / změna.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 9. 4. 2013 13:18

Rozmlouvat Vám to nebudu, ale pravdu nemáte...lidi se totiž (a zaplaťpánbůh za to) konečně učí s kreditkama správně zacházet.

-- 9. 4. 2013 14:21 --

[quote="dr._lukasJedna otázka na zaměstnance banky.. kolik stojí zjištění aktuálního zůstatku v bankomatu u KK?[/quote]
Tak to nevím, v sazebníku to nikde není, tak buď to bude zadarmo nebo to ani nejde (umí to vůbec bankomaty?) Já fakt nevím, kreditku jsem nikdy do bankomatu nestrčil a zkoušet to neplánuju...
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 4. 2013 13:21

Z RB píše:lidi se totiž (a zaplaťpánbůh za to) konečně učí s kreditkama správně zacházet.

Tak dejte do IB nastavení (zdarma) limitů KK. Jinak je to "vo hubu"
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 9. 4. 2013 13:28

Z RB píše:Ne, platí na jakoukoli "movitou" věc, minimální rozdíl musí být 300 Kč a max. pojistné plnění je 15.000 Kč, neplatí to pro eshopy.

Nezpochybňoval jsem pojištění nejlepší ceny, ale pojištění prodloužené záruky...

http://www.rb.cz/osobni-finance/platebni-karty/kreditni-karty/pojisteni-prodlouzene-zaruky/
Pojištění se vztahuje na věci pro osobní potřebu (tedy nikoli pro profesionální užití) s kupní cenou v rozmezí Kč 1.500 - 30.000,-, které lze zařadit do následujících kategorií:
bílá technika
černá technika
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 9. 4. 2013 13:41

aha, tak tady jsem se zjevně seknul...fakt jsem myslel, že platí u obou pojištění stejné podmínky a když jsem dostal ty peníze z nejlepší ceny, tak jsem automaticky počítal i s prodlouženou zárukou...takže odvolávám, co jsem odvolal...každopádně díky za upozornění!
Z RB
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka