Raiffeisenbank (přechod ING-> RB řešte v tématu ING konto)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolous007 1. 7. 2013 11:08

BTW: V menu eKonta zmizela položka "Kreditní obrat". Tuším, že brzy RB zruší bonus u starého eKonta.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 1. 7. 2013 12:28

Jo jo, psal jsem tak před týdnem. Také mě hned napadlo, ze se zacnou utahovat šrouby a lidi nutit na přechod na mini nebo komplet.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 1. 7. 2013 12:34

Zajímavé bude, pokud budou měnit ceník původního eKonta a já odmítnu na nový přistoupit, což udělám. Buďto mi budou muset nechat starý nebo účet zrušit, ale když ho zruší, nebudou umět splácet hypotéku...
alebac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 7. 2013 12:40

Předchozí tarify už nelze nově získat, ale zatím sem nezaznamenal nějaký tlak k přechodu na ty nové.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 1. 7. 2013 13:09

Akciový Klokan píše:Jo jo, psal jsem tak před týdnem. Také mě hned napadlo, ze se zacnou utahovat šrouby a lidi nutit na přechod na mini nebo komplet.

Aha, sorry, přehlédl jsem Váš příspěvek, říkal jsem si, jestli si toho někdo všimnul :-). Ohledně bonusu myslím uživatel "Z RB" již psal, že zrušení bonusu se chystá velmi brzy. Jakmile sáhnou na ostatní poplatky či bezplatné vedení při obratu 25k, spousta lidí je pošle k šípku.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 7. 2013 14:01

PatrikChrz píše:Také nějak nechápu, proč RB nedá ke kartě zdarna IB a raději platí poštovné a tisk papírových výpisů

Aby pak mohli vykladat,ze chudaci nemuzou mit bezny ucet zdarma,nybrz za lidovych 129,- a nejak tu KK musi dotovat :-)
Sluzba to je zatim dobra,ale ze to nenazrana banka budu tvrdit stale..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 15:08

No ja jsem zvedav na ten kreditni obrat, protoze jestli to fakt zrusi, tak si myslim, ze si ani nedovedou predstavit, co tim zpusobi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 7. 2013 15:10

alebac píše:Zajímavé bude, pokud budou měnit ceník původního eKonta a já odmítnu na nový přistoupit, což udělám. Buďto mi budou muset nechat starý nebo účet zrušit, ale když ho zruší, nebudou umět splácet hypotéku...

Přesně něco podobného jsem řešil minulý rok s Komerční bankou.. Banka cukala a já si stál pevně za svým a vůbec jsem nepřistoupil na argumenty banky, že poplatky za výběry z ATM stejně za použití karty vrací.. Zdražovalo se z 5,- na 9,- za výběr.. Víceméně jsem se sazebníkem nesouhlasil, protože šlo spíše více věcí v neprospěch u HÚ.. Hypotéku mě nenachali bez sankcí doplatit mimo fixaci, jako to nabídli u Unicreditu či GE svým klientům.. Sice tím porušili vlastní VOP, ale nedá se nic dělat a na soudy jsem neměl dostatek financí a nebyla 100% jistota výhry.. Ale vraťme se k BÚ, ten mám nakonec zcela zdarma.. sice vždy na rok a poté se musí schvalovat na ředitelství pobočky další vyjímka, ale domluva je tak stanovená do konce fixace (2018)..Další nabídnutá možnost bylo zasílat splátku hypotéky na technický účet banky :-)) ... Takže bránit se a nenechat si srát nějakým šulínkem v bance na hlavu !!!

-- 1. 7. 2013 15:12 --

S474N: budou mít o tisíce méně účtů, ale budou stále prémiový :-D Vždyť na to si celou dobu hrajou :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 15:48

Beru to u novych klientu, ze jsou nastaveny nejake podminky vedeni uctu, takze ti novi jdou do toho za jasne stanovenych podminek. Na stranu druhou tu mame lidi, kteri prezili i celou RB jeste z dob eBanky a ty tech chteji "za vernost" podrazit?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod rosky 1. 7. 2013 18:27

Akciový Klokan píše:
petrE70 píše:Můžete mě někdo kdo máte kartu Style přidanou do IB kdy se vám zobrazí pohyb?

Okamžitě. Nedívám se teda do IB ale do mobilního IB. Globus, Lidl, Penny, AGIP,... vše vidím v mobilu do 20 sekund.

Chtěl bych se zeptat, zda se Vám to objevuje ihned od aktivace karty? Operátor na infolince mi tvrdil, že je to okamžitě, až po vygenerování prvního výpisu.
rosky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 1. 7. 2013 20:12

rosky píše:Chtěl bych se zeptat, zda se Vám to objevuje ihned od aktivace karty?

Tak to netuším, protože já jsem dostal kartu (díky pracovníkovi RB který tvrdil, že tam kartu nemám a že to mám zkusit zase za týden a za týden jsem z razítka na obálce zjistil že tam byla už před tím týdnem :-)) )těsně před koncem období, tuším 2 dny takže jsem ji tenkrát ještě nepoužil.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod komit 1. 7. 2013 20:45

alebac píše:A pojištění, hlavně to prodloužení záruky.

Ano,ale zadarmo bude jen 2 roky a pokud ji po těch 2 letech ukončím,tak to pojištění prodloužení záruky ztrácí smysl.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alebac 1. 7. 2013 21:06

Jejda, to je asi pravda... :hm
alebac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Kasparek 2. 7. 2013 06:44

Zaslal jsem zadost o kreditni kartu Style z bankovnipoplatky.com, nicmene jsem byl pani, ktera me kontaktovala, odmitnut, protoze jsem jiz soucasnym klientem Raiffeisen - mam puvodni eKonto.

Nicmene, z prispevku se mi zda, ze nekteri z vas byli (jsou) v podobne situaci a kreditni kartu obdrzeli.

Nevite nekdo, jak to tedy je?
The Kasparek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alebac 2. 7. 2013 08:09

Ano, mám eKonto a hypotéku a kartu jsem dostal. Obojí jsem po telefonu hlásil. Nebyl problém.
alebac
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka