Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 15. 10. 2019 07:47

Fio taky.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 10. 2019 08:58

Potvrzuji oboje, perfektni!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 10. 2019 13:43

bubocz píše:Už pustili Apple Pay - debetky i kreditní karty


Také jsem mile překvapen
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 15. 10. 2019 15:33

K dřívější debatě jen doplním citaci oficiálního vyjádření z RB ohledně možného zpoplatnění KK Billa, resp. zrušení dosavadní výhody:
"Jedná se o jeden z benefitů uvedený v Programu výhod. Tento benefit zůstává v platnosti také v novém Programu výhod. Poplatek tedy budeme vracet až do konce platnosti Vaší stávající BILLA karty."

Takže RB zruším asi až na jaře ;-) Nálepku ještě zvážím...
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Veverka1 15. 10. 2019 16:48

bubocz píše:Už pustili Apple Pay - debetky i kreditní karty


Nevíte někdo, jak bude RB posuzovat platby KK Mall přes Apple pay? Budou to internetové platby a tedy s nárokem na bonus 2%?
Pokud se platí v Globusu pomocí Masterpass, pak je bonus vyplácen. A Apple je podobný zprostředkovatel platby jako Mastercard.
Veverka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Schwarzie 15. 10. 2019 17:24

Platba pres Apple Pay je jako bys platil normalni kartou. Rozhodne to neni brano jako internetova platba, pokud samozrejme nezaplatis pres Apple Pay v nejakem eshopu na Internetu.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pabloson 16. 10. 2019 01:32

proc to byl porod? me konci billa karta v listopadu a vazne uvazuju ze skocim v patek na pobocku zazadat o billa nalepku abych trosku protahl zivotnost... tak abych vedel na co se pripravit

jinak predpokladam ze nalepku lze pridat do curve a taky s ni platit po netu... muzete pls nekdo potvrdit/vyvratit?

predem diky za odpovedi

čulibrk píše:Já mám KK Billa s platností do 12/19 a dnes jsem si požádal o nálepku. .... to byl zase porod. Až bude čas tak povyprávím.

Mně se generuje výpis 18.den v měsíci, tak v úterý 19.11. půjdu zaplatit na poštu 50000 Kč.
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 10. 2019 08:17

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pabloson 16. 10. 2019 14:22

Diky za odpoved. Mrkl sem na to.

Po procteni commentu jsem zkusil zavolat na infolinku RB abych se ujistil, ze mi potvrdi ze lze billa nalepku vydat (az se s nima budu na pobocce hadat abych to mel taky potvrzene a mohl na infolinku zavolat stejne jako Vy)... nicmene tam mi bylo receno ze billa platebni nalepku mi nevystavi, ale ze mi ji mohou vystavit jen ke karte style. Kdyz sem argumentoval tim, ze se to jednomu z jejich klientu v poslednich ctrnacti dnech povedlo, tak mi bylo receno, ze to neni mozne :-D

Kdyz sem se zeptal, zda tedy jejich klient ve foru lze, tak mi bylo receno ze za informace na foru neruci, ze to neni mozne a ze billa nalepku neni mozne vydat. Takze v tom maji peknej bordel a ja mam nejspis smulu, protoze pocitam ze i na pobocce (kde jsem se s nima uz nekolikrat hadal) mi vstric nevyjdou :-(

Nicmene muzu se jeste zeptat na ktere pobocce jste byl Vy? Pokud to bylo v Praze tak bych klidne sjel i na tu Vasi pobocku kde uz to snad po diskusi s Vami umi :-D
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 10. 2019 15:17

tak se buď zaškolím do bezpečného online sázení :hm , nebo po vyplacení posledního bonusu po 16.12. svou RB Mall zruším. Byla by nějaká dobrá duše, která by v pochopitelných bodech doporučila nejméně rizikový postup jak na to (sázení) a u jaké společnosti? ;-)

Jinak pro eKonto Komplet a stávající RB Style by se pro mne, když jej mám natrvalo a bez podmínek zdarma, snad nic měnit nemělo.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 16. 10. 2019 19:30

Jen takova drobnost ohledne Apple Pay, a to, ze nefunguje vklad penez.
Primo kartou (bezkontaktne) funguje.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 18. 10. 2019 21:59

Hodnocení po několika měsících používání RB jako transakční banky:

- IB designoval nějaky ignorant. Ovládací prvky jsou nesmyslně velké, při rozumné velikosti (zoom) zase prázdné okraje zabírají minimálně polovinu plochy monitoru.

- V IB nelze nastavit ani takové banality jako kontaktní údaje. Řada běžných funkcí chybí.

- 11 místný SMS kód je neskutečný opruz, zatím co stálé heslo (I-PIN) je jen 4 místné (naprostý nesmysl)

- V IB nelze kategorizovat transakce (hlavně že přidali logo obchodníka do karetní historie)

- Splátka karty tlačítkem nefunguje, pokud minulý měsíc skončil kartový účet v plusu. V tu chvíli z nějakého důvodu funkce není po následující období dostupná, a pro průběžné doplnění peněz je nutné vyplňovat standardní platební příkaz. Splátka karty se navíc automaticky ve výpisu transakční nijak neoznačuje (je třeba donekonečna psát popisky)

- Převody na účet kreditní karty fungují jen v omezené "úřední hodiny", o víkendu pak nefungují vůbec (zrovna když jsou nejvíc potřeba) Tím padá největší výhoda KK a BÚ v jedné bance.

- ekonto komplet zdarma jako zaměstnanecký benefit vypadá na první pohled jako zajímavá nabídka, prakticky však žádné použitelné výhody oproti konkurenci nemá. Měnové složky pro většinu uživatel nemají praktické využití (lepší je platební karta s dobrými kurzy). K tomu navrch vysoké transakční poplatky a nevýhodné kurzy. BTW fakt za to někdo platí standardně 129CZK ? (o hrozbě poplatečku 250CZK ani nemluvě)

- KK Style sice vrací 1% do 129CZK, ale pokud uživatel potřebuje na transakčním účtu držet dostatek prostředků, např. BÚ s 1% úrokem a debetní kartou vychází +/- v řádu desetikorun nastejno bez práce a (dalším) záznamu v registru.

- Premium RB club obsahuje velmi omezenou nabídku obchodů, kdy ceny "po slevě" jsou až na pár světlých výjimek stále vysoké.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 10. 2019 04:38

Myslím, že nejde, já ji zablokoval.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 19. 10. 2019 19:13

@Pabloson: Nebylo to v Praze. Zítra večer pošlu název dokumentu, který jsme sepsali. Za 14 dní bych měl mít nálepku k KK Billa. To jsem zvědav na její exspiraci, když klasická KK mi teď končí.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 20. 10. 2019 20:44

Beru hodnocení zpět. S příchodem SEPA plateb zdarma je multiměnový účet minimálně pro uživatele s transakcemi v EUR výhoda. Není třeba konverze tam a zpět, i kdyby to bylo za výhodný kurz, a hotovost lze vybrat nebo vkládat zdarma/29CZK.

Škoda té absence okamžitých převodů na účet KK. Zrovna u RB MALL by se to hodilo.
qwertz375
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků