Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 2. 8. 2013 23:26

tla0 píše:Pokud jsou toto pro vas kriteria, podle kterych poznate premiovost banky, pak je vas nesouhlas pochopitelny. Hlavne doufam, ze tam nemate ucet :)

Kdysi jsem i měl, ale holt nemám na podobný chování tolik trpělivosti. Tenkrát mě zkásli kromě drahýho měsíčního vedení účtu i o cca 600,- za prodloužení neembosovaný debetky. A to jsem nerozdýchal.
Kromě toho podváděli s hypotékou.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 3. 8. 2013 08:29

Zkoušel prosím někdo zrušit účet na JINÉ pobočce než na té, kterou máte uvedenu v kontaktech v IB (=nejčastěji ta, kde jste účet založili, nebo ta, na kterou jste si účet převedli) ? Myslím, že se tato informace teď bude hodit spoustě lidí ;-). U některých bank to nejde, ale vím, že např. ČS to umožňuje. Díky moc.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jecmenek 3. 8. 2013 09:15

ano jde to, stačí zavolat na "mateřskou" pobočku a tam vám řeknou, že můžete i v jiné.. kdyby tvrdili, že to nejde, tak je to blbost...

jinak čekám do příštího týdne - byl jsem se korektně zeptat na zrušení, jestli mají nějakou retenci na udržení, protože kdyby mi ji nabídli až po zrušení účtu, už bych se nevrátil...
bylo mi řečeno, že to musí rozhodnout ředitelka dané pobočky a budou mi volat, pak napíšu - měli by mít možnost dát voucher na rok eKonta komplet zcela bez poplatku, tak uvidíme.. ;-)
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolous007 3. 8. 2013 09:44

Super, děkuji za info a zkušenost!
Já již na retenci čekat nebudu, za rok bych musel zase řešit, co s tím. Nechám si jen Air Bank.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2013 12:56

fremantle píše:Jedno se jim musí nechat, člověka dokážou neuvěřitelně nas.at, neuvěřitelné ku.vy... :(
Kurz deviza-prodej má RB horší o cca. 1,8 % vůči MasterCard a pak třeba při obratu pod 10.000 Kč se tak karta na zahraniční nákupy nevyplatí pak už vůbec. Já si tedy požádám radši o placenou Cetelem, už jen z principu.
EDIT: Měl jsem v plánu si dokonce založit eKONTO (měl jsem nabídku vedení na 18 měsíců zdarma) a do něj si integrovat tu kreditku, ale takto jim ji 1.10. okamžitě vracím, nevydržela teda ani ten rok vedení, co byl zdarma po zažádání v prosinci.

oni si dokážou spočítat, ze odpadne tak 3-8% tech puristu jako jsi ty a ostatních 90% jim zbyde

jedine zorganizovat na facebooku a v mediich akci, tim se o důsledcích dozvi násobky a třeba to radi prehodnoti (pokud bude hrozit ubytek v radu třeba 15-25%) ...
Myslim ze takto to u par bank i par telefonních operatoru i probehlo a sance tady bezesporu je.

Ve me tohle vzbuzuje lehky usmev, nemohu si pomoci, ze tohle dokaze lidi nastvat, zkuste něco delat pokud vam něco vadi a ne se nastvavat :-D Jo drive me tyhle věci také stvaly, ale uz vůbec. Proste je chápu, oni se snazi jen zvýšit zisky, postupuji naprosto racionalne.

Mimochodem všichni volaji na linku pro premiove klienty nebo jsou nejaci premiovi a nepremiovi klienti?

-- 3. 8. 2013 14:07 --

xtonda píše:antilop píše poněkud zmateně, takže sem dávám komplet tu zprávu ze schránky
Vážený kliente,

dovolujeme si Vás informovat o změnách v Cenících ve smyslu Všeobecných obchodních podmínek Raiffeisenbank a.s. (dále jen "Dokumenty").

Zároveň si Vám touto zprávou dovolujeme v souladu s článkem 1. Všeobecných obchodních podmínek Raiffeisenbank a.s. navrhnout změny Ceníků. Návrh nových Dokumentů naleznete v příloze tohoto dopisu. Změny Ceníků budou účinné od 1. 10. 2013.

Jste-li Spotřebitelem nebo Drobným podnikatelem ve smyslu Všeobecných obchodních podmínek Raiffeisenbank a.s., potom platí, že pokud přede dnem 1. 10. 2013 písemně návrh na změny výše uvedených Dokumentů, nebo některé z nich neodmítnete, stanou se pro Vás změny Ceníků ode dne jejich účinnosti závazné. Pokud změny či některé z nich písemně odmítnete, máte právo před účinností změny Ceníků smlouvu, které se změny týkají, písemně vypovědět. Výpověď je účinná dnem, kdy byla doručena Raiffeisenbank a.s.

Veškeré informace o změnách naleznete zde:

Děkujeme za pochopení.

Vaše Raiffeisenbank

-- 31. 7. 2013 15:22 --

A odkazy na ty ceníky:
https://klient1.rb.cz/ceniky13/soukrome-HLAVNI.pdf
https://klient1.rb.cz/ceniky13/soukrome-vedlejsi.pdf

-- 31. 7. 2013 15:36 --

antilop, podle mě to špatně chápeš, nejde o překlápění starých tarifů na komplet, ale prostě o sadu změn ve starých i nových ekontech. A pokud nesouhlasíš a odmítneš, tak můžeš smlouvu vypovědět, teď to ještě projet a zjistit co vlastně se mění.

-- 31. 7. 2013 15:37 --

Kdyby chtěli vše převést na kompet, ten druhý ceník by byl zbytečný.

Jak muze obcan zavarit bance:
Ne drive nez v pondělí 30. zari 15 minut před zaviraci dobou si udelat chvili a navštívit pobočku banky s listinou následujícího zneni:

Kód: Vybrat vše
Nesouhlasim se zmenou podmínek
- ramcove smlouvy k běžnému uctu číslo xxxxxxxxxx:
- kreditni karty číslo 5xxxxxxxxxxxx

Jarda Novaku v.r.

Dne: 30. zari 2013

prevzal: <potvrdi pracovnice přepážky>

Pokud by se sprajcovali podepsat prevzeti, vytahnes mobil a nahrajes si to :-)

Pripadne pokud na to nemate cas tak to poslat ve stejnou dobu mailem svému poradci anebo na obecny mail a do 3 prac. dnu potvrdit na pobocce anebo doporučenou postou.

Po doruceni by vam banka nemela uctovat nove ceny a muze bud vypovědět anebo zachovat puvodni podmínky :-)

Je dost velky potencial ze pro ty, kteri se zmůžou na vyse uvedene zachovají puvodni podmínky :-ú

A pokud bance zavarit nechcete, tak toto podani udelate kdykoliv drive.

Schvalne kdo první napise, ze mu podmínky nechali nebo dostal jinou retenci :-D

Podle me s timto nesouhlasem vam museji bud nechat puvodni smlouvu anebo vypovědět. Nechapu, proc každý vypovida sam, a nedonuti banku aby vypověděla banka :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 3. 8. 2013 13:41

Tak ta roční retence stejně vůbec nic nevyřeší, maximálně to může ušetřit peníze na přechodné období při přechodu. Je potřeba to vyřešit tak, aby to bylo použitelné i v budoucnosti.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 8. 2013 16:06

Na to,ze nechaji stary sazebnik bych vubec nevsazel..i KB me pred rokem tvrdila,ze u meho uctu zustane vse pri starem a hle..prvni vyber z ATM a novy poplatek..otevrel jsem si hubu a od te doby mam do fixace ucet zcela zdarma
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 8. 2013 19:31

Jsou tu banky, které mají vedení účtu zdarma, příchozí a odchozí platby, výběry a člověk nemusí ani dělat moc opičáren. Nechápu, že někdo dobrovolně platí za nějakou premiovost. Ale asi je to děsně cool 8-) :D
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrAsch 3. 8. 2013 20:24

To je věc každého, ať si vybere.

Někdo jde pouze do bezpatkových bank, jiný se zase žene za nejvyšším úrokem (třeba v Metropolitním spořitelním družstvu), že vklady jsou pojištěny a že se nemůže nic stát.
Totéž se může přihodit i s bez-poplatkovými bankami, záleží na ochotě vlastníků je neustále financovat. Jasně, vklady jsou pojištěny, ale tím se vkladatelů MSD také utěšují.

P.S.
Bez-poplatkové banky mi připomínají dot-com akcie koncem 90.let , honí počty klientů, jako dot-com firmy honily obrat a o zisk nebo ztrátu se nestarají.

Až začnou, budou muset změnit chování. Pak se budou hodně divit, zvláště pokud hodně jejich klientů tvoří zásadoví neplatiči poplatků.

Disclaimer:
Nepracuji v žádné bance
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 8. 2013 20:53

Je zajimave,ze bezpoplatkova banka mBank je v plusu..bezpoplatkova banka Fio je v plusu..ani AB nedava zdarma sluzby,ktere maji pro banku realne vysoke naklady,tak bych zde nebrecel o devadesatych letech..Jen maji jinou vydelecnou cinnost,nez poslouchat prikazy zahranicnich matek a oskubat blbeho vecha i za "dobry den" pri vstupu na pobocku
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 3. 8. 2013 20:55

Mají tyto banky uhrazené ztráty z minula? Pokud ne, tak v plusu ještě nejsou.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2013 22:55

Ty to nevis? Hlavne ze vis ze to je bublina ;-)
xls píše:Tak ta roční retence stejně vůbec nic nevyřeší, maximálně to může ušetřit peníze na přechodné období při přechodu. Je potřeba to vyřešit tak, aby to bylo použitelné i v budoucnosti.

Kdyz nesouhladim s navrhem tak mi prece nemohou cpat rocni retenci. Co jsem nepochopil?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PetrAsch 4. 8. 2013 09:21

Ty tvrdíš, ze jsou v plusu. Tak to dokaž.
Včetně uhrazenych ztrát z minulých let.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 4. 8. 2013 11:28

dr._lukas píše:Je zajimave,ze bezpoplatkova banka mBank je v plusu..bezpoplatkova banka Fio je v plusu..ani AB nedava zdarma sluzby,ktere maji pro banku realne vysoke naklady,tak bych zde nebrecel o devadesatych letech..Jen maji jinou vydelecnou cinnost,nez poslouchat prikazy zahranicnich matek a oskubat blbeho vecha i za "dobry den" pri vstupu na pobocku

mBanka není v žádném "plusu", pouze loni ve dvou čtvrtletích vykázala krátce menší provozní zisk v řádech desítek milionů Kč a hned v 1/Q 2013 se opět propadla do provozní ztráty... a oproti tomu stojí kumulovaná ztráta za pět let činnosti v řádech miliard Kč.... ať si každý sám udělá obrázek o "ziskovosti" těchto nízkonákladových bank .... já si tedy zisk představuji naprosto jinak :-D

Hospodářský výsledek mBank CZ + SK v milionech PLN;
kurz je cca = 6,3 CZK/PLN

1Q/12 +1,2
2Q/12 -0,4
3Q/12 +17,7
4Q/12 –6,2
1Q/13 –5,5
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 4. 8. 2013 16:46

1Q/12 +1,2
2Q/12 -0,4